خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


پذیرش و چاپ مقاله از مجلات معتبر

انتشار : 8 تیر 1401
مطالعه : 6 دقیقه

چاپ مقاله در مجلات معتبر علمی پژوهشی داخلی و خارجی ISI، SCOPUS ،PUBMED و ISC در رشته های مختلف علوم انسانی، مهندسی و فنی، علوم پایه و علوم پزشکی توسط موسسه انتشاراتی اشراق انجام می شود. برای چاپ مقاله علمی، باید از سطح مقاله مطمئن باشید یک مقاله پژوهشی باید نوآوری داشته باشد، از منابع معتبر و جدید استفاده شود و غیره.

پذیرش و چاپ مقاله از مجلات معتبر

25%

چاپ مقاله

اهمیت چاپ مقاله

چاپ مقاله در مجلات معتبر علمی پژوهشی داخلی و خارجی ISI، SCOPUS ،PUBMED و ISC در رشته های مختلف علوم انسانی، مهندسی و فنی، علوم پایه و علوم پزشکی توسط موسسه انتشاراتی اشراق انجام می شود. برای چاپ مقاله علمی، باید از سطح مقاله مطمئن باشید یک مقاله پژوهشی باید نوآوری داشته باشد، از منابع معتبر و جدید استفاده شود و غیره.

چاپ مقاله، رزومه پژوهشی محسوب می شود و برای ارتقاء علمی و شغلی امتیاز بالایی دارد. چاپ مقاله در مجلات بین المللی می تواند سطح دانشگاه را در کشور و جهان ارتقاء دهد به همین منظور دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری برای دانشجویان و همچنین برای ارتقاء علمی و شغلی اساتید چاپ مقاله را الزام کرده است.

دانشجویان کارشناسی ارشد برای دو نمره پایان‌نامه باید مقاله مستخرج از پایان‌نامه ی خود را چاپ کنند. نحوه‎ ی امتیاز دهی نسب به نوع مجله، امتیاز متفاوتی دارد :

شیوه ارزشیابی 2 نمره مقاله پایان­نامه دانشجویان کارشناسی ارشد

ردیف

نوع مقاله

حداکثر امتیاز به ازای هر مقاله

حداکثر امتیاز قابل محاسبه

1

چاپ یا پذیرش مقاله علمی در نشریه علمی پژوهشی یا نشریه نمایه شده معتبر ملی یا بین المللی

2

2

چاپ یا پذیرش مقاله علمی در نشریه علمی ترویجی

1.75

2

ارائه یا پذیرش مقاله کامل در سمینارهای ملی یا بین المللی

1.5

1.5

ارائه یا پذیرش خلاصه مقاله در سمینارهای ملی یا بین المللی

1

3

ارائه یا پذیرش مقاله در سمینارهای داخل دانشگاه

0.75

1

تبصره: لازم به ذکر است درصورت دارا نبودن مقاله در نشریات علمی پژوهشی، علمی ترویجی یا سایر نشریات نمایه شده معتبر، مجموع امتیازات سایر موارد مربوط به مقالات حداکثر 5/1 خواهد بود.

در دوره دکتری شرایط چاپ مقاله برای دانشجویان کمی سخت می باشد حداقل دو مقاله از رساله استخراج می شود و برای چاپ مقاله از مجلات وزارت علوم باید انتخاب شود. لیست مجلات معتبر وزارت علوم شامل مجلات JCR و مجلات علمی پژوهشی داخلی هستند.

پذیرش و چاپ مقاله در مجلات JCR

مجلات ISI دارای ضریب تاثیر IF به اصطلاح JCR می گویند پذیرش مقاله در این نوع مجلات بسیار دشوار است اما در سطح جهان معتبر ترین مجلات می‌باشند و در صورت پذیرش و چاپ مقاله در آنها بسیار حائز اهمیت می باشد. از بین میلیون ها مقاله سالانه که به این مجلات سابمیت می شود فقط تعداد محدودی از مقالات که فرآیند سابمیت مقاله رعایت شده است پذیرفته می‌شود JCR با متد های منحصر به فرد خود مقالات را مورد ارزیابی قرار می‌دهد و یک مقاله سابمیت شده تنها در صورت اعتبار بالا و قوی بودن پذیرفته خواهد شد.

این گزارش استنادی در دو نسخه علوم (Sciences) و علوم اجتماعی (Social Sciences) منتشر می شود. JCR مجلات علوم شامل اطلاعات بیش از 8000 مجله و JCR مجلات علوم اجتماعی شامل اطلاعات بیش از 3000 مجله می باشد. مقالات موجود در مجلات قرار گرفته در پایگاه داده اطلاعاتی JCR اکثرا مقالات پژوهشی و مروری می باشند. سرمقاله، نامه ها و خلاصه همایش ها و کنفرانس ها معمولا در ارزیابی مقاله محاسبه نمی شوند. گزارش استنادی مجلات بر اساس چند شاخص مورد بررسی قرار می گیرد: شاخصهای Cited Half – Life Immediately index, IF که در حال حاضر شاخص ضریب تاثیر (IF) از مهمترین و اصلی ترین آن‌ها برای سنجش اعتبار علمی مجلات محسوب می‌شود.

پذیرش و چاپ مقاله در مجلات ISI LISTED

پذیرش و چاپ مقاله در مجلات ISI که دارای ضریب تاثیر نمی باشد به اصطلاح ISI LISTED می گویند. مجلات معتبر بین المللی ISI در تامسون رویترز نمایه می شود دارای 2 نمره کامل برای پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد می باشد. و در مقطع دکتری نیز برای اخذ 5نمره پیش دفاع و دفاع، مجلات ISI دو امتیاز دارند. شرایط پذیرش این نوع مجلات نسبت به JCR بالاست و زمان داوری کوتاهی دارند. برای تقویت رزومه پژوهشی برای مصاحبه دکتری، استخدام، اپلای و همچنین برای ارتقاء علمی اساتید گزینه مناسب می باشد چون با احتمال پذیرش بالا می توان به مجله سابمیت کرد و امتیاز کامل پژوهشی دارد.

پذیرش مقاله در ISI

پذیرش و چاپ مقاله در مجلات Scopus

پایگاه Scopus یکی از مشهورترین پایگاه مجلات می‌باشد که در زیرمجموعه پایگاه الزویر ELSEVIER قرارگرفته است که بسیاری از دانشگاه‌های معتبر Scopus را به‌عنوان علمی‌ترین مرجع استنادی به رسمیت می‌شناسند. و بر اساس میزان Quartile Scores که در زیر به آنها اشاره شده است دسته بندی می شود.

  • کیو یک Q1: نشان دهنده این است که مجله از لحاظ رتبه در سطح بالا قرار دارد و جزء 25 درصد اول مجلات نمایه شده در اسکوپوس می باشد.

  • کیو دو Q2: نشان دهنده این است که مجله از لحاظ رتبه جزء طبقه میانی یعنی بین 25 تا 50 درصد یک طبقه قرار دارد.

  • کیو سه Q3:نشان دهنده این است که مجله از لحاظ رتبه جزء طبقه میانه به سمت پایین یعنی بین 50 تا 75 درصد یک طبقه قرار دارد.

  • کیو چهار Q4: نشان دهنده این است که مجله از لحاظ رتبه، جزء طبقه پایین یعنی 25 درصد انتهایی یک طبقه قرار دارد.

در واقع نمره بین Q1 تا Q4 نشان از ارزش یک مجله است. و تعلق گرفتن شاخص Q1 و Q2 به مجلات نشان از امتیاز بالای آن مجله دارد. پذیرش و چاپ مقاله در مجلات SCOPUS با درجه Q3, Q4 نسبتا آسون بوده و در بازه زمانی یک ماهه نتیجه اولیه مشخص می شود و درصد پذیرش بالاست. اساتید برای افزایش اچ-ایندکس خود در پایگاه اسکوپوس باید در این نوع مجلات بتوانند تعداد بالایی مقاله چاپ نمایند.

پذیرش مقاله در مجلات پابمد

پذیرش و چاپ مقاله مقالات PubMed

پاب مد Pubmed یکی از معتبر ترین پایگاه های علمی در حوزه پزشکی می‌باشد. با ورود به پایگاه PubMed، شما به‌وضوح شاهد حضور مقالات و مجلات پزشکی خواهید شد. درواقع پایگاه Pubmed به کاربران این امکان را می‌دهد تا با تحقیقات مختلفی که در حوزه پزشکی انجام می‌گیرد به‌راحتی آشنا شده و جدیدترین اطلاعات را پیش برده تا بتوانند بهترین تصمیمات را درزمینهٔ پزشکی رقم بزنند. ازآنجاکه دستاوردهای پزشکی هرساله تغییر کرده و اطاعات پزشکی هر پنج سال دو برابر می‌شود کار برای افرادی که درزمینهٔ پزشکی مشغول به فعالیت هستند دشوار می‌شود بنابراین استفاده از پایگاه پابمد از اهمیت بالایی برخوردار هست. در حقیقت به مقالاتی که از سوی پایگاه Pubmed پذیرفته می‌شوند و در آن نمایش پیدا می‌کنند، مقالات پاب‌مد گفته می‌شود؛ که یکی از مهم‌ترین واصلی‌ترین پایگاه داده پاب‌مد، مِدلاین نام دارد که می توانیم از طریق آن در زمینه پزشکی به اطلاعات مهمی دست یابیم.

%

پایگاه جهان اسلامی ISC

مقالات جهان اسلامی (ISC)

پایگاه ISC توسط کشور ایران که به عنوان قطب علمی برتر جهان اسلام می باشد، تاسیس شده است. پایگاه ISC در راستای پیشبرد اهداف علمی جامعه بین‌المللی نقش به سزایی را ایفا می نماید.

ISC بر اساس معیارهای علمی معتبر، مجلات علمی کشورهای اسلامی را تجزیه‌وتحلیل می‌کند. پایگاه ISC درواقع بعد از ISI و اسکوپوس در رتبه سوم جهان قرار دارد و این پایگاه (ISC) در تمامی علوم می‌تواند تقسیم‌بندی انواع مقالات علمی را با استاندارهای سخت گیرانه خود قبول کند به همین دلیل مقالاتی که در پایگاه ISC اکسپت می شوند نیز ارزش علمی بالایی دارند.

پذیرش و چاپ مقاله در مجلات علمی پژوهشی داخلی

پذیرش مقاله در مجلات علمی پژوهشی داخلی همانند مجلات JCR دشوار می باشد پروسه سابمیت تا نتیجه اولیه داوران حداقل دوماه زمانبر خواهد بود اما در صورت پذیرش مقاله و چاپ آن در این نوع مجلات به منزله ی نخبه بودن پژوهشگر می باشد و برای یک دانشجوی دکتری در ایران داشتن پذیرش و چاپ مقاله در مجلات علمی پژوهشی داخلی مورد تایید وزارت علوم، دارای امتیاز کافی برای پیش دفاع و یا دفاع می باشد. یکی دیگر از مزایایی پذیرش مقاله و چاپ آن در مجلات علمی پژوهشی معافیت از سربازی برای نخبگان می باشد و همچنین در بسیاری از دانشگاه ها یکی از شرایط جذب هیئت علمی، داشتن پذیرش و چاپ در مجلات علمی پژوهشی داخلی مورد تایید وزارت علوم می باشد.

می خواهید مقاله چاپ کنید اما نیاز به راهنمایی دارید؟

با توجه به نیاز مشتریان عزیز اعم از دانشجویان و اساتید و دانشگاهیان برای چاپ و نشر مقاله، موسسه انتشاراتی اشراق با گزینش دقیق و چند مرحله‌ای تیم فنی خود، در صدد ارائه خدمات با حفظ نهایت تعهد در امانت‌داری و کیفیت است تا دغدغه‌ی مراجعین برای چاپ و نشر مقاله را برطرف سازد.

برای چاپ مقاله از صفر تا صد با ارسال پایان نامه و یا رساله خود می توانیم حداقل دو مقاله استخراج و با ترجمه تخصصی در مجلات معتبر بین المللی خارجی و یا داخلی چاپ نماییم
لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


سوالات متداول

برای مجلات JCR فرمت بندی و سابمیت انجام میدهیم و پیگیری های لازم را انجام میدهیم پذیرش مقاله به محتوای مقاله بستگی دارد.

اگر مقاله از طرف سردبیر مجله برای داوری ارسال شد، حداقل دوماهه نتیجه داوری اولیه مشخص می شود

مجلات ISI، 7امتیاز کامل پژوهشی دارد.

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق