خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


نکات طلایی نوشتن پایان‌نامه

انتشار : 17 مهر 1398
مطالعه : 3 دقیقه

تمامی دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری برای اتمام تحصیلات خود باید اقدام به نگارش پایان نامه و دفاع از پایان نامه و رساله خود بکنند.

نکات طلایی نوشتن پایان‌نامه

اقدام به نوشتن پایان نامه سرآغاز انجام پژوهش و نگارش رساله دکتری است که در آن مبحثی جدید و منحصر به خود پژوهشگر مطرح می‌شود. از مهم‌ترین اهداف نگارش پایان نامه، آشنایی دانشجو با اصول پژوهش، تحقیق و کار علمی است تا بتواند منابع و مراجع را به طور صحیح و منظم جمع آوری نموده و از آن‌ها استفاده کند؛ و همچنین با تاریخچه پژوهشی رشته خود آشنا شود. از طرفی موضوع مورد علاقه خود را تا حدی بشناسد و به تحقیق در حیطه آن بپردازد.

 نکاتی طلایی برای نوشتن یک پایان‌نامه قوی 

🎨در ابتدا برای نوشتن یک پایان‌نامه قوی لازم است که شما یک موضوع قوی انتخاب کنید علاوه بر قوی بودن موضوع ملاک امروزی و بروز بودن موضوع هم باید در نظر گرفته شود.

🎨موضوعی‌ که برای پایان نامه در نظر گرفته می‌شود باید بحث برانگیز باشد، یک نکته قابل بحث را مطرح کند که با آن جامعه علمی را وادار به چالش می‌کند. یک تز قوی موضع گیری می کند و بحثی را که ارائه می دهید توجیه می کند.

🎨موضوعی را که پایان نامه درباره آن نوشته می‌شود باید بگونه ای باشد که از طریق کار شما خوانندگان را راهنمایی کند و علمی جدید به مخاطب انتقال دهد.

🎨عوامل و استدلال هایی که امکان دارد با آن موضوع شما نقض شود را پیش بینی کرده و برای آن دلایل منطقی آورده و رد کنید.

🎨از بکار بردن زبانی مبهم در پایان نامه خود اجتناب کنید همه‌ی مطالب باید کاملا روان و گویا باشد.

🎨هنگام نوشتن و تدوین پایان نامه از بکار بردن ضمیر اول شخص مانند "من معتقدم"، "به نظر من" خودداری کنید.

🎨مطالب پایان نامه باید به سبکی واضح نوشته شوند بدین صورت که مطالب به بخش ها و فصل های کوچک جدا شوند تا خواننده به راحتی مطالبی که می‌خواهد را پیدا کرده و متوجه آن شود.

🎨یکی عوامل مهمی که محققان را برای خواندن پایان نامه شما سوق می‌دهد یک چکیده قوی است؛ خوانندگان در ابتدا کل پایان‌نامه شما را مطالعه نمی‌کنند، بلکه ابتدا چکیده آن را خوانده اگر بنظر آن ها قوی و خوب بود به سراغ مطالب کلی پایان می‌روند.

🎨یک پایان نامه قوی باید از لحاظ گرامری هم قوی باشد یعنی تمام علائم نگارشی و دستورات آن رعایت شده باشد.

🎨توجه کنید که در نگارش پایان نامه دچار سرقت علمی نشوید؛ هر مطلبی که از سایت ها یا کتب دیگر نوشته اید به درستی منبع آن را استناد کنید در غیر این صورت پایان نامه شما از اعتبار می افتد و خود شما هم مشمول مجازات می‌شوید.

 

 موسسه پژوهشی تحقیقاتی اشـراقــ 

ما در موسسه اشراق با در اختیار داشتن کادری مجرب و حرفه‌ای جهت ترجمه تخصصی مقالات، پذیرش مقالات در مجلات آی اس آی و آی اس سی آمـاده‌ی ارائه خدمات به کلیه‌ی اساتید، فرهیختگان و دانشجویان هستیم. موسسه پژوهشی تحقیقاتی اشراق در سال 1391 فعالیت خود را در زمینه مشاوره پروژه های دانشجویی آغاز کرد. انتشار مقاله در ژورنال های معتبر به عنوان جزء اجتناب ناپذیر پروسه تحصیل در مقاطع دانشگاهی به شمار می آید. چاپ مقالات علمی نشان‌ دهنده‌ی علاقه‌ی دانشجو به انجام کار تحقیقاتی و میزان جدیت وی در انجام آن می‌باشد. دانشجویانی که دارای مقالات علمی هستند، شانس بالاتری برای دریافت پذیرش در مقاطع بالای تحصیلی به ویژه در مقطع دکتری دارند همچنین موفقیت در انتشار و چاپ مقالات علمی یکی از فاکتورهای تعیین کننده در ارزیابی فعالیت های تحقیقاتی و طرح های پژوهشی محسوب می‌گردد.

 مطالب مرتبط 

👑استخراج مقاله علمی از پایان نامه

👑چطور پایان نامه را به کتاب تبدیل کنیم؟

👑نوشتن پایان نامه را از کجا شروع کنیم؟

👑چگونه موضوع پایان نامه ی خود را انتخاب کنیم؟

👑پذیرش فوری مقاله برای کسب دو نمره ی پایان نامه ارشد

👑نحوه کسب دو نمره پایان نامه

👑شیوه رفرنس نویسی در پایان نامه

👑تفاوت پایان نامه دکتری و کارشناسی ارشد

👑تفاوت پایان نامه و رساله با مقاله در چیست؟

👑نحوه ی نوشتن اهداف پایان نامه

📒🔔جهت سفارش کلیک کنیدلطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
در پاسخ به:
با سلام ببخشید شما فرمت بندی پایان نامه هم انجام می دین؟؟؟ یعنی مثلا فرمت رفرنس هارو درست کنید و اینا...
با سلام بله خدمات فرمت بندی پایان نامه طبق فرمت دانشگاه مورد نظر را داریم . همچنین خدمات فرمت بندی رفرنس ها و ادیت رفرنس طبق روش تعیین شده را نیز داریم . باتشکر
بازدیدکننده
نوا
3 سال پیش
با سلام ببخشید شما فرمت بندی پایان نامه هم انجام می دین؟؟؟ یعنی مثلا فرمت رفرنس هارو درست کنید و اینا...


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق