خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

ثبت سفارش

درباره ما

صفر تا صد چاپ مقاله علمی برای مصاحبه دکتری

انتشار 17 شهریور 1399
مطالعه 5 دقیقه

بسیاری از پژوهشگران برای ارتقای رزومه تحصیلی و شغلی خود اقدام به چاپ مقاله میکنند که پروسه و اصول خاص خود را دارد موسسه اشراق از صفر تا صد پروسه چاپ مقاله در کنار شما خواهد بود.

صفر تا صد چاپ مقاله علمی برای مصاحبه دکتری

مقاله علمی چیست؟

یک مقاله ی علمی گزارش نوشته شده و انتشار یافته ای است که نتایج تحقیقات و پژوهش های اصلی جدید در حوزه تخصصی خاصی را تشریح می نماید. مخاطب اصلی مقالات علمی ، متخصصین رشته تخصصی هستند که در زمینه کاری موضوع تحقیق کار می نمایند.

هدف از نوشتن مقالات علمی چیست؟

بسیاری از اندیشمندان و محققان هنگامی که به نتیجه ای خاص و جدید می رسند به منظور ارائه نتایج علمی خود و نیز آگاه سازی سایر محققان حوزه علمی خود دست به نگارش مقاله علمی می زنند. اگر شما هم یکی از متقاضیان ادامه تحصیل در مقطع دکتری هستید، مطمئنا از دانشجویان دیگر و اساتید خود بارها درمورد ارزش و اعتبار چاپ مقاله در مجلات علمی صحبت های زیادی شنیده اید. لازمه ورود به این مقطع، داشتن رزومه قوی و پربار علمی –پژوهشی در حوزه تخصصی دانشجوست. البته بحث رزومه زمانی مطرح میشود که نمره قبولی را در آزمون دکتری کسب کرده باشید. پس از قبولی در آزمون مرحله مصاحبه را در پیش خواهید داشت. در مصاحبه اساتید و داوران برجسته، رزومه علمی دانشجو را مورد بررسی قرار داده و امتیازهای پژوهشی او را محاسبه میکنند.

برای مصاحبه دکتری مقاله چاپ کنم یا کتاب؟

چاپ مقاله

انتشار مقاله در ژورنال های معتبر به عنوان جزء اجتناب ناپذیر پروسه تحصیل در مقاطع دانشگاهی به شمار می آید. چاپ مقالات علمی نشان دهنده ی علاقه ی دانشجو به انجام کار تحقیقاتی و میزان جدیت وی در انجام آن می باشد. باید سعی کنید مقاله را در مجلاتی چاپ کنید که اعتبار بسیار بالایی داشته باشند اعتبار مجله به افزایش اعتبار و بهبود سطح کیفی مقاله کمک می کند و می توانید از این طریق امتیازات بیشماری کسب نمایید اما همانطور که می دانید با افزایش کیفیت و اعتبار مقاله داوری و پذیرش بسیار دشوارتر خواهد شد.

تصویر

پروسه چاپ مقاله

نگارش مقاله: برای نگارش یک مقاله خوب، نیاز است که متن اصلی، در چارچوب استاندارد یک مقاله نوشته شود. موضوع مقاله باید بروز باشد، عنوان مقاله باید دربردارنده هدف اصلی مقاله باشد(حداکثر 15 واژه)، چکیده مقاله باید خلاصه ای کل مقاله باشد(حدود 250 واژه)، متن اصلی باشد روان و قابل فهم باشد، باید در بخش نتیجه گیری به نتایج جدیدی دست یافته باشد و بخش منابع بروز باشد و به کتاب ها و مقالات سه سال اخیر ارجاع شده باشد.

ترجمه مقاله: ترجمه مقاله بسیار مهم است. اگر بخواهید مقاله خود را به مجلات بین المللی ارسال کنید، هر چقدر هم که مقاله شما قوی باشد، اگر ترجمه ضعیف باشد و داوران مفهوم اصلی مقاله را متوجه نشوند، مقاله قطعا به مشکل میخورد. بهتر است پس از ترجمه، متن مقاله توسط ویراستار متخصص ویرایش گردد.

انتخاب مجله: در انتخاب مجله بسیار حساس باشید. طبق آمار ارائه شده، عمده ترین دلایل ریجکت یک مقاله، در انتخاب اشتباه مجلات است. باید قبل از هر اقدامی اسکوپ مقاله و مجله بررسی شود تا مقاله با اهداف مجله انتخابی همخوانی داشته باشد.

فرمت بندی: پس از اینکه مجله مورد نظر انتخاب شد، مقاله را باید به فرمت مجله در آوریم. فرمت مجلات را میتوان از بخش راهنمای نویسندگان دانلود کرد.

سابمیت: ارسال مقاله به مجلات علمی را سابمیت مقاله میگویند. در برخی مجلات باید مقاله را توسط ایمیل به مجله ارسال کرد و در برخی دیگر از طریق سیستم سابمیت خود مجله، مقاله در سایت آن بارگذاری میشود.

داوری: پس از سابمیت، مقاله در اختیار ادیتور مجله قرار میگرد. ادیتور در ابتدا بصورت کلی مقاله را بررسی میکند تا ببیند مقاله استانداردهای اولیه را برای ارسال به داوران دارد یا نه. در این مرحله اسکوپ مقاله مورد بررسی قرار میگرد، همچنین بخش چکیده، نمودارها، شکل ها و منابع بررسی میشوند. در صورت داشتن ایراد در این بخش ها مقاله بدون داوری ریجکت خواهد شد.

نتیجه داوری: اگر مقاله دارای استاندارد لازم باشد، ادیتور مقاله را به چند داور ارسال میکند تا بصورت دقیقتر مقاله را داوری کنند. در این بخش یا مقاله پذیرش میشود، یا اصلاحیه میخورد، یا ریجکت میشود. (مقالاتی که اصلاحیه میخورند، در صورت رعایت موارد مورد نظر مجله، میتوانند پذیرش گیرند)

پذیرش اولیه: مقاله ای که پذیرش میشود، نامه ای بعنوان نامه پذیرش به نویسنده ارسال میوشد که در آن نام نویسندگان، عنوان مقاله، مشخصات مجله، زمان حدودی چاپ بهمراه امضای سردبیر یا مدیر مسئول در آن آورده شده است.

چاپ مقاله: پس از اینکه مقاله پذیرش شد، معمولا در یکی از ایشیو های مجله، (احتمالا شماره بعدی) مقاله آنلاین خواهد شد. در این حالت مقاله به اصطلاح چاپ شده است.

تصویر

مصاحبه دکتری

پس از اینکه نتایج آزمون کتبی دکتری مشخص شد، داوطلبان باید خود را آماده شرکت در مصاحبه دکتری کنند. آزمون کتبی و شفاهی مانند چندین سال اخیر، هر کدام سهمی 50 درصدی در قبولی داوطلبان دارند. همانطور که میدانید خود جلسه آزمون 100 امتیاز دارد که 40 امتیاز آن مربوط به کارهای پژوهشی(چاپ مقاله، کتاب و پایان نامه و ...) است، 30 امتیاز آن به رزومه آموزشی داوطلب باز میگردد(معدل، کیفیت و طول دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد) را در نظر میگردند ، در نهایت هم 30 امتیاز به خود جلسه آزمون مصاحبه(به رفتار و تسلط داوطلب) امتیاز داده میشود. 50 درصد مجموع این امتیازات به همراه 50 درصد امتیاز نمره کتبی، امتیاز کل داوطلب را تشکیل میدهند.

جدول نحوه محاسبه امتیازات پژوهشی (حداکثر 40 امتیاز)

دیف

نوع فعالیت

حداکثر امتیاز

نحوه ارزیابی

1

1-1 مقالات علمی – پژوهشی (داخلی و خارجی) مرتبط با رشته تحصیلی2-1 گواهی ثبت اختراع مورد تایید سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران3-1 برگزیدگان در جشنواره علمی معتبر

22 امتیاز

– هر مقاله تا 7 امتیاز مطابق آیین نامه ارتقاء- گواهی ثبت اختراع بین المللی تا 7 و داخلی تا 5 امتیاز- برگزیدگی جشنواره داخلی تا 3 و خارجی تا 7 امتیاز

2

مقالات علمی – ترویجی مرتبط با رشته تحصیلی

6 امتیاز

- هر مقاله تا 2 امتیاز مطابق آیین نامه ارتقاء دارد.

3

مقالات چاپ شده در کنفرانس های معتبر
(داخلی یا خارجی)

4 امتیاز

- خارجی تا 2 و داخلی 1 امتیاز دارد.

4

تالیف یا ترجمه کتاب مرتبط با رشته تحصیلی

4 امتیاز

5

کیفیت پایان نامه کارشناسی ارشد

4 امتیاز

- عالی تا 4 و بسیار خوب تا 2 امتیاز دارد.

جمع

40 امتیاز

لوگو

خدمات موسسه اشراق در روند صفر تا صد چاپ مقاله

پژوهشگران و محققانی که قصد ارائه و چاپ مقاله علمی دارند حالا چه برای کسب نمره ی پایان نامه و یا آمادگی مصاحبه دکتری می توانند مراحل پذیرش و چاپ مقالات علمی خود را به موسسه اشراق بسپارند. مفتخریم اعلام داریم از صفر تا صد انتشار مقاله در کنار شما خواهیم بود. با مکاتبه و پیگیری های پی در پی روند داوری مقاله شما را تسریع خواهیم بخشید.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

سوالات متداول

شما می توانید با ارسال فایل مقاله خودتان از طریق ثبت سفرش چاپ مقاله در مجلات معتبر از طرف کارشناسان موسسه انتشاراتی اشراق هزینه نهایی را دریافت کنید.

پذیرش مقاله کاملا وابسته به کیفیت مجله می‌باشد. برخی از ژورنالها مقاله را به صورت تضمینی پذیرش می‌کنند اما برخی دیگر پذیرش تضمینی ندارند و همه چیز وابسته به نظر داوران می‌باشد.

زمان پذیرش و چاپ یک مقاله در ژورنال معتبر کاملا بستگی به زمان داوری دارد. پروسه داوری هرچقدر طولانی تر باشد واضح است که مقاله مدت زمان بیشتری در انتظار خواهد بود. اما اگر نتیجه داوری سریعتر مشخص شود مقاله در سریعترین زمان ممکن پذیرفته خواهد شد پس نتیجه کاملا وابسته به زمان داوری می‌باشد.

سوالات بیشتر
در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق