خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

ثبت سفارش

درباره ما

راه‌های تشخیص JCR بودن یک مجله

انتشار 13 شهریور 1398
مطالعه 3 دقیقه

مجلات JCR معتبرترین مجلات ISI هستند که دارای ضریب تاثیر بوده و بهترین مجلات علمی در زمینه دلخواه را در اختیار پژوهشگران قرار می‌دهد.

راه‌های تشخیص JCR بودن یک مجله

" دانش آماری برای جهانی بهتر"

🔶🔸ISI🔸🔶

موسسه تحقیقات علمی یا همان موسسه ISI در سال 1960 میلادی توسط یوجین گارفیلد تاسیس و شروع به کار کرد. این موسسه کار رسمی خود را در سال 1885 میلادی با تامسون آغاز کرد. امروزه معتبرترین مقالات از نظر علمی در مجلات ای  تنظیم کردند. پایگاه اطلاعاتی را  ISI یکی از قدیمی ترین موسسات علمی می‌باشد که هم اکنون به فعالیت خود ادامه می‌دهد. 81 عضو اولیه موسسه ای اس ای را متخصصان نخبه دانشگاه‌ها تشکیل می‌دهند که اولین اساسنامه ISI را پایه گذاری کردند. این اساسنامه تا به امروز دستخوش تغییرات گسترده قرار گرفته است. اساسنامه فعلی ISI در سال 2011 تحت نظر قانون هلند نوشته شد و تا به امروز تغییری بخصوصی نکرده است. در واقع ماموریت و هدف ISI در شعار آن منعکس شده است: "دانش آماری برای جهانی بهتر" .

مجلات ISI بر اساس ضریب تاثیر بر دو نوع ایمپکت دار (Impact Factor (JCR و بدون ایمپکت (ISI LISTED) تقسیم می‌شوند که هر کدوم ویژگی‌های مخصوص خود را دارند.

اهمیت JCR بودن مجلات

 JCR ملاکی مناسب و معتبر برای بررسی سطح علمی و میزان تاثیر یک مقاله در جامعه علمی و میزان استناداتی است که به آن مجله می‌شود، شامل می شود.معمولا ژورنال‌هایی که به زبانهای غیر انگلیسی به چاپ می‌رسند کمتر در معرض دید و استفاده همگان قرار می‌گیرند پس با توجه به این موضوع بهتر است مقاله خود را در زبان انگلیسی به چاپ برسانید تا امکان رفرنس دهی بیشتر برای شما فراهم شود. با JCR می توانیم مجلات حوزه های تخصصی، خود را به صورت طبقه بندی شده و شاخص های علمی رتبه بندی شده مورد ارزیابی قرار داد، و پژوهشگران به آسانی مجلات در اسکوپ رشته خود را مورد ارزیابی قرار می‌دهند و مجلات مفید برای خود را انتخاب می‌کنند دانستن این موضوعات برای تمام کسانی که قصد چاپ مقاله در مجلات معتبر بین المللی همچون ISI دارند بسیار ضروری می باشد. 

🔶🔸اکسپت مقاله در مجلات JCR🔸🔶

 در بیشتر دانشگاه‌های کشور، برای مقالات علمی‌ای که توسط دانشجویان در انواع مجلات چاپ شده، امتیازات مختلفی در نظر گرفته می‌شود. موسسه اطلاعات علمی یا همان ISI سالانه هزاران مجله را مورد بررسی قرار می‌دهند؛ در صورتی که مجله استاندارهای موسسه را دارا باشد، وارد لیست مجلات ISI Master Journal List می‌شوند در غیر این صورت ریجکت می‌شود. تمامی مجلات ISI درسایت تامسون رویترز قابل مشاهده است. از بین مجلات ISI، تعدادی از این مجلات توانسته است ایمپکت فاکتور (IF) دریافت کند و وارد لیست Journal Citation Reports JCR شوند. سالانه، لیستی از مجلات معتبر ایمپکت‌دار به صورت فایل اکسل منتشر می‌شود که لیست مجلات ایمپکتدار (JCR)  و بدون ایمپکت (LISTED) را از هم جدا می کند. مجلات ایمپکت‌دار درجه اعتبار بیشتری نسبت به مجلات بدون ایمپکت دارند.

نمونه هایی از مجلات JCR:

📜نشریات و مجلات (ISI JCR (2011

📜نشریات و مجلات (ISI JCR (2012

📜نشریات و مجلات (ISI JCR (2014

📜نشریات و مجلات (ISI JCR (2015

📜نشریات و مجلات (ISI JCR (2016

📜نشریات و مجلات (ISI JCR (2017

🔶🔸طریقه تشخیص JCR🔸🔶

معتبرترین مجلات علمی، مجلاتی هستند که در JCR چاپ می‌شوند. برای دانستن اینکه یک مجله JCR است یا نه، کافی است بخش Coverage آن را بررسی کنیم اگر جز سه دسته‌ی زیر بود JCR است در غیر این صورت آن مجله ISI listed  به شمار می‌رود.

 Science Citation Index Expanded Source Publication

Arts and Humanities Citation Index Source Publication

Social Science Citation Index Source Publication

 

❓❗چرا موسسه اشــراق

معرفی مجلات متناسب با رشته و محتوای مقاله شما

معرفی مجلات مورد تایید وزارت علوم، وزارت بهداشت، و دانشگاه های آزاد و سراسری

عدم چاپ مقالات در مجلات بلک لیست دانشگاه ها و وزارت علوم

تلاش برای گرفتن اکسپت مجله در کوتاهترین پروسه زمانی

ترجمه تخصصی مقاله در کمترین زمان توسط مجرب‌ترین متخصصین و کارشناسان برای چاپ در مجله

امکان ویراستاری مقالات ترجمه شده خودتان از نظر گرامری، ساختاری

فرمت بندی مقاله طبق اصول ساختاری مجله

نامه اکسپت معتبر مجله بعد از پذیرش برای پژوهشگران ارسال می‌شود. بعد از گرفتن اکسپت می‌توانند از مجله اعلام پذیرش بگیرند.

🔰برای ثبت سفارش 🔹کلیک🔹 کنید

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق