خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

ثبت سفارش

درباره ما

پذیرش، اکسپت و چاپ مقاله اورژانسی در مجلات مورد تایید وزارت علوم

انتشار 17 شهریور 1399
مطالعه 5 دقیقه

انگیزه های مختلفی برای نگارش و چاپ مقالات علمی وجود دارد که محققین و دانشجویان را برای تلاش در این زمینه ترغیب می کند.

پذیرش، اکسپت و چاپ مقاله اورژانسی در مجلات مورد تایید وزارت علوم

دانشجویان و اساتیدی که وابسته به دانشگاه ها و اداره های دولتی می باشند باید برای ارتقای رتبه شغلی و تحصیلی خود اقدام به چاپ مقاله در ژورنال های معتبر کنند. در هر کدام از این موارد، فارغ از نوع هدف و نیاز محقق، لازمه تایید و معتبر شمردن مقالات علمی در دانشگاه ها و مراکز علمی، چاپ آنها در مجلاتیست که مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کشور باشد. لیست مجلات معتبر، علاوه بر اینکه همه ساله در پایگاه های معتبر علمی دنیا همچون isi, isc, pubmed, scopus به روز و منتشر میشوند، در وزارت علوم نیز یک لیست از مجلات معتبر داخلی و خارجی منتشر و در دسترس دانشگاه ها و محققین قرار میگیرد. برای چاپ مقاله در این ژورنال ها ابتدا سعی کنید از اصالت آنها اطمینان حاصل فرمایید و سپس اقدام به چاپ مقاله در آن ژورنال ها کنید. وزارت بهداشت یک بلک لیست از مجلات فیک و نامعتبر منتشر می کند. باید توجه داشته باشید که مجله انتخابی شما در این لیست نباشد. در صورت چاپ مقاله در مجله ای که در بلک لیست وزارت علوم باشد مقاله شما فاقد ارزش خواهد بود. البته باید توجه داشته باشید که مجلات معتبر علاوه بر اینکه بایدمورد تایید وزارت علوم باشند بلکه باید از سوی وزارت بهداشت و درمان و آموزش کشور و دانشگاه آزاد اسلامی نیز معتبر شناخته شوند.

نحوه اکسپت مقاله در مجلات معتبر

  1. در صورتی که تصمیم به چاپ مقاله دارید باید مقاله ای را که نگارش آن به اتمام رسیده به صورت کاملا تخصصی و دقیق ترجمه شود. کیفیت ترجمه از دیدگاه داوران بسیار حائز اهمیت می باشد.

  2. بعد از مرحله ترجمه تخصصی باید به سراغ اعتبار سنجی مقاله بروید. ژورنال انتخابی شما باید کاملا مرتبط با اسکوپ مقاله باشد در صورتی که اسکوپ مجله مطابق با زمینه نگارشی مقاله نباشد حتما ریجکت خواهد شد انتخاب ژورنال مناسب احتیاج به تجربه و سابقه بسیار زیادی دارد.

  3. بعد از اعتبار سنجی مقاله و انتخاب ژورنال مناسب باید مقاله را طبق فرمت و ساختاری که از طرف مجله تعیین می شود ویرایش کنید و فرمت آنرا تبدیل به فرمتی کنید که از طرف مجله تعیین شده است.

در این مرحله مقاله آماده سابمیت به مجله مورد نظر می باشد که باید توسط یکی از راههای آنلاین که مجله در اختیار شما قرار داده است مقاله را سابمیت نمایید.

تصویر

شیوه اعتبار سنجی مجلات

پایگاه های رسمی انتشار مقالات علمی مجلات را سالانه اعتبار سنجی و بررسی می کنند و در صورت افت اعتبار یک مجله علمی آنرا از اعتبار ساقط می کنند. مجلاتی که دارای اعتبار می باشند در این لیست باقی خواهند ماند . هر مجله دارای عنوان و ISSN منحصر به فردی میباشد که قدرت شناسایی مجله از طریق این دو ویژگی را دارید و با جستجوی این دو مورد می توانید از اعتبار مجله خود اطمینان حاصل فرمایید. با ورود به سایت رسمی هر مجله و جستجوی عنوان یا ISSN می توانید از اعتبار آن اطمینان حاصل فرمایید. لیست مجلات مورد تایید و دارای اعتبار که وزارت علوم تحقیقات و فناوری در فواصل زمانی مختلف ارائه می نماید همواره از طریق وب گاه دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی امور پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به آدرس http://rppc.msrt.ir منتشر می گردد. مجلات معتبر و مورد تایید این وزارت در رشته های علوم انسانی / فنی و مهندسی / کشاورزی و منابع طبیعی و دامپزشکی / علوم پایه / هنر و معماری ارائه شده است. یکی از منابع بسیار معتبر و قابل اعتماد می باشد که مکررا به روز رسانی می شود و لیست مجلات معتبر و نامعتبر وزارت علوم را ارائه می کند با مراجعه به این سایت می توانید مجله مد نظر خود را اعتبار سنجی و بررسی نمایید.

چنانچه می خواهید مجله انتخابی خود را که جز یکی از مجلات معتبر ISIو ISCو SCOPUS می باشد را از طریق خود پایگاه بررسی و اعتبار سنجی کنید از طریق آدرس های اینترنتی زیر می توانید اقدام فرمایید.

بخش بررسی مجلات موسسه تامسون رویترز که دو دسته از مجلات را منتشر میکند ISI, JCR

بخش بررسی مجلات خارجی و بسیار معتبر SCOPUS

بخش بررسی مجلات معتبر داخلی ISC

ادرس های اینترنتی فوق که متعلق به پایگاههای علمی هر مجله می باشد که می توانید با وارد کردن عنوان و ISSN مقاله بررسی انجام دهید و با اطمینان مقاله خود را سابمیت نمایید. چنانچه مجله ای جز بلک لیست مجلات باشد نیز می توانید با مراجعه به آدرس های اینترنتی فوق بررسی فرمایید.

چاپ مقاله در مجلات مورد تایید وزارت علوم

چاپ مقاله در ژورنال های مورد تایید وزارت علوم چندان دشوار نیست. فقط باید در نظر داشته باشید که مجلات معتبر فقط مقالاتی را پذیرش می کنند که دارای عنوان و محتوای ناب باشد. مقالاتی که عنوان تکراری دارند قابل تایید این ژورنال ها نیست.

مدت زمان لازم از پذیرش مقاله تا چاپ آن بستگی به تعداد مقالاتی هست که در صف چاپ قرار دارند و وابسته به تعداد شماره مجلات چاپ شده سالانه مجله بستگی دارد که در هر سال چند جلد چاپ می کند. هر چه تعداد شماره های چاپ شده توسط یک مجله در سال زیاد باشد، از پذیرش مقاله تا چاپ نهایی آن مدت زمان کمتری مورد نیاز است. به عنوان مثال سرعت چاپ و پذیرش مقاله پذیرفته شده در مجله ای که در سال، دوازده شماره چاپ می شود (هر ماه یک شماره) دربرابر مجله ای که در سال ،شش شماره چاپ می شود (هر دو ماه یکبار) دو برابر می باشد.

نکات کلیدی در انتخاب مجله مناسب

در حالی که کیفیت مجله ای که مقاله خود را در آن چاپ می کنیم بسیار حائز اهمیت است اما بهتر است مقاله خود را به ژورنال های با کیفیت خیلی بالا ارسال نکنید چون احتمال ریجکت شدن مقاله در این مجلات زیاد است.

از ارسال همزمان یک مقاله به چند ژورنال خودداری کنید. اول یک مجله را انتخاب کرده، مقاله خود را سابمیت کنید. منتظر جواب، نامه سردبیر مجله و نتیجه داوری بمانید. اگر مقاله شما برای چاپ در مجله ریجکت شد، در این صورت شما می توانید مقاله خود را به ژورنال دیگر ارسال کنید.

تصویر

لوگو

خدمات موسسه انتشاراتی اشراق در زمینه پذیرش و چاپ مقالات

موسسه اشراق با سابقه چندین ساله در حوزه پذیرش چاپ و سابمیت مقالات آماده ارائه خدمات تضمینی در کوتاه ترین زمان ممکن و به صورت اورژانسی می باشد. معرفی ژورنال های معتبر و مورد تایید وزارت علوم در این مجموعه توسط کارشناسان مجرب انجام می گیرد که سابقه همکاری بسیار بالایی با ژورنالهای مختلف دارند و با زمینه های قابل پذیرش برای هر مقاله آشنا هستند. همچنین معرفی ژورنال هایی که جز لیست سیاه این مجلات هستند در موسسه اشراق انجام می شود. می توانید جهت سفارش چاپ مقاله در این مجلات سفارش خود را به صورت آنلاین در موسسه اشراق ثبت نمایید تا کارشناسان روال پیگیری را آغاز کنند.

چاپ تضمینی مقالات در مجلات علمی پژوهشی

چاپ و پذیرش مقالات در مجلات علمی ترویجی

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

سوالات متداول

شما می توانید با ارسال فایل مقاله خودتان از طریق ثبت سفرش چاپ مقاله در مجلات معتبر از طرف کارشناسان موسسه انتشاراتی اشراق هزینه نهایی را دریافت کنید.

پذیرش مقاله کاملا وابسته به کیفیت مجله می‌باشد. برخی از ژورنالها مقاله را به صورت تضمینی پذیرش می‌کنند اما برخی دیگر پذیرش تضمینی ندارند و همه چیز وابسته به نظر داوران می‌باشد.

زمان پذیرش و چاپ یک مقاله در ژورنال معتبر کاملا بستگی به زمان داوری دارد. پروسه داوری هرچقدر طولانی تر باشد واضح است که مقاله مدت زمان بیشتری در انتظار خواهد بود. اما اگر نتیجه داوری سریعتر مشخص شود مقاله در سریعترین زمان ممکن پذیرفته خواهد شد پس نتیجه کاملا وابسته به زمان داوری می‌باشد.

سوالات بیشتر
در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق