خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

خدمات کتاب

ثبت سفارش

درباره ما

نکات مهم برای سابمیت و اکسپت مقاله

انتشار 6 اردیبهشت 1397
مطالعه 4 دقیقه

برای سابمیت و اکسپت مقالات علمی خود در مجلات معتبر ، لازم است تا یکسری قواعد و دستورالعمل های مخصوص مجلات را رعایت نمایید.

نکات مهم برای سابمیت و اکسپت مقاله

 هدف از نوشتن مقاله، بررسی مسائل علمی، ادبی، اجتماعی، اخلاقی و غیره می باشد که نویسنده با تحقیق در این زمینه موضوع را به اثبات می رساند و یا رد می کند. برای چاپ مقالات در مجلات باید یکسری مراحل مانند انتخاب مجلات معتبر و مورد تائید دانشگاه های ایران، تناسب موضوع مقاله با اسکوپ مجله و ... را طی نمود. 

مراحل اکسپت و چاپ مقاله علمی

انتخاب مجله : بعد از انتخاب مجله به قسمت راهنمای نویسندگان آن مجله بروید و تمامی موارد ذکر شده برای نویسندگان را با دقت بخوانید.مقاله شما باید در چارچوب آن مجله تنظیم شود، و اگر مقاله در چارچوب های تعیین شده مجله نباشد مقاله‌تان از جانب سردبیر ریجکت میشود یا در صورت پذیرش اولیه برای مجلات ISI،  پروسه زمانی طولانی‌تری را سپری میکند. هر چقدر مقالات ما بر اساس قوانین مجلات ISI باشد، سردبیر مجله نسبت به مقاله شما دیدگاه بهتری پیدا می‌کند.پس از انجام تغییرات، مقاله تان را به دفعات بخوانیدو از دوستان و همکاران خود در این رشته بخواهید مقاله تان را مطالعه نموده و ایرادات را به شما گوشزد نمایند. انتخاب مجله مناسب نقش مهمی در اکسپت و چاپ مقاله و یا ریجکت شدن مقاله بر عهده دارد پس پیشنهاد من به شما این است در انتخاب مجله مورد نظر دقت بیشتری به خرج دهید.

سابمیت (Submit) :ارسال کردن مقاله و ثبت ان در یک مجله را سابمیت مینامند. سابمیت فقط جنبه ارائه مقاله در ژورنال را دارد و امتیاز علمی نداشته و در رزومه محاسبه نمی گردد. مجلات ISI، به دو حالت پستی و الکترونیکی سابمیت می شود اکنون بیشتر مجلات ISI، مقالات را به صورت الکترونیکی بخاطر امن تر و سریع تر بودن، ترجیح می دهند. در ارسال با پست حتما نامه همراه را با سه تا پنج نسخه از مقاله پرینت بگیرید و همراه با CD حاوی متن مقاله، اشکال و جداول به آدرس پستی مجله ISI سابمیت کنید. فایل مقاله را به فرمت Word یا PDF استفاده کنید. فایل PDF را با دقت مطالعه کنید تا مطمئن شوید تمام حروف، اعداد و نمادها به درستی نوشته شده‌اند و غلط املایی ندارد. از نمادهای غیر استاندارد استفاده نکنید.پس از ارسال مقاله باید منتظر دریافت نامه اعلام وصول از طرف سردبیر بمانید که به ایمیل شما ارسال می شود.

پروسه داوری: ممکن است مقاله شما به سرعت از جانب سردبیر مورد پذیرش واقع شود. این اتفاق نادر هنگامی رخ می‌دهد که ایده تحقیقاتی شما واقعاً تازه و جالب باشد اما عمدتاً مقاله پس از غربالگری اولیه و اولویت بندی توسط سردبیر یا هیأت سردبیری مجلات ISI، در اختیار چند داور یا کارشناس قرار می‌گیرد تا به دقت آن را ارزیابی نمایند. داوران موظفند در بازه زمانی که در اختیار دارند، مقاله را نقد و بررسی و نظراتشان را اعلام کنند. معمولاً فرمی در اختیار داور قرار می گیرد تا بر اساس آن، بکر بودن، کیفیت و نقاط ضعف و قوت مقاله را بررسی کند.

نتایج داوری

اکسپت (Accept) :یعنی مقاله شما در مجله برای چاپ پذیرفته شده است. پس از اکسپت مقاله و قبل از چاپ، ویرایش نهایی انجام دهید تا گستردگی آن در مجلات ISI مختلف متفاوت هست. ویرایش شامل غلط املایی، اصلاح علائم نقطه گذاری، روان سازی جملات، رفع ابهامات گـرامری، و بررسی بخش هایی است که احتمال خطا در آنها زیاد است (چکیده، قسمتهای آماری، شکل ها، جدول ها و مراجع). در برخی مجلات ISI، برطرف نمودن ایرادات از طرف دفتر سردبیر به ویراستار فنی ارجاع می شود. پس از این مرحله، نسخه آماده برای چاپ مقاله در اختیارتان قرار می گیرد تا برای آخرین بار بررسی و آن را تأیید کنید.

ریجکت (Reject) :یعنی مقاله شما رد شده است. مقاله شما ممکن است بدون داوری و مستقیماً از جانب سردبیر ریجکت شود.ریجکت سریع مقاله دلایل مختلفی دارد و همواره به معنای کم ارزش بودن مقاله شما نیست. ممکن است مقاله اصلاً در اسکوپ علمی مورد علاقه آن مجله ISI نباشد. اگر مقاله شما پس از بررسی توسط داوران و جمع بندی نظرات آنها ریجکت  شود، سردبیر در قالب یک نامه محترمانه ضمن اعلام این مطلب، نظرات داوران را به شما منتقل می‌کنند.از همان روزی که مقاله شما ریجکت شد، دوباره اقدام به کار شوید. ابتدا کلیه ایراداتی را که داوران مجله به آنها اشاره کرده اند تصحیح کنید و نظرات داوران را به دقت بررسی کنید و آنها را در مقاله‌ خود اعمال نمایید. زیرا به علت تخصصی بودن موضوع، ممکن است مقاله تان پس از ارسال به مجله بعدی، مجدداً در اختیار همان داور یا داوران قرار گیرد. مجله بعدی را با دقت انتخاب کنید.

ریوایز (Revise) :یعنی مقاله شما از نظر داوران بررسی شده و نیاز به یک سری اصلاحات دارد. افرادی که تجربه سابمیت مقاله دارند مطلع هستند که بعد از داوری مقاله توسط سردبیر مجلات ISI، ایمیلی از طرف مجله دریافت می کنید که مقاله بسته به شرایط مجله و مقاله در چندین حالت قرار میگیرد:

  1. اکسپت برای چاپ
  2. اکسپت برای چاپ پس از اصلاحات جزئی
  3. اکسپت برای چاپ پس از اصلاحات کلی
  4. بررسی مجدد احتمالی برای چاپ پس از اصلاحات اساسی
  5. بررسی احتمالی برای چاپ در قالب نامه به سردبیر یا گزارش کوتاه
  6. ریجکت

موسسه علمی پژوهشی اشراق با بیش از 5 سال سابقه در زمینه چاپ مقالات در نشریات معتبر با ضریب تاثیر مثبت همواره با ارائه خدمات حرفه ای و تخصصی  و مشاوره های تخصصی رایگان در خدمت پژوهشگران بزرگوار است.
موسسه اشراق، مسیر چاپ مقاله در مجلات مورد تایید وزارت علوم را برای پژوهشگران و محققین  هموار می سازد و با ارائه خدمات ترجمه، فرمت بندی و مشاوره رایگان در خصوص انتخاب مجله مناسب، آنها را یاری می رساند.
برای ثبت سفارش میتوانید با شماره های 09149724933 و یا 04133373424 با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمایید و از مشاوره آنها بهره مند شوید و یا درخواست خود را از طریق ایمیل  isiisc2011@gmail.com  ارسال نمایید تا مشاور های مورد نیاز برای شما ارائه شود.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق