خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

خدمات کتاب

ثبت سفارش

درباره ما

cover letter چیست ؟

انتشار 28 آذر 1397
مطالعه 3 دقیقه

در خصوص ارسال مقالات علمی به مجلات معتبر داخلی و خارجی با اصطلاحات بسیاری از جمله کاورلتر مواجه می شویم . اما این کاورلتر چیست ؟ منظور از کاورلتر چیست ؟ چه کسی کاورلتر  را می نویسد و برای کجا می نویسیم؟

cover letter چیست ؟

در خصوص ارسال مقالات علمی به مجلات معتبر داخلی و خارجی با اصطلاحات بسیاری از جمله کاورلتر مواجه می شویم . اما این کاورلتر چیست ؟ منظور از کاورلتر چیست ؟ چه کسی کاورلتر  را می نویسد و برای کجا می نویسیم؟

همان طور که از نام کاورلتر مشخص است یک نامه پوششی است . نامه ای است که به منظور پوشش صحیح و معرفی درست مقاله نوشته می شود . نویسنده ای که قصد ارسال مقالات نوشته شده و یا استخراج شده خود به مجلات معتبر داخلی و خارجی دارد ، باید به همراه مقاله ارسالی خود کاورلتر نیز ارسال نماید بنابراین نویسنده کاورلتر همان نویسنده مقاله ارسالی می باشد.

هدف از نوشتن کاورلتر معرفی مختصر نویسنده مقاله و همچنین اهداف او از نوشتن مقاله است . این کاورلتر با مقاله باهم برای مجله ارسال ی شود . و از آنجایی که مقالات ارسالی به مجله در ابتدا توسط سردبیر مورد مطالعه و بررسی قرار می گیرد بنابراین می توان که مخاطب نامه کاورلتر سردبیر مجله است . پس کاورلتر برای مجله مورد نظر برای ارسال مقاله و سردبیر مجله نوشته می شود. 

تصویر
 
 
 

cover letter  چیست ؟

Cover letter  کاور لتر نامه‌ای است که وقتی می‌خواهید درخواستی برای همکاری یا پذیرش در دوره‌های ارشد و دکترا ارسال کنید به درخواست شما پیوست می‌شود و در واقع مانند یک راهنما در مورد سند‌های ارسالی شما و هدف انگیزه شما به خواننده توضیح می‌دهد. هدف اصلی از نوشتن کاور لتر، ارایه توضیح مختصری وجامع در ارتباط با مقاله و مطالعه انجام شده است. در خیلی مواقع اگر به همراه مقاله یا رزومه، cover letter ارسال نشود، ممکن است دبیر یا سرپست ژورنال به سند ارسالی توجهی نکند. این امر در درخواست همکاری یا گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های معتبر نیز صادق است.

در این بخش با نحوه نوشتن کاور لتر Cover letterبرای مقاله، کاور لتر Cover letter برای سابمیت و ارسال مقاله به ژورنال ها و مجله ها آشنا می شویم .

تصویر
 

رعایت نکات زیر در نوشتن کاور لتر ضروری است:

 1. در کاور لتر حتما عنوان Title مقاله را بنویسید.
 2. در کاور لتر برای سردبیر دلایل ارسال مقاله شما به این ژورنال را تشریح نمایید.
 3. در کاور لتر نکات کلیدی مقاله ارزشمندتان را توضیح دهید.
 4. در کاور لتر دلایل جذابیت و جالب بودن مقاله شما برای خوانندگان این مقاله را توضیح دهید.
 5. متن کاور لتر می بایست کوتاه و جامع باشد حداکثر یک صفحه .
 6. به سردبیر مقاله در کاورلتر اشاره کنید که این مقاله فقط و فقط برای این ژورنال فرستاده شده و در جای دیگری تحت داوری نمی باشد.
 7. اگر تعداد نویسندگان مقاله شما بیش از یک نفر باشد، در کاور لتر حتما بنویسید که تمامی نویسندگان مقاله در ارسال این مقاله به این مجله هم نظر هستند.
 8. متن کاور لتر باید بصورت کاملا اداری و رسمی نگاشته شود.
 9. در ابتدای کاورلتر مقاله نام سردبیر مجله را بنویسید. در انتهای کاور لتر، اسم ، سمت، مدرک تحصیلی، شیوه های تماس با خود نظیر ایمیل و شماره تلفنتان را ذکر کنید.
 10. کاور لتر شما نباید حاوی اشتباهات املایی و انشائی باشد.

با نحوه نگارش کاورلتر آشنا شدید و دانستید که با رعایت چه نکاتی می توان یک کاولتر خوب و دقیق نگارش نمود. بنابراین می توانید با مطالعه این موارد کاورلتر خود را خودتان به درستی نگارش نمایید.

 

استخراج مقاله از پایان نامه

ترجمه تخصصی مقالات

فرمت بندی و استاندارد سازی مقالات

ارسال مقالات به مجلات معتبر داخلی و خارجی  ( سابمیت )

پذیرش و چاپ مقالات در مجلات معتبر داخلی و خارجی در کوتاه ترین زمان با تضمین بالا

تبدیل پایان نامه به کتاب

ترجمه کتاب جدیدالنشر

چاپ کتاب

چاپ کتاب ترجمه شده

واریز هزینه مجلات خارجی

واریز و دریافت تمامی حوالجات دلاری و یورویی

 

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
کارشناس موسسه اشراق
8 ماه پیش
در پاسخ به:
سلام نمونه cover letter بسیار عالی بود. تشکر
با سلام و عرض ادب ضمن تشکر از دیدگاه شما. از حسن توجه شما بسیار سپاسگزاریم.
بازدیدکننده
بازدیدکننده
8 ماه پیش
سلام نمونه cover letter بسیار عالی بود. تشکر


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق