خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

ثبت سفارش

درباره ما

موسسه استخراج مقاله از پایان نامه

انتشار 10 آبان 1397
مطالعه 8 دقیقه

آن دسته دوستانی که امکان استخراج مقاله از پایان نامه را ندارند و یا فرصت کافی برای این کار را ندارند و طبق آنچه گفته شد توانایی رعایت اصول و نکات خاص این فرایند را ندارند.  موسسه اشراق به همیاری و کمک آنها می آید و باعث افتخار است که چندین سال است در زمینه استخراج مقاله از پایان نامه ها و رساله های دوره کارشناسی ارشد ودکتری ، همراه دانشجویان است.

موسسه استخراج مقاله از پایان نامه

آشنایی با مقاله و مقاله نویسی

مقاله یک بخش طولانی از نوشته ای است که پایان نامه یا تحقیقی را ارائه می دهد.کلمه ی مقاله بر گرفته از کلمه ی لاتین exagium است که به معنای ارائه ی یک مورد است.مقاله یک قطعه از نوشته است که طبق نقطه نظر شخصی نویسنده نوشته می شود که به تجزیه و تحلیل عنوان می پردازد و دلیلی بر مطالعه ی بیشتر روی موضوع مدنظردارد . مقاله راهی برای ارزیابی درک و فهم نگارنده از موضوع است.هنگام نوشتن یک مقاله، پژوهشگر در حال ساخت مورد و مساله ای جهت ارزیابی نقطه نظرات شخصی،تجزیه و تحلیل ،تفسیر و یا نشان دادن مجموعه ای از حقایق و روش ها هستید.

چرا باید مقاله بنویسیم

دلایل بسیار زیادی برای نگارش یک مقاله وجود دارد. اگرچه، همیشه تمامی این دلایل جنبه مثبت ندارند و این امکان وجود دارد که تعداد بسیار اندکی از دانشمندان به دلایل منفی، اقدام به نگارش یک مقاله می نمایند.

برخی از دلایل مثبت نگارش مقاله عبارتند از:

  1. توسعه دانش: اگر شما یافته‌های نوین حاصل از یک مطالعه پژوهشی دارید و یا به جمع‌بندی یافته‌های سایرین در قالب یک مطالعه مروری پرداخته‌ و به موضوع جدیدی دست یافته‌اید، اگر شما نقطه نظر نوینی درباره یک موضوع دارید و یا این‌که نسبت به مقاله تازه منتشر شده‌ای، ایرادی وارد می‌دانید و یا حتی در فعالیت‌های روزمره خود با یک مورد یا موارد نادر از یک بیماری و یا عارضه برخورد کرده‌اید، آن وقت ضرورت دارد که این یافته‌های نوین خود را به ترتیب در قالب یک مقاله پژوهشی اصیل، یک مقاله مروری، یک مقاله نقطه نظرات شخصی، به رشته تحریر درآورید. بدون شک، این اقدام شما باعث توسعه دانش موجود خواهد شد.

  2. حل مشکلات: گاهی اوقات ممکن است شما با پژوهش خود، راه حل برخی از مشکلات مربوط با سلامت فرد، خانواده، یک گروه اجتماعی و یا شغلی خاص و یا جامعه را کشف کرده باشید. آنگاه ضروری است که برای ثبت یافته‌های خود و در اختیار گذاشتن آن به سایرین به ویژه برای کاربرد یافته‌های مطالعه شما در شرایط مشابه، اقدام به نوشتن مقاله نمائید. این قبیل تحقیقات در قالب تحقیقات مرتبط با نظام سلامت از اهمیت شایان توجهی برخوردار می‌باشد.

  3. گسترش ارتباطات علمی: شما به واسطه نگارش مقاله علمی می توانید با دیگران ارتباطات علمی برقرار کنید و همچنین می توانید افراد صاحب نظر در زمینه فکری و کاری خود را شناسایی و از آنها برای کارهای خود راهنمایی بگیرید و مسیر خود را هموار تر کنید.

  4. شناخته شدن: با نوشتن مقاله شما شناخته تر خواهید شد. این موضوع کمک می کند احتمالا افراد یا موسساتی به شما پیشنهاد همکاری دهند

  5. توسعه فردی: نوشتن مقاله باعث تقویت رزومه علمی شما می شود و می توانید برای موفقیت در مصاحبه دکتری استفاده کنید.

  6. گسترش افق دید و بهبود نگرش و رفتار: مقاله نویسی شما را با ابعاد جدیدی از دانش آشنا کرده و روی افق دید و رفتار شما تاثیر گذار است.

پایان نامه و دلایل نگارش پایان نامه

همانطور که از نام آن بر می آید، پایان نامه در واقع آخرین مرحله از فعالیت یک دانشجو در مقطع رشته تحصیلی بوده و آخرین نمره ای که فرد در دانشگاه کسب می کند،‌ خواهد بود. با مطالعه پایان نامه یک دانشجو می توان متوجه شد که وی تا چه اندازه روی محتوای دروسی که در طول تحصیل خوانده، تسلط پیدا کرده و تا چه اندازه اصول روش تحقیق، اصول طراحی مساله و اصول منبع یابی (Referencing) را می داند.

تمام مهارت های علمی، تحقیقاتی و مطالعاتی که دانشجو در طول دوران تحصیلی در مقطع مربوطه فرا گرفته است را می توان تا حدودی در پایان نامه وی مشاهده نمود و به قابلیت های علمی و تجربی او پی برد.

بنابراین بسیار اهمیت دارد که دانشجو پایان نامه خود را نگارش کند. وی باید حداقل از 1 سال پیش از دانش آموختگی به این کار روی بیاورد و اصول کار را به خوبی فرا بگیرد.

دانشجویان کارشناسی ارشد باید حتی الامکان از ترم دوم یا سال سوم تحصیل خود به این امر اقدام کنند تا دانش کافی درباره رشته ای که مشغول به تحصیل هستند را کسب کرده و بتوانند موضوع خوبی را برای پایان نامه انتخاب نمایند. آن ها روش تحقیق و اصول پایان نامه نویسی را توسط دروس ارائه شده فرا می گیرند و باید وقت کافی برای مطالعات مقدماتی در اختیار داشته باشند.

از دانشجویان دوره های دکترا، انتظار بالاتری برای نوشتن پایان نامه می رود. چرا که آنها حداقل 1 پایان نامه در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد نوشته و از آن به طور موفقیت آمیزی دفاع کرده اند. اما به هر حال‌ نوشتن پایان نامه دکترا چه در داخل و چه در خارج از کشور، ضوابط و معیارهای خاص خود را دارد و سخت گیری دانشگاه ها برای پایان نامه های دانشجویان دکترای خود به مراتب بیشتر از مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد است.

استخراج مقاله از پایان نامه

در حال حاضر در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به دلایل زیادی تاکید زیادی روی استخراج مقاله از پایان نامه دارند. برخی از این دلایل عبارتند از :

بهبود رتبه علمی کشور در بین کشورهای دیگر نیازمند توسعه تولید علم در سطح جهانی است به این منظور یکی از اولویت های خود را استخراج مقاله از پایان نامه و چاپ مقالات علمی معتبردر رشته های گوناگون در عرصه بین المللی دانسته است. از این رو با استفاده از بخش نامه های مختلف دانشجویان مقطع ارشد و دکتری را ملزم به استخراج مقاله از پایان نامه و چاپ مقاله داخلی یا خارجی کرده است. این فرآیند در دانشگاه های آزاد اسلامی، پیام نور، غیر انتفاعی و سراسری و علوم پزشکی چند سالی است که رعایت می شود. از مزایای دیگر استخراج مقاله در دوره کارشناسی ارشد، بهبود رزومه دانشجو برای قبولی در دوره دکتری است. چراکه 50 درصد شانس قبولی دانشجو در در دوره دکتری منوط به دارا بودن مقالات در پایگاه های مختلف است. بنابراین دانشجویان با استخراج مقاله از پایان نامه با یک تیر دو نشان می زنند.

بسیاری از دانشجویان دوره دکترا و کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های مختلف ایران و جهان ملزم هستند برای کسب اجازه جهت دفاعیه از پایان نامه خود مقاله‌ای از پایان نامه خود استخراج نمایند و آن را در مجلات علمی چاپ کنند. استخراج مقاله از پایان نامه ماهیتاً فاقد مشکل است اما از این جهت که مطالب مقاله و پایان نامه مشابه یکدیگر خواهند بود این گمان را در ذهن بسیاری از پژوهشگران نقش می‌بندد که مشابهت محتوایی مقاله با پایان نامه به عنوان سرقت علمی محسوب شود. بنابراین با طرح این سوال که آیا استخراج مقاله از پایان نامه مصداق سرقت علمی است؟

تبدیل پایان نامه یا رساله به مقاله جهت چاپ در مجلات علمی پژوهشی اقدامی قابل پذیرش است. بسیاری از ژورنال‌های دنیا در مواجهه با مقالاتی که مستخرج از پایان نامه هستند مادامی که نویسنده مقاله در کاورلتر مقاله خود توضیح دهد که مقاله ارسالی مستخرج از پایان نامه است و رفرنسی از پایان نامه را نیز در مقاله ذکر کنند مشکلی ندارند. با این حال، نرم افزار سرقت علمی که عمدتاً مجلات از آن استفاده می‌کنند احتمال دارد درصد مشابهت به دست آمده را بالا گزارش نماید. این درصد زمانی به بیشترین حد خود می‌رسد که شما محتوای پایان نامه را به صورت کامل در مقاله کپی کرده باشید. برخی مجلات با این میزان از کپی و شباهت مشکل دارند؛ بنابراین توصیه می‌شود که هنگام استخراج مقاله از پایان نامه یا رساله سعی کنید جلمات و شیوه نگارش مطالبی که استخراج می‌کنید را تغییر دهید تا حجم شباهت کمتر شود

فزون بر این، شیوه نگارش مقاله با پایان نامه متفاوت است و بهتر است روش و شکل جمله‌بندی‌ها و نحوه ارایه مطالب پایان نامه در مقاله را به شکلی ارایه نمایید که خوانندگان حساس و حرفه‌ای ضعف در تبدیل پایان نامه به مقاله را متوجه نشوند. باید اذعان نماییم، بحث سرقت علمی بیشتر در پایان نامه‌هایی که به زبان انگلیسی نگارش شده‌اند بیشتر محل بحث است اما در پایان نامه‌هایی که به زبان فارسی نوشته می‌شوند نیز مشکل عمده‌ای که وجود دارد این است که نویسنده نمی‌تواند ادبیات پایان نامه را به ادبیات نگارشی مقاله تغییر دهد . عدم تغییر فضای پایان نامه به فضای نگارشی مقاله یک مشکل بزرگ در مقالاتی است که از پایان نامه مستخرج می‌شوند.

از این رو در میابیم که این کار نیاز آگاهی و دانش خاصی است و آنگونه که فکر می کنید کار آسانی نیس و نیازمند یاری یک فرد خبره در این زمینه می باشد .

موسسه استخراج مقاله از پایان نامه

پژوهشگران می توانند پس از پایان رساله خود مقالات خود را از رساله خود استخراج نمایند.اما برای آن دسته دوستانی که امکان استخراج مقاله از پایان نامه را ندارند و یا فرصت کافی برای این کار را ندارند و طبق آنچه گفته شد توانایی رعایت اصول و نکات خاص این فرایند را ندارند. موسسه انتشاراتی اشراق به همیاری و کمک آنها می آید و باعث افتخار است که موسسه انتشاراتی اشراق چندین سال است در زمینه استخراج مقاله از پایان نامه ها و رساله های دوره کارشناسی ارشد ودکتری ، همراه دانشجویان و پژوهشگران می باشد . استخراج مقاله و چاپ مقاله در مجله های معتبر کاری تخصصی است که هر شخصی نمی تواند این کار را به درستی انجام دهد . کارشناسان مجرب موسسه اشراق با تجارب بالای خود در زمینه چاپ مقالات در ژورنال های بین المللی و معتبر و داشتن تخصص در این زمینه با مطالعه دقیق پایان نامه پژوهشگران امکان استخراج مقاله و تعداد آن را به پژوهشگر اعلام می کنند . و با سرعت و توانایی بالا در طی 2 الی 3 روز هر مقاله را استخراج می نمایند.

مراحل استخراج مقاله از پایان نامه توسط موسسه انتشاراتی اشراق

تصویر

لوگو

خدمات موسسه انتشاراتی اشراق

با توجه به نیاز مشتریان عزیز اعم از دانشجویان و اساتید و دانشگاهیان برای خدمات استخراج مقاله از پایان نامه، موسسه انتشاراتی اشراق با گزینش دقیق و چند مرحله ی تیم فنی خود، در صدد ارائه خدمات با حفظ نهایت تعهد در امانت داری و کیفیت است تا دغدغه ی مراجعین برای استخراج یک یا چند مقاله از پایان نامه برای پذیرش در مجلات معتبر را برطرف سازد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره، میتوانید با کارشناسان موسسه انتشاراتی اشراق در ارتباط باشید.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

سوالات متداول

استخراج مقاله از پایان نامه های غیر زبان فارسی نیز در موسسه اشراق انجام می پذیرد.

در موسسه اشراق قبل از شروع استخراج مقاله، محقق پایان نامه شما را کامل بررسی میکند تعداد و عناوین قابل استخراج از طرف محقق پیشنهاد داده می شود میتوان حداقل یک مقاله پژوهشی در سطح ISI از یک پایان نامه استخراج کرد.

برای دریافت هزینه استخراج مقاله با ارسال پایان نامه خود، کارشناسان ما بعد از بررسی سریعا قیمت را برای شما اعلام خواهد کرد.

مقالات استخراج شده از پایان نامه در موسسه انتشاراتی اشراق قابلیت پذیرش در تمام مجلات معتبر داخلی و خارجی را دارا می باشد.

تمامی مولفین و محققینی که در موسسه انتشاراتی اشراق فعالیت دارند، دارای سابقه کار طولانی و حرفه ای در این زمینه بوده و در رشته تحصیلی شما تحصیلات دانشگاهی دارند، و در ضمن برای تضمین کیفیت گارانتی تا زمان چاپ مقاله در مجلات و ژورنال ها صادر می شود.

سوالات بیشتر
در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق