خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

خدمات کتاب

ثبت سفارش

درباره ما

نمونه تولید محتواهایی که برندهای خود را متحول کردند!

انتشار 11 اسفند 1401
مطالعه 18 دقیقه

امروزه تولید محتوا با گسترش کسب‌وکارهای آنلاین، تبدیل به یک حرفه و تخصص شده است. یک تولید محتوای خوب می‌تواند برای کسب و کار شما یک نقطه عطف بوده و باعث افزایش مشتری شود و برعکس یک تولید محتوای غیر اصولی باعث از دست رفتن هزینه و وقت شما خواهد شد. در این بخش از اشراق می‌خواهیم به تحلیل نمونه تولید محتواهایی که موجب پیشرفت برندشان شدند، بپردازیم.

نمونه تولید محتواهایی که برندهای خود را متحول کردند!

مفهوم تولید محتوا چیست و چه کارهایی در آن انجام می‌شود؟

محتوا در لغت به معنی هر آن چیزی است که بتوان انتشار و در اختیار مخاطب قرار داد. محتوا می‌تواند دربرگیرنده هر چیزی مانند متن کوتاه و بلند، عکس، ویدیو، مقالات علمی و... باشد. تولید محتوا نیز به معنای تولید و ساختن موارد بالاست که می‌تواند همراه با خلاقیت و اضافه کردن موارد جدیدی نیز برای جذب مخاطب بیشتر باشد. در مجموعه‌های بزرگ و پیشرفته برای اینکه یک محتوای اصولی و پر مخاطب تولید شود، نیاز به فعالیت یک گروه متخصص و حرفه‌ای است که هر کدام وظایف مخصوص به خود را دارند. معمولاً در این مواقع، نیاز به یک استراتژیست محتوا جهت همسو کردن بازاریابی محتوا در راستای اهداف شرکت است. پس از آن نیاز به تولید کننده محتوا مانند نویسندگان، طراحان، عکاسان، ویراستارها و... جهت ساخت محتواهای تعیین شده می‌باشد و درنهایت افرادی که وظیفه انتشار محتوا و پاسخ به سوالات و نظرات مخاطبان و همچنین کارشناسانی که بتوانند تاثیرات این محتوای تولید شده را تجزیه و تحلیل کرده و نتایج خود را به گروه اول یعنی استراتژیست ها جهت ساماندهی بیشتر، انتقال دهند. این چرخه بخش خلاصه شده‌ای از کارهایی است که برای یک تولید محتوا صورت می‌گیرد؛ ممکن است در برخی سازمان‌ها این گروه بزرگ‌تر نیز باشد.

woman

انواع تولید محتوا برای برندسازی

تولید محتوا زیر مجموعه بسیار گسترده‌ای دارد و برای به روز ماندن در این حرفه، باید مرتباً تحقیق و مطالعه خود را ادامه دهید. تولید محتوا انواع مختلفی دارد که با توجه به هدف خود باید آن‌ها را اولویت بندی کرده و از همه یا چند مورد از آن‌ها استفاده کنید. برای برند سازی نیز انواع مختلف محتوا وجود دارد که در این بخش می‌خواهیم به برخی از مهم‌ترین و رایج‌ترین آن‌ها اشاره کنیم:

content

تولید محتوای متنی

تولید محتوای متنی یکی از رایج‌ترین انواع تولید محتوا به حساب می‌آید که پایه و مبنای تولید محتواست. تولید محتوای متنی اصول و قوانین خاص خود را دارد که بایستی حتماً رعایت شود وگرنه مخاطب در هنگام مطالعه آن سردرگم شده و ممکن است متن محتوای شما حوصله او را سر ببرد. به طور کلی تعداد کلمات استفاده شده در محتوا، ترتیب بخش‌ها، عنوان و... همگی باید از اصول محتوا نویسی تبعیت کنند. برای شناساندن برند معمولاً از این نوع محتوا کمتر استفاده می‌شود؛ زیرا در برند سازی بیشتر باید حافظه بصری مشتریان را تحت تاثیر قرار دهید؛ اما در مواردی هم که نیاز است اللخصوص برای محتواهای سایتی، این نوع محتوا می‌تواند بسیار کارآمد باشد.

loptop

تولید محتوای ویدیوئی، تصویری و صوتی

این نوع تولید محتوا یعنی تولید محتوای ویدیوئی، تصویری و یا صوتی، برای برند سازی می‌تواند گزینه خوبی باشد. امروزه به دلیل اینکه بسیاری از افراد وقت کافی برای خواندن متن‌های طولانی را ندارند، تماشای یک ویدئوی مهیج و یا حتی گوش دادن به یک پادکست (محتوای صوتی) می‌تواند برای آن‌ها خوشایند باشد و این یعنی شما در شناساندن برند خود به آن‌ها موفق شده‌اید. محتوای ویدیوئی، تصویری و یا صوتی مزیت دیگری هم که دارد این است که ارتباط نزدیک‌تری بین شما و مشتریانتان برقرار می‌کند و این یعنی تحت تاثیر قرار دادن احساسات مشتری و جلب اعتماد او. این دقیقا همان چیزی است که برای برند سازی به آن نیاز دارید.

ذره بین

ابر محتوا

مگاپست یا به اصطلاح ابر محتوا، نوعی از محتواست که به صورت ترکیبی انواع محتواهای گفته شده در قسمت قبل را شامل می‌شود. همان‌طور که از اسمش پیداست درواقع ابر محتوا بایستی چند برابر یک محتوای معمولی، تأثیرگذار باشد. معمولاً این نوع محتوا برای سازمان‌های نوپا و تازه تاسیس شده پیشنهاد می‌شود که می‌خواهند وارد دنیای رقابت شوند و باید چند قدم از رقبا جلوتر باشند. ابر محتوا ممکن است برای همه مجموعه‌ها ایده آل یا ضروری نباشد، اما با اطمینان می‌توان گفت که یک تاکتیک بازاریابی محتوایی بسیار موثر است. شما نیز با توجه به نیاز خود برای برند سازی حتماً نیاز به تولید محتوا در این نوع خواهید داشت.

شرح محصول

شرح محصول

تولید محتوای کاربردی بر مبنای شرح محصول، می‌تواند از هر نوع محتوای گفته شده استفاده کند؛ اما فقط یک هدف دارد و آن هم انتقال اطلاعات به افراد در مورد محصولات، خدمات و شرکت و درنهایت هویت برند به مشتری است. تولید محتوا بر اساس شرح محصول، مزایای زیادی می‌تواند برای برند شما داشته باشد از جمله این مزایا می‌توان به ایجاد آگاهی بیشتر در مشتری، جلب اعتماد با ارائه اطلاعات صحیح، ایجاد فضای مناسب جهت بررسی محصولات‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌، ایجاد مشتریان وفادار و... اشاره کرد.

بلندگو

رپورتاژ آگهی

رپورتاژ آگهی، یکی از راه‌های کسب درآمد از طریق تبلیغات می‌باشد. رپورتاژ آگهی می‌تواند از نوع محتوای متنی، تصویری و یا ویدیوئی باشد که نکات کلیدی و نقطه قوت یک کسب و کار را به صورت تبلیغات نمایش می‌دهد. در رپورتاژ آگهی مخاطب را در یک مسیر مشخص همراهی می‌کنید تا به سمتی که می‌خواهید هدایت شوند و اتفاقی که می‌خواهید رقم بخورد. درواقع در یک رپورتاژ آگهی، مخاطب در ابتدا متوجه نمی‌شود که این یک محتوای تبلیغاتی است و همانند تبلیغات‌های مستقیمی که روزانه بارها با آن مواجه شده و بی تفاوت از کنارشان عبور می‌کند، نیست و این یک دلیل جذابیت رپورتاژ نسبت به تبلیغ مستقیم است.

مفهوم برندینگ چیست؟

قبل از پاسخ دادن به این سوال، در ابتدا باید با مفهوم برند آشنا شویم. برند یا همان نام تجاری، به مشخصه بارز یک شرکت گفته می‌شود که آن را از سایر شرکت‌ها و فعالیت‌ها، متمایز می‌سازد. مواردی مانند اسم شرکت، لوگوی آن، شعار شرکت و... جز زیر مجموعه‌های برند به حساب می‌آید. مفهوم برندینگ نیز بیشتر به قسمت مشتری‌های شرکت می‌پردازد؛ به عبارتی برندینگ به ایجاد ویژگی‌های خاصی با هدف ارتباط بیشتر مشتری با محصولات و خدمات شرکت می‌پردازد. برندینگ اهمیت و سود زیادی برای یک شرکت دارد. از جمله اهمیت آن می‌توان به در ذهن باقی ماندن نام برند در ذهن مشتری، تشویق مشتری به خرید مجدد، پشتیبانی بازاریابی و تبلیغات، شناساندن برند به تمامی مخاطبان و... اشاره کرد. در این مطلب ما به قسمت بازاریابی و تبلیغات برندینگ از طریق تولید محتوا پرداخته‌ایم که امروزه نقش آن را در پیشرفت برند، نمی‌توان انکار کرد. در ادامه بیشتر با این موضوع آشنا خواهید شد.

brand

چگونه با تولید محتوا برندسازی کنیم؟

برای اینکه بتوانید برند خود را از طریق تولید محتوا محبوب و معروف کنید، رعایت یکسری از نکات مهم حائز اهمیت است. درواقع کاری که شما باید انجام دهید بازاریابی محتوایی است که با رعایت استراتژی‌های صحیح و اصولی به تولید یک محتوای ناب و هدف گذاری شده منجر می‌شود که دقیقه به رفع نیاز مشتری کمک می‌کند و این همان چیزی است که شما برای آن تلاش می‌کنید و در نهایت، این پروسه به سودآوری خواهد رسید. اگر محتوایی در جهت برند سازی تولید می‌شود، باید تمرکز بر هویت برند داشته باشد و این کار به دلیل تداعی کردن اسم برند در ذهن مشتری برای طولانی مدت انجام می‌شود. حال ببینیم با رعایت چه پارامترهایی می‌توان به این هدف نزدیک‌تر شد.

شناسایی بازار هدف

شناختن بازار هدف نه تنها برای تولید محتوا بلکه برای تمامی اقداماتی که قرار است در جهت بازاریابی انجام شود، یک امر مهم و ضروری است. شما باید بدانید مشتریان محصولات شما چه قشری از افراد را در جامعه تشکیل می‌دهند، جنسیت آن‌ها، سن و سال آن‌ها، فرهنگ و ارزش‌های جامعه آن‌ها و... تا بدانید تولید چه نوع محتواهایی می‌تواند بیشترین تاثیر را بر آن‌ها بگذارد. سپس با توجه به آن برنامه‌ریزی‌های خود را انجام دهید. مطمئن باشید که حتی اگر شما بیشترین هزینه و وقت را نیز بگذارید، بدون شناخت بازار هدف به موفقیت نخواهید رسید.

target

شناسایی نیاز مشتری

دومین مرحله بعد از شناخت بازار هدف، شناسایی نیاز مشتری است. در مرحله قبل شما تا حدودی توانستید افراد مختلف را از هم دیگر متمایز کنید. در این مرحله بایستی ببینید افراد متمایز شده به چه چیزی نیاز دارند تا بر حسب آن تولید محتوا کنید. برای مثال اگر شما در حوزه چاپ مقاله فعالیت دارید، با استناد بر نیاز مشتری، باید تشخیص دهید که فرضاً او نیاز دارد تا در ابتدا با راه و روش مقاله نویسی آشنا شود و سپس از پروسه چاپ مقاله آگاهی یابد. حال باید بر اساس همین نیازها محتوایی سئو شده و با کیفیت بالا را تولید و به مشتریان عرضه کنید. بعد از اینکه زمان‌بندی برای تولید محتوا به درستی و در حد مطلوبی تکمیل شود، مشتریان به واسطه همین محتوای تولید شده از خدمات و محصولات شما استفاده خواهند کرد. علاوه بر این با استفاده از همین محتوای تولید شده می‌توان میزان فروش و استفاده از خدمات را بالا برده و حتی از همین محتوای آموزش تولید شده درآمد زایی کرد.

woman

مشخص کردن تیم تولید محتوا

با مشخص کردن دو مرحله قبل، حال وقت آن رسیده است که تیم تولید محتوای خود را تشکیل دهید و سرمایه گذاری خود را شروع کنید. اگر خودتان در این حوزه متخصص هستید اما بودجه کافی ندارید، می‌توانید تمامی مراحل تولید محتوا را خودتان انجام دهید؛ اما این کار نیز برای شما می‌تواند زمان بر باشد؛ اما با تشکیل یک گروه حرفه‌ای و متخصص با حوزه کسب و کار شما، این زمان می‌تواند به حداقل برسد و برعکس سودآوری طولانی مدتی داشته باشد.

group

تولید محتوای ناب

در خصوص تولید یک محتوای اصولی، کتاب‌ها و مقالات بسیار زیادی وجود دارد که می‌توانید مطالعه کرده و سپس با همسو کردن آن موارد با تحقیقات خود، محتوایی ناب بسازید. دقت داشته باشید محتواهای خود را از برندهای رقیب صرفاً کپی پیست نکنید. مشتری می‌خواهد با خواندن محتواهای شما اطلاعات جدیدی کسب کند. شما الگوهای رفتاری مشتریان خود را در مرحله قبل شناسایی کرده‌اید و می‌دانید که برای مثال محتوای ویدیوئی بیشتر تأثیرگذار خواهد بود یا محتوای متنی. در هنگام تولید محتوا به فکر فروش و کسب درآمد نباشید، بلکه در ابتدا خود را در جایگاه مشتری قرار دهید و ببینید اگر جای او بودید چه می‌خواستید بدانید و سپس اقدام به خرید کنید. مطمئن باشید اگر مرحله شناخت را در مشتری ایجاد کنید و اعتماد او را جلب کنید، مرحله فروش کار چندان سختی به شمار نخواهد آمد.

like

استفاده از کمپین های تبلیغاتی

زمانی که شما در این مرحله قرار گرفتید و احساس کردید با تولید محتوای خود، در حالت راکد قرارگرفته‌اید، باید کمی تنوع در کار خود ایجاد کنید. شبکه‌های اجتماعی برای این کار بهترین گزینه هستند. شما می‌توانید برای مثال در مناسبت‌های مختلف، کالاها و خدمات خود را در قالب هدیه برای افرادی که از نظر مشتریان شما تاثیرگذار و محبوب هستند ارسال کنید تا آن‌ها شما را معرفی و توصیه کنند. همچنین می‌توانید با ایده‌های خلاقانه و جذاب کمپین‌های تبلیغاتی را به کمک شبکه‌های اجتماعی ایجاد کنید تا بتوانید مخاطبان خود را تحت تاثیر قرار دهید.

ad

برای پیشرفت برند، باید چه نوع محتواهایی کار کرد؟

تا به اینجای کار احتمالاً متوجه شده‌اید که جهت پیشرفت برند خود شما درواقع بازاریابی محتوا انجام می‌دهید و جهت نیل به اهدافی که در بخش قبل توضیح داده شد، شما باید از طریق آزمون و خطا، انواع محتواها را تولید و انتشار دهید تا در نهایت دریابید که کدام‌یک از انواع محتواهای تولید شده بازخورد بیشتری برای کسب و کار شما دارد. از انواع تولید محتواهایی که برای پیشرفت برند خود می‌توانید استفاده کنید در این بخش برایتان آورده شده است:

video

تولید محتوای ویدیوئی

اگرچه تولید محتوای ویدیوئی نسبت به سایر انواع تولید محتواها کار سخت و زمان بری است؛ اما امروزه با توجه به اینکه اکثر افراد وقت کافی برای خواندن متن‌های طولانی ندارند، تماشای یک ویدیوی جالب را همیشه ترجیح می‌دهند. اگر شما بتوانید ویرایش این ویدیوها را به خوبی انجام دهید و یک محتوای باکیفیت بسازید، مطمئن باشید نتیجه عالی آن را در ظرف مدت زمان کمتری مشاهده خواهید کرد. همچنین اگر شما می‌خواهید محصول خود را معرفی کنید، تولید محتوای ویدیوئی می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای ارائه معایب و مزایای محصول شما باشد.

like

تولید محتوای رضایت مشتریان/ نظرسنجی

یک تولید محتوای ارزان اما نتیجه بخش بی شک می‌تواند تولید محتوا بر اساس رضایت مشتریان و یا نظرسنجی از آن‌ها باشد. برای خرید یک محصول و یا استفاده از خدمات یک مجموعه، مشتریان همیشه دوست دارند نظرات کسانی را که قبلاً تجربه داشته‌اند را بدانند. بر همین اساس شما می‌توانید به راحتی با مشتریان قدیمی خود ارتباط برقرار کرده از آن‌ها نظرسنجی کنید، رضایت آن‌ها را در قالب فایل صوتی، متنی و یا ویدیوئی به عنوان محتوا ارائه دهید.

blog

پست وبلاگ

علیرغم پیشرفت رسانه‌های مجازی مانند اینستاگرام، تلگرام، یوتیوب و... هنوز هم قدرتمندترین پلتفرم برای جستجوی یک محصول و یا خدمات مشخص، گوگل پرچم‌دار است. برای اینکه بتوانید رتبه سایت خود را در گوگل افزایش دهید، نیاز به ساخت پست وبلاگ دارید. پست‌های وبلاگی به شما کمک می‌کنند ترافیک سایتتان را افزایش دهید، آگاهی بخشی کنید، اعتبارتان را بیشتر کرده، مشتریان بالقوه را به مشتریان بالفعل تبدیل کنید و نهایتاً برند خود را ارتقا دهید. پست وبلاگ اگر به طرز اصولی تهیه شود، مزایای زیادی می‌تواند برای کسب و کار شما داشته باشد؛ از جمله ساخت کلمات کلیدی، لینک‌های درونی، اطلاع رسانی بیشتر در خصوص کسب و کارتان بدون داشتن محدودیت‌های خاص و...

marketing

اینفلوئنسر مارکتینگ

اینفلوئنسر مارکتینگ یکی از زیرمجموعه‌های ارتباطات بازاریابی یا Marketing Communications است. در این شیوه، کسب و کارها می‌کوشند افرادی را بیابند که بر تصمیم و رفتار مشتریانشان تأثیر می‌گذارند. سپس به کمک آن‌ها اطلاعات محصول خود یا هر نوع پیام دیگر را که می‌تواند منجر به رفتارهای مطلوب (مثلاً‌ خرید محصول یا ترویج یک رفتار فرهنگی) شود برای مخاطبان واقعی خود ارسال می‌کنند. این روش از تولید محتوا ممکن است برای شما کمی هزینه زیادی داشته باشد؛ اما اگر انتخاب درستی داشته باشید، می‌تواند در کوتاه‌مدت نتایج بسیار مطلوبی برای شما به همراه داشته باشد.

مسابقه

تولید محتوای مسابقه‌ای

تولید محتوای مسابقه‌ای یک راه جذاب برای شناساندن محصولات خود به مشتریان و پیشرفت برند شما می‌باشد. درواقع شما در این راه با برگزاری یک مسابقه نه تنها مشتریان خود را به چالش می‌کشید بلکه باعث می‌شوید تا آن‌ها با دعوت از دوستان و آشنایان خود برای مسابقه، به افزایش مشتری نیز منجر می‌شوید. همچنین این تولید محتوا بستری مناسب برای شما در جهت یافتن علایق و ترجیحات مشتریان و همچنین جمعیت شناسی آن‌ها نیز فراهم کند.

چگونه یک محتوا نویس موفقی در حوزه برندینگ شویم؟

حال که تا به اینجای کار با انواع محتوا در حوزه برندینگ آشنا شدید‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍ بهتر است با اصول مهمی که شما را تبدیل به یک محتوا نویس موفق خواهد کرد نیز آشنا شوید. به یاد داشته باشید شما اگر بهترین محتوا را هم بسیارید اما اصول محتوا نویسی را در آن رعایت نکنید نخواهید توانست با رقیبان خود در این عرصه رقابت کنید. در این بخش به چند مورد از مهم‌ترین اصول محتوا نویسی که به موفقیت بیشتر شما کمک می‌کنند اشاره می‌کنیم:

داشتن اطلاعات کافی از برند خود و مخاطب های آن

شناخت رقیبان و نیازهای مشتریان خود در حوزه برند شما

به روز کردن اطلاعات خود و آشنایی با آخرین تغییرات در حوزه محتوا نویسی

توانایی طراحی عکس و ویدئو و یا همکاری با فردی که در این حوزه مسلط باشد

آشنایی با اصول سئونویسی

اصول سئونویسی چیست؟

بهینه‌ سازی موتور جستجو (Search Engine Optimization) یا به اصطلاح سئو (SEO)، در محتوا باعث بهتر دیده شدن آن در نتایج سرچ موتورهای جستجو همانند گوگل می‌شود و درنتیجه تعداد بازدید از آن محتوا افزایش می یابد. برای یادگرفتن اصول سئو باید مطالعه خود را در این زمینه بالا ببرید؛ زیرا امروزه این حرفه و یا به عبارتی سئونویس تبدیل به یک شغل شده است. برخی از مهم‌ترین اصول آن عبارت‌اند از: استفاده از کلمات کلیدی مناسب که کاربران به جستجوی آن‌ها در گوگل می‌پردازند، استفاده از عنوان مرتبط و مناسب برای محتوا، استفاده از کلمات کلیدی در پاراگراف اول و عنوان محتوا، استفاده از تصاویر و ویدئوهای مرتبط و... کلیه مواردی که باعث ارتقای رتبه سایت شما و افزایش بازدید خواهد شد، همگی در زیرمجموعه اصول سئونویسی قرار دارند.

seo

نمونه تولید محتواهایی که برندهای خود را متحول کردند

کسب و کارهای مشهوری که امروزه توانسته اند نامی جاودانه از خود بگذارند و هر کجا اسم و یا لوگویی از آن ها به چشممان می‌خورد، به یاد کسب و کار مربوطه و نوع فعالیت آن می‌افتیم، رازهای موفقیت زیادی را داشته‌اند؛ اما قطعا یکی از این موارد می‌تواند در حوزه تبلیغات و تولید محتوا باشد. بنابراین اگر شما هم کسب و کار آنلاینی دارید که حوزه فعالیت آن تقریبا می‌تواند با آن‌ها همسو باشد، خالی از لطف نیست تا با نمونه تولید محتواهای این کسب و کارها هم آشنا شوید.

نمونه تولید محتوا در گوگل

گوگل شرکتی است که دیگر نیاز به معرفی و توضیح ندارد؛ اما دلیل آوردن این شرکت در این بخش، این است که یادآور شویم حتی شرکتی مانند گوگل نیز برای باقی ماند در عرصه رقابت، نیاز به تغییر و تحول و ارتقای خود دارد. خلاقیتی که گوگل برای سایت خود انجام داده است گوگل دودل (Google Doodle) می‌باشد. گوگل دودل به معنای تغییر موقتی لوگوی گوگل به لوگوهای متنوع و مختلف، با توجه به مناسبت‌های جهانی مختلف مانند اعیاد و رویدادهای مهم که وجود دارد، هست. گوگل با این ایده علاوه بر اینکه مخاطبان زیادی دریافت می‌کند، ذهن مخاطبانش را به موضوعی که می‌خواهد جلب می‌کند. این‌ها از آن دسته از مطالبی هستند که به سبب داشتن جذابیت فراوان برای خواننده، او را ترغیب به انتشار و اشتراک آن‌ها با دوستان خود می‌کنند و از این طریق بدون صرف هزینه و زمان از سوی مرجع تهیه کننده آن، مستقلاً و به صورت تساعدی منتشر می‌شوند.

گوگل

نمونه تولید محتوا شرکت جنرال الکتریک

جنرال الکتریک یک شرکت آمریکایی چند ملیتی است که در حوزه طراحی و تولید تاسیسات توزیع برق، تجهیزات پزشکی و الکتریکی، هوافضا، موتورهای الکتریکی، ژنراتورها و... فعالیت دارد. ورود شرکت جنرال الکتریک به عرصه رسانه به سال 1919 بازمی‌گردد که در آن سال به تأسیس شرکت رادیوی آمریکا اقدام کرد. جنرال الکتریک از این شرکت به‌عنوان یک بازوی تبلیغاتی برای معرفی و فروش بیشتر محصولات خود استفاده کرد. یکی از تکنیک‌های این برند محبوب، طراحی یک سایت برای تفکر و گفتگو در خصوص فناوری‌های پاک به نام Ecomagination است. محتوایی که در این سایت باعث جذب مخاطب می‌باشد این است که راهکارها و راه‌حل‌های مفیدی برای آینده ارائه می‌گردد. استفاده از محتوای این سایت جنرال الکتریک با شرکت‌ها و دولت‌های مختلف جهان ارتباط برقرار می‌کند. مدیر بازاریابی جنرال الکتریک معتقد است اگر محتوای ما آن‌قدر خوب باشد که کاربران آن را با دوستانشان به اشتراک بگذارند، ما به اندازه کافی موفق شده‌ایم. برای دیدن محتوای سایت می‌توانید روی لینک زیر کلیک کنید:

GE

نمونه تولید محتوا در کوکا کولا

شرکت کوکاکولا، یک برند آشنا در زمینه تولید نوشیدنی‌های غیر الکلی است که معروف‌ترین آن نوشابه کوکاکولا می‌باشد. البته که این برند محبوب، رازهای موفقیت زیادی برای حصول به اهداف خود داشته است؛ اما یکی از آن‌ها در دنیای امروز بی شک می‌تواند تولید محتواهای ویدیوئی و بسیار باکیفیت این برند باشد. درواقع نوع ویدیوهایی که در جهت تولید محتوا برای این برند ساخته می‌شود، به حالت داستانی بوده و به صورت نامحسوس از این طریق به فروش محصولاتشان می‌پردازند. درواقع هدف اصلی آن‌ها از تولید محتوای ویدئوئی بیشتر ایجاد لحظات خوش و شادی، خلق سرگرمی و ایجاد تفاوت‌هاست. این شرکت از سال 1886 روش‌های گوناگون بازاریابی را به‌کاربرده و تنوع در استفاده از روش‌های جدید آن‌ها را تبدیل به برند 130 ساله کرده است. برای دیدن محتوای سایت می‌توانید روی لینک زیر کلیک کنید:

coca cola

نمونه تولید محتوا در شرکت لگو

لگو، نامی است که هرکس آن را می‌شنود، به یاد اسباب‌بازی‌های جذاب و زیبایش می‌افتد؛ اما واقعاً یک شرکت ساخت اسباب بازی، چگونه توانسته است در این حد حتی در میان بزرگ‌سالان نیز محبوبیت پیدا کند؟ دلیل آن می‌تواند این مورد باشد که لگو تنها یک مجموعه تولید اسباب بازی نیست بلکه این برند برای اینکه از رقبای خود عقب نماند، یک استراتژی متفاوت با تکیه بر تولید محتوا انجام داد و آن نیز راه اندازی یک شرکت رسانه ای برای کودکان بود. به عبارتی کاربران آن می‌توانند برای خود صفحه شخصی ایجاد کرده و مسابقه دهند و حتی جایزه ببرند. بخش دیگری از محتوای این سایت، ساخت انیمیشن‌های جذاب و فیلم‌های کوتاه برای کاربران خود است. این وب‌سایت جذاب، امکانات زیاد و جالب دیگری نیز دارد که می‌توانید برای دیدن آن‌ها روی لینک زیر کلیک کنید:

lego

نمونه تولید محتوا در لکسوس

لکسوس برندی محبوب از یک شرکت ژاپنی است که در ساخت خودرو فعالیت دارد. همان‌طور که می‌دانید شرکت‌های خودروسازی زیادی در این عرصه مشغول به فعالیت هستند؛ بنابراین نیاز است تا یک مزیت رقابتی قوی وجود داشته باشد. یکی از عوامل متمایز شدن شرکت لکسوس، این است که آن‌ها مجله‌ای منتشر کردند و در این مجله در مورد سفر، تجربه‌های لوکس، اتومبیل‌ها، داستان و … مطالبی منتشر کردند. محتوایی که نه تنها برای دارندگان لکسوس بلکه برای همگان ایجاد شده و شرایطی را فراهم آورده تا خوانندگان به طور مستقیم با برند ارتباط برقرار کنند. در این مجله اصلاً خبری از تبلیغ نیست و هدفی جز جلب اعتماد وجود ندارد. برای دیدن محتوای سایت می‌توانید روی لینک زیر کلیک کنید:

لکسوس

از کجا می‌توان تولید محتوا جهت برندسازی سفارش داد؟

مجموعه‌هایی که معمولاً به محتوای تخصصی زیادی برای برندسازی نیاز دارند مانند کسب و کارهای آنلاین و اینترنتی، اغلب از شرکت‌ها و یا سایت‌های تولید محتوا برای پروژه‌هایشان کمک می‌گیرند. انتخاب سایت معتبر همیشه برای افراد یک دغدغه است و پیشنهاد می‌شود از یک سایت و مرکز معتبر استفاده کنند. بهتر است بدانید، موسسه انتشاراتی اشراق با به‌کارگیری نویسندگان متخصص در تمامی زمینه‌های تخصصی کسب و کار، برگزاری آزمون تخصصی جذب نویسنده سئوکار و مدیریتی ویژه توانسته است علاوه بر حفظ و کنترل کیفیت، هزینه تولید محتوا را برای بازاریابی محتوایی به طرز قابل ملاحظه‌ای کاهش دهد. تولید محتوا در چندین زبان زنده دنیا به روش‌های مختلف انجام می‌گردد. شما عزیزان می‌توانید ثبت سفارش خود را از طریق پلتفرم ذیل انجام دهید.

خدمات تولید محتوا در موسسه انتشاراتی اشراق

با توجه به نیاز مشتریان عزیز اعم از مدیران، اساتید، فروشگاهیان و سایر افرادی که در حیطه‌های مختلف نیاز به تولید محتوا دارند، موسسه انتشاراتی اشراق با گزینش دقیق و چند مرحله‌ای تیم فنی خود، در صدد ارائه خدمات با حفظ نهایت تعهد در امانت‌داری و کیفیت است تا دغدغه‌ی مراجعین برای یک تولیدمحتوای باکیفیت را برطرف سازد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد تولیدمحتوا و یا دریافت مشاوره می‌توانید با کارشناسان موسسه انتشاراتی اشراق در ارتباط باشید.

لوگو

موبایل

راه‌های ارتباطی با موسسه انتشاراتی اشراق


موسسه انتشاراتی اشراق در راستای انجام رسالت پاسخگویی به مخاطبان خود و رعایت الزامات استاندارد ISO 10004 ، مجهز به سیستم پاسخگویی 24 ساعته در 7 روز هفته شده است. برای ارتباط با قسمت پشتیبانی و دریافت مشاوره از کارشناسان، کافی است یکی از راه‌های زیر را انتخاب کنید:

eshragh_company

isiisc2011@gmail.com

09149724933

041-33373424

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

سوالات متداول

بله- شما میتوانید در تمامی تخصص ها و زبان ها اعم از فارسی، انگلیسی، عربی و... برای تولید محتوا ثبت سفارش انجام دهید.

شما برای داشتن یک محتوای تخصصی کامل که شامل تمامی اجزای آن باشد که بتوانید توسط آن رتبه اول گوگل را تصاحب کنید، باید کیفیت طلایی پلاس را انتخاب کنید.

بله- زمان بندی‌های مختلف برای ثبت سفارش وجود دارد که می‌توانید بر حسب نیاز خود یک مورد را انتخاب کنید.

بله- در موسسه انتشاراتی اشراق، انواع محتوا با موضوعات مختلف و در زبان‌های گوناگون انجام می‌شود.

هزینه تولید محتوا در موسسه انتشاراتی اشراق، بستگی به انتخاب پکیج‌های مختلف آن از جانب مشتریان عزیز است.

سوالات بیشتر
در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق