خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

ثبت سفارش

درباره ما

مصاحبه دکتری آنلاین

انتشار 16 شهریور 1399
مطالعه 5 دقیقه

مصاحبه دکتری سال 99 با توجه به شیوع ویروس کرونا به صورت آنلاین توسط وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری برگزار خواهد شد .

مصاحبه دکتری آنلاین

آزمون ورودی مقطع دکتری سال 1399 باتوجه به شیوع ویروس کرونا متفاوت تر از هر سال و با تاخیر در مرداد ماه سال 99 برگزار گردید .بعد از اعلام نتایج اولیه و انتخاب رشته محل توسط آن دسته از داوطلبان که مجاز به انتخاب رشته شده اند ؛ نتایج نهایی در دهه سوم شهریور ماه اعلام می گردد . هر داوطلبی که به حد نصاب امتیاز دعوت به مصاحبه در هر یک از رشته محل های انتخابی خود ، دست یافته باشد ، توسط آن دانشگاه برای شرکت در مصاحبه دعوت خواهد شد .

با اعلام نتایج اولیه و انتخاب رشته ، زمان آمادگی برای مصاحبه دکتری فرا می رسد .امسال جلسه مصاحبه دکتری یکبار و به صورت مجازی توسط وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری برگزار خواهد شد .با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور، مصاحبه های دکتری سال جاری قرار است به صورت مجازی برگزار شود و این یعنی مصاحبه های 99 با سال های قبل تفاوت های زیادی خواهد داشت.

بر اساس آخرین اخبار اعلام شده، مصاحبه دکتری سراسری و نیز دانشگاه آزاد به صورت مجازی برگزار خواهد شد. اما جزئیاتی در خصوص نحوه برگزاری مصاحبه مجازی دکتری هنوز اعلام نشده است.به نظر می رسد برای برگزاری مصاحبه مجازی، مدارک داوطلبان شامل سوابق آموزشی و پژوهشی از قبل توسط دانشگاه دریافت شود. ارسال مدارک ممکن است به یکی از روش های اپلود در سامانه دانشگاه و یا ارسال از طریق ایمیل باشد.مصاحبه غیرحضوری نیز احتمالا از طریق سامانه هایی همانند اسکایپ برگزار خواهد شد.

با توجه به اینکه برگزاری مصاحبه دکتری آنلاین و یا مجازی برای بار اول است که اتفاق می افتد ، در تلاشیم تا در خصوص مصاحبه آنلاین اطلاعاتی را در اختیار داوطلبان عزیز قرار دهیم .

تصویر

نحوه آمادگی برای مصاحبه آنلاین:

1- لباس مناسب و رسمی بپوشید.

اگرچه شما برای این مصاحبه وارد دانشگاه نمی شوید، اما هنوز هم باید همان اندازه توجه و دقت را به این جلسه اختصاص دهید. این کار به شما کمک خواهد کرد تا در شرایطی مناسب برای یک مصاحبه حرفه ای و با اعتماد به نفس قرار بگیرید. و به شرایط مصاحبه حضوری نزدیک تر شوید .حتی اگر یک جا نشسته اید و خیلی در دید مصاحبه کننده نیستید باز هم لباس رسمی بپوشید تا حس حضور در فضای مصاحبه را به خودتان تلقین کنید.طوری آماده شوید که انگار یک مصاحبه تلفنی است. یک مزیت بزرگ مصاحبه تلفنی، امکان قرار دادن یادداشت ها در مقابلتان است بدون اینکه مصاحبه کننده از آن آگاه باشد. در مورد مصاحبه های ویدئویی، چهره شما مشخص است؛ احتمالاً کل فضای کاری شما نمایان نیست. چندین یادداشت به دور از دید دوربین قرار دهید تا به شما کمک کند و راهنمای مکالمه شما شود.

2- محیط مناسبی را انتخاب کنید.

جایی با نورپردازی خوب که می توانید در آن تمرکز کنید، پشت زمینه آرام و خلوتی داشته باشید . سعی کنید پشت به دیوار ساده باشید . بدون صدای پس زمینه و هیچ چیزی در پشت شما که مصاحبه کننده را منحرف و حواسش را پرت کند. باید بتوانید در سطحی واضح و رسا صحبت کنید و نیازی به استفاده از هدفون نیست. تکرار می کنم، در هنگام مصاحبه از هدست ، هندسفری و هدفون و ... استفاده نکنید . این کار می تواند این حس را ایجاد کند که مصاحبه به اندازه کافی برای شما مهم نیست که وقت خود را برای رفتن به جایی ساکت اختصاص دهید تا تماس ویدئویی برقرار کنید.

تصویر

3- ارتباط چشمی برقرار کنید.

این یکی کمی دشوار به نظر می رسد، اما حتماً انجامش دهید.به طوری با داور ها ارتباط چشمی برقرار نمایید که گویا در مصاحبه حضوری مقابل داورها در حال پاسخ دهی هستید

4- تمرین مکالمه انگلیسی داشته باشید .

حتما به معرفی خودتان به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید . تجربه نشان داده است که حتما در مصاحبه دکتری از داوطلبان خواسته خواهد شد که در خصوص معرفی خود و تخصصش و به خصوص رساله مقطع کارشناسی ارشد ، به زبان انگلیسی توضیحاتی را ارائه نماید .

5- رزومه قوی آماده نمایید

رزومه تحصیلی خود را که سوابق آموزشی و پژوهشی خود را در آن ثبت نموده اید و قبلا در سایت بارگزاری و آپلود نموده اید و یا از طریق ایمیل ارسال نموده اید را یک نسخه در کنار خود داشته باشید .

6- بر رساله خود مسلط باشید

حتما مسلط بر پایان نامه کارشناسی ارشد خود باشید . قبلا تمرین داتشه باشید که حتما بتوانید به خوبی در خصوص رساله خود صحبت کنید .

7- هدف از ادامه تحصیل را مشخص نمایید

از شما پرسیده خواهد شد که دلیل از ادامه تحصیل در مقطع دکتری و انتخاب رشته مورد نظر را بیان کنید . حتما متنی را آماده نمایید که بتوانید داوران را متقاعد کنید که شما مناسب و شایتسه تحصیل در مقطع دکتری رشته انتخابی هستید .

8- توصیه نامه اساتید را دریافت نمایید

حتما از اساتید مقطع قبلی خود و از استاد راهنمای خود توصیه نامه الکتریکی دریافت نمایید .

9- سوابق آموزشی را در کنار خود داشته باشید

تمامی سوابق آموزشی خود را که قبلا آپلود و یا ارسال نموده اید را به صورت آماده در کنار خود داشته باشید تا هرگونه سوالی را از شما پرسیدند بتوانید سریعا پاسخ دهید .

10- سوابق پژوهشی را آماده داشته باشید

تمامی سوابق پزوهشی خود مانند نامه های پذیرش مقالات علمی که در کنفرانس های داخلی و خارجی ، مجلات معتبر داخلی و خارجی پذیرش و چاپ نموده اید ، کتاب های ترجمه شده و یا تالیفی خود را یک نسخه در کنار خود داشته باشید .

امیدواریم که با مطالعه این موارد بتوانید برای شرکت در مصاحبه آنلاین آماده شوید . جای هیچ نگرانی نیست . بدون هیچگونه استرسی و با اعتماد به نفس کامل در مصاحبه شرکت نمایید .

لوگو

با توجه به خدمات ارائه شده در موسسه اشراق می توان تمامی موارد مصاحبه دکتری که مربوط به سوابق پژوهشی می باشد را به راحتی با کمک کارشناسان مجرب موسسه اشراق بدست آورد .دانشجویان عزیز می توانند با کمک کارشناسان و متخصصان موسسه اشراق اقدام به استخراج مقالات علمی از پایان نامه نمایند و این مقالات را در مجلات معتبر داخلی و خارجی به چاپ برسانند . علاوه بر این در خصوص تالیف و چاپ کتاب نیز ، محققان موسسه اشراق می توانند پایان نامه های دانشجویان را به کتاب تبدیل نمایند و این کتاب را به چاپ برسانند تا امتیاز این بخش را هم دریافت نمایند . همچنین با معرفی کتب جدیدالنشر و انتخاب کتاب توسط دانشجو و اقدام به ترجمه توسط مترجمین متخصص و چاپ آن با نام دانشجو به عنوان مترجم کتاب امتیاز این بخش را هم بدست می آورند .

راه های ارتباطی با موسسه اشراق

موسسه تحقیقاتی پژوهشی اشراق

041-33373424

09149724933

Email:isiisc2011@gmail.com

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

سوالات متداول

شما می توانید با ارسال فایل مقاله خودتان از طریق ثبت سفرش چاپ مقاله در مجلات معتبر از طرف کارشناسان موسسه انتشاراتی اشراق هزینه نهایی را دریافت کنید.

پذیرش مقاله کاملا وابسته به کیفیت مجله می‌باشد. برخی از ژورنالها مقاله را به صورت تضمینی پذیرش می‌کنند اما برخی دیگر پذیرش تضمینی ندارند و همه چیز وابسته به نظر داوران می‌باشد.

زمان پذیرش و چاپ یک مقاله در ژورنال معتبر کاملا بستگی به زمان داوری دارد. پروسه داوری هرچقدر طولانی تر باشد واضح است که مقاله مدت زمان بیشتری در انتظار خواهد بود. اما اگر نتیجه داوری سریعتر مشخص شود مقاله در سریعترین زمان ممکن پذیرفته خواهد شد پس نتیجه کاملا وابسته به زمان داوری می‌باشد.

سوالات بیشتر
در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق