خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


راههای موفقیت در مصاحبه ی دکتری 1400

انتشار : 28 فروردین 1400
مطالعه : 4 دقیقه

بعد از برگزاری آزمون دکتری 1400 و اعلام نتایج، داوطلبانی که از آزمون کتبی قبول شوند به مصاحبه دکتری 1400 دعوت خواهند شد. روز مصاحبه دکتری در واقع دستاوردها و موفقیت های علمی یک داوطلب سنجیده می شود 

راههای موفقیت در مصاحبه ی دکتری 1400

بعد از برگزاری آزمون دکتری 1400 و اعلام نتایج، داوطلبانی که از آزمون کتبی قبول شوند به مصاحبه دکتری 1400 دعوت خواهند شد. روز مصاحبه دکتری در واقع دستاوردها و موفقیت های علمی یک داوطلب سنجیده می شود برای داوران مصاحبه سوابق پژوهشی و سطح علمی دانشجو مهم می باشد. یک داوطلب دکتری باید بداند که روز مصاحبه دکتری خالی از سوابق پژوهشی و آموزشی باشد امتیاز بالایی رو از دست می دهد که منجر به عدم قبولی خواهد شد. باید در تخصصی که انتخاب شده سطح علمی بالایی داشته باشید و بتوانید دستاودهای خود را بصورت مقاله در مجلات با نمایه های معتبر، کنفرانس ها و یا بصورت کتاب تالیف و چاپ نمایید.

زمان برگزاری مصاحبه دکتری 1400

زمان برگزاری مصاحبه دکتری 1400 بعد از اعلام نتایج و دعوت به مصاحبه داوطلبان با انتخاب هر کد رشته و محل، از طرف همان دانشگاه مشخص می شود و این جلسات در خود دانشگاه هایی که انتخاب کردید برگزار می شود. برای شرکت در جلسات مصاحبه 1400، برای هر کد رشته و محل هایی که دعوت می شوند داوطلبان ابتدا باید هزینه ی جلسات آن را پرداخت کرده و در روزی که معین می شود می بایست در این جلسه با به همراه داشتن مدارک لازم در مصاحبه دکتری 1400 حاضر شوند. باتوجه به شیوع کرونا مصاحبه دکتری 1400 به احتمال زیاد مجازی برگزار خواهد شد.

چند نکته مهم برای موفقیت در مصاحبه دکتری 1400

 1. مقطع دکتری بهتر هست ادامه رشته، گرایش و متناسب با پایان نامه انتخاب شود، تا اطلاعات لازم را داشته باشید و بدانید چرا این رشته را انتخاب کردید و سوالاتی که در این تخصص پرسیده می شود بتوانید جواب دهید.

 2. کیفیت پایان نامه در مصاحبه دکتری امتیاز پژوهشی محسوب می شود. حتما از پایان نامه ی خود مقاله استخراج کرده و چاپ نمایید.

 3. اگر پایان نامه و یا مقاله نداشته باشید عملا در روز مصاحبه دکتری فاقد امتیاز خواهید بود.

 4. برای قبولی در مصاحبه دکتری سالها تدریس نمی تواند امتیاز زیادی محسوب شود و یا داشتن شغل مناسب، مدیر جایی بودن و یاکارمنددولتی بودن و تمام وقت کار کردن هیچ امتیازی ندارد.

 5. داشتن انواع و اقسام مدارک، در مقابل پایین بودن سطح علمی و ‍‍‍ پژوهشی هیچ ارزشی از نظر مصاحبه کنندگان ندارد.

 6. معدل بالا زمانی در مصاحبه دکتری سوابق آموزشی محسوب خواهد شد که در مقابل پرسش های داوران ناتوان نبوده و سوابق پژوهشی مطلوبی داشته باشید.

 7. توصیه نامه قوی استاد راهنما و مدیر گروه برای شما در مقطع ارشد می تواند ارزشمند باشد.

 8. مدرک زبان جزوء سوابق آموزشی می باشد که امتیاز قابل توجهی را در این بخش به خود اختصاص میدهد حتما تا روز مصاحبه به فکر مدرکهای معتبر مثل تافل، تولیمو، آزمون زبان دانشگاه های بزرگ و... باشید و بتوانید حداقل پایان نامه ی خود را انگلیسی توضیح دهید.

 9. داروان حرفه ای میتوانند در 5 دقیقه اول شما از نظر قوت و ضعفهایتان ارزیابی کنند این دقایق را بخوبی با اعتماد به نفس مدیریت و برنامه ریزی کنید.

مدت زمان جلسات مصاحبه برای هر داوطلبی می تواند متفاوت باشد.

نحوه ی امتیازدهی مصاحبه دکتری 1400

نحوه ی پذیرش دانشجو از مقطع دکتری به دو صورت آموزشی – پژوهشی و پژوهش محور انجام می شود. ارزیابی تمامی داوطلبان در آزمون دکتری سال 1400، به صورت جدول زیر انجام می گیرد.

نحوه ی امتیازدهی مصاحبه دکتری

قبولی در آزمون متمرکز دکتری تخصصی 50 درصد و سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری 20 درصد امتیاز و مصاحبه علمی و سنجش عملی 30 درصد در پذیرش دانشجو تاثیر دارند. رسیدن به 30 درصد امتیاز مصاحبه با چاپ مقاله در مجلات معتبر داخلی و خارجی و کنفرانس های داخلی و خارجی و همچنین اقدام به چاپ کتاب امکان پذیر می باشد

نحوه محاسبه امتیازات آموزشی و پژوهشی

امتیازدهی مصاحبه دکتری 1400

راه های تقویت رزومه مصاحبه ی دکتری 1400

 • چاپ مقاله

داوطلبان عزیز اگر مقالاتی را جهت چاپ، نگارش و تدوین نکردید، نگران نباشد کارشناسان مجرب و متخصص موسسه اشراق می تواند در حوزه ی استخراج مقاله از پایاننامه و ترجمه تخصصی و چاپ آن در مجلات معتبر خارجی مانند مجلاتisi، مجلات scopus، مجلات isc و مجلات International شما را یاری رساند تا در کمترین زمان ممکن پذیرش و چاپ انجام شود. استخراج مقاله و ترجمه تخصصی آن را می توان در مدت زمان یک هفته انجام داد. مرحله نهایی چاپ مقاله می باشد که ابتدا مجلات مرتبط با تخصص مقاله با تمامی شرایط معرفی می شوند و با انتخاب مجله توسط داوطلب ، مقاله به مجله ارسال می گردد و با رایزنی موسسه اشراق می توان نتیجه داوری را سریع تر تا زمان مصاحبه دکتری دریافت نمود .

علاوه بر چاپ مقاله یکی از گزینه هایی که در مصاحبه دکتری امتیاز دارد و همچنین دید مثبت و ویژه ای در نظر داوران دارد و باعث تمایز شما از دیگر رقبا می شود ، چاپ کتاب می باشد .

 • تبدیل پایاننامه به کتاب

تبدیل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد به کتاب و چاپ آن در مصاحبه دکتری 4 امتیاز دارد . صفر تا صد این مرحله در مدت زمان 30 الی 45 روز کاری انجام می شود .

 • ترجمه کتاب جدیدالنشر در تخصص خود

کارشناسان موسسه اشراق با تخصص خود بهترین و جدید ترین کتاب های روز دنیا در تخصص مورد نظرتان را از معتبر ترین سایت ها و انتشارات خارجی و بین المللی خریداری کرده و به صورت فایل های PDF خدمتتان ارسال می کنند . البته برای اینکه بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید همیشه 3 الی 5 مورد کتاب جدید و تخصصی با حجم های متفاوت خدمتتان معرفی می شوند و بعد از انتخاب کتاب مورد نظرتان وارد پروسه ترجمه تخصصی و چاپ آن می شویم .

لوگو

برای بدست آوردن 40 امتیاز مصاحبه دکتری کافی است از طریق راه های ارتباطی موجود با کارشناسان ما در موسسه انتشاراتی اشراق در ارتباط باشید . تا صفر تا صد این مراحل را در این بازه زمانی محدود انجام دهند .لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


سوالات متداول

شما می توانید با کارشناسان موسسه انتشاراتی اشراق تماس بگیرید تا آن ها شما را راهنمایی کنند تا در نهایت بهترین مجله برای چاپ مقاله شما انتخاب شود.

ما مقاله شما را می توانیم در اکثر مجلات معتبر داخلی و خارجی چاپ کنیم.

شما می توانید با ارسال فایل مقاله خودتان از طریق ثبت سفارش چاپ مقاله در مجلات معتبر از طرف کارشناسان موسسه انتشاراتی اشراق هزینه نهایی را دریافت کنید.

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق