خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

ثبت سفارش

درباره ما

روش های تبدیل پایان نامه به کتاب

انتشار 30 دی 1397
مطالعه 5 دقیقه

باتوجه به این نکته که چاپ کتاب امتیاز علمی قابل توجهی برای دانشجویان و پژوهشگران دارد و می توانند با چاپ کتاب در مصاحبه دکتری امتیازی برابر و یا بیشتر از امتیاز چاپ مقاله ISI به دست آورند .

روش های تبدیل پایان نامه به کتاب

باتوجه به این نکته که چاپ کتاب امتیاز علمی قابل توجهی برای دانشجویان و پژوهشگران دارد و می توانند با چاپ کتاب در مصاحبه دکتری امتیازی برابر و یا بیشتر از امتیاز چاپ مقاله ISI به دست آورند . بنابراین چاپ کتاب از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است که بهتر است دانشجویان و پژوهشگران عزیز برای کسب امتیازات آن هرچه سریع تر اقدام به چاپ کتاب نمایند .

برای کسب امتیاز چاپ کتاب درصورتی که موفق به تالیف کتاب نشده اید راه حل ویژه ای برای شما داریم . یعنی دیگر نیازی نیست تا استرس و دغدغه عدم نگارش و تالیف کتاب را داشته باشید بلکه به راحتی می توانید پایان نامه خود را به کتاب تبدیل کنید و آن را به چاپ برسانید .

برای تبدیل پایان نامه به کتاب باید مراحلی را طی کنید و راه ها و روش های خاصی را طی نمایید

روش های تبدیل پایان نامه به کتاب

  1. چه بخش‌هایی از پایان‌نامه را در کتاب ذکر کنید.

در پایان‌نامه مرسوم است که مطالب در ۵ فصل ارائه شود. فصل اول شامل کلیات پژوهش، فصل دوم مبانی نظری و پیشینه‌های پژوهش، فصل سوم، روش‌شناسی پژوهش، فصل چهارم تجزیه و تحلیل اطلاعات و فصل پنجم بحث و نتیجه‌گیری است. توجه داشته باشید که در تبدیل پایان‌نامه به کتاب لزومی به آوردن همه‌ی فصول پایان‌نامه نیست. به طور معمول در کتاب مستخرج از پایان‌نامه مبانی نظری و ادبیات تحقیق که شامل تعاریف، اهداف و انواع موضوع مورد نظر است ارائه می‌شود. در بعضی از موارد بخش بحث و نتیجه‌گیری که شامل پیشنهادهای تحقیق نیز است، بیان می‌شود. به طور کلی در متن کتاب ضرورتی به آوردن فرضیه، سوالات پژوهش، بیان مساله و مواردی از این دست نیست. برای اطمینان از کامل بودن مطالب می‌توانید از اساتید راهنما و مشاور در این مورد نظرسنجی کنید.

  1. از متخصصان موضوعی کمک بگیرید.

پایان‌نامه شما به صورت تک نسخه‌ای در کتابخانه دانشگاه و سازمان‌هایی مانند ایرانداک و کتابخانه ملی موجود خواهد بود. اگر فکر می‌کنید مطالب شما علاوه بر این چند نسخه، در تعداد بالا انتشار و چاپ شود، بهتر آن است که از مطالب مفیدی در تنظیم آن استفاده کنید. گاهی ممکن است لازم باشد جداول تکمیلی، استانداردهای بیشتر و مطالب بیشتری به آن بیافزاید. در این‌جا باید از اساتید و متخصصانی که در حوزه موضوعی شما صاحب نظر هستند، درخواست کنید مطالب شما را یکبار مرور کنند و در صورت نیاز نکاتی برای غنای ارزش علمی کتاب به شما پیشنهاد دهند.

  1. برای کتاب خود نمایه، فهرست منابع تهیه کنید.

در علوم مختلف، استفاده از کلمات، اصطلاحات و اسامی اشخاص و مکان‌ مرسوم است. برای آشنایی مخاطبان خود سعی کنید از مطالب به‌کار رفته در بخش پیوست‌های کتاب نمایه‌نامه تهیه کنید. نمایه‌نامه فهرستی از اصطلاحات و اسامی به‌کار رفته در متن کتاب، همراه با ذکر شماره صفحه و تعداد دفعات به‌کار گیری است. برای نمایه‌سازی می‌توانید به صورت دستی و یا از ابزارهای خودکار نمایه‌سازی استفاده کنید.

همچنین برای کتاب خود همچون پایان‌نامه فهرست منابع تهیه کنید. دقت کنید که لیست منابع پایان‌نامه خود را با مطالب ذکر شده در کتاب تطبیق دهید.

  1. فایل آماده شده را ویراستاری نمایید

لازم است تا فایل آماده شده را به صورت حرفه ای و ساتاندارد ویرایش و ویراستاری نمایید که این عمل باید توسط یک متخصص و ویراستار صورت گیرد .

  1. کتاب آماده شده را صفحه آرایی نمایید

پس از تبدیل پایان نامه به کتاب و انجام ویرایش های ابتدایی و ویراستاری های نهایی باید فایل آماده شده صفحه آرایی شود و شماره صفحات با رعایت اصول خاص چاپ کتاب اعمال شود .

با تبدیل پایان نامه به کتاب و حذف فصل هایی از آن و همچنین افزودن بخش هایی ، صفحه آرایی آن بهم می خورد که باید مجددا به صورت اصولی و تخصصی صفحه آرایی شود .

  1. طراحی جلد

یک جلد زیبا و جذاب که مرتبط با موضوع کتابتان باشد را طراحی کنید . اولین گزینه در خصوص چاپ کتاب و مطالعه آن که به چشم می آید جلد کتاب است که ایم بخش را می توانید با هم فکری با یک طراح حرفه ای انجام دهید .

  1. انتخاب یک ناشر مطمئن

باید یک ناشر مطمئن را انتخاب کنید تا مجوز های لازم چاپ کتاب را دریافت کند و کتاب آماده شده شما را چاپ و صحافی و ارائه بازار نماید .

با مطالعه این مراحل متوجه می شوید که تبدیل پایان نامه به کتاب مستلزم طی مراحلی تخصصی و صرف زمان است که ممکن است از توان هر دانشجو و پژوهشگری چه از نظر تخصص و چه از نظر زمان امکان پذیرش نباشد. بنابراین پیشنهاد ما به شما یک برند معتبر و حرفه ای است که تمامی مراحل تبدیل پایان نامه به کتاب و چاپ آن را صفر تا صد انجام می دهد . این برند معروف جایی نیست جز موسسه اشراق .

کارشناسان و محققان موسسه اشراق می توانند پایان نامه شما را در مدت زمان 3 الی 4 روز به کتاب تبدیل کنند و همچنین بعد از آماده شدن آن وارد پروسه چاپ کتاب شوند و کتاب شما را در هر تعداد که مد نظرتان باشد در مدت زمان 22 روز کاری به چاپ برسانند و کلیه ی مراحل را از صفحه آرایی و طراحی جلد تا اخذ مجحوز های چاپ کتاب را انجام دهند .

علاوه بر تمامی این خدمات موسسه اشراق خدمات تخصصی و حرفه ای را در امر استخراج مقاله از پایان نامه ، فرمت بندی مقاله ، ترجمه تخصصی مقاله ، پذیرش و چاپ تضمینی مقاله در مجلات ISI ، پذیرش و چاپ مقاله در مجلات معتبر داخلی و خارجی ، چاپ مقاله در همایش ها و کنفرانس های بین المللی ، تبدیل پایان نامه به کتاب ، ترجمه کتاب و چاپ کتاب نیز ارائه می نماید .

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق