خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


تفاوت مقاله JCR و ISI Listed چیست؟

انتشار : 23 فروردین 1397
مطالعه : 2 دقیقه

مقالات ISI بر اساس اینکه دارای ضریب تاثیر یا ایمپکت فاکتور باشندیا نه، به دو گروه ISI listed و JCR دسته بندی می شوند.

تفاوت مقاله JCR و ISI Listed چیست؟

 در سال 1885 موسسه ISI به طور رسمی کار خود را آغاز کرد. اما مقالات منتشره به خیلی قبل تر و در سال 1853 برمی گردد. پایگاه اطلاعاتی ISI یکی از قدیمی ترین موسسات علمی می باشد که هم اکنون به فعالیت خود ادامه می دهد. 81 عضو اولیه این موسسه را متخصصان نخبه دولت و دانشگاهها تشکیل داده اند. آنها اولین اساسنامه ISI را پایه گذاری کردند. این اساسنامه تا به امروز دستخوش تغییرات گسترده قرار گرفته است. هم اکنون اساسنامه فعلی ISI در سال 2011 تحت نظر قانون هلند نوشته شد و تا به امروز ادامه دارد. در واقع ماموریت و هدف ISI در شعار آن منعکس شده است: " دانش آماری برای جهانی بهتر" .

مقالات ISI تضمینی و بدون ایمپکت (ISI listed)

مجلات تضمینی ISI معتبر و مورد تائید وزارت علوم و دانشگاهها می باشد ولی ایمپکت فاکتور (IF) ندارند. این مجلات پولی و تضمینی هستند که اکثرا برای مقاطع کارشناسی ارشد و مصاحبه دکتری مناسب می باشد که با چاپ مقاله در این مجلات می توانند امتیاز پژوهشی خود را در مصاحبه دکتری و همچنین 2 نمره پایان نامه  را دریافت نمایند.

برای سابمیت مقالات برای مجلات تضمینی هیچ هزینه ای دریافت نمی شود. بعد از اکسپت مقاله شما از طرف مجله هزینه چاپ دریافت می شود و نامه اکسپت برایتان ارسال می شود و اقدامات لازم جهت اخذ نامه پذیرش نهایی از مجله صورت می گیرد. ولی چنانچه مقاله ریجکت شده باشد مجله دیگری معرفی و جایگزین می شود و هیچ هزینه ای از مشتری دریافت نمی شود.

مقالات ISI غیرتضمینی و ایمپکت دار (JCR)

مجلات JCR مجلات ایمپکت دار غیر تضمینی است که معتبر و مورد تائید وزارت علوم و دانشگاهها بوده و مجلات بسیار معتبر با داوری سختگیرانه ای هستند. اخذ پذیرش و چاپ مقاله از این مجلات بسیار سخت می باشد و پروسه داوری طولانی تری دارند. زیرا این مجلات به لحاظ داشتن اعتبار بالا بصورت تضمینی با هیچ موسسه ای کار نمی کندد و عمده داوری خود (70 الی 80 درصد) را روی بار علمی و محتوای مقاله ارسالی پژوهشگر انجام می دهند و ما بعنوان موسسه 20 الی 30 درصد حق رایزنی با این مجلات را می توانیم انجام دهیم و اکسپت بگیریم که این قانون نیز برای تمامی موسسات یکسان می باشد. ولی اگر مقاله ارسالی در سطح متوسط یا متوسط به پایین باشد این مجلات رایزنی موسسات را نیز به هیچ عنوان درنظر نگرفته و مقاله ریجکت می شود.
یکی از فاکتورهایی که احتمال پذیرش در مجلات ISI غیرتضمینی را افزایش می دهد اینست که نویسندگان محترم حتما بخش "دستورالعملهایی برای نویسندگان" را با دقت مطالعه نموده و محتوا و فرمت بندی محتوایی مقاله خود را مطابق با درخواست مجله تنظیم نمایند.
 جهت شروع کار سابمیت در مجلات JCR و یا علمی پژوهشی داخلی در ابتدا مبلغ 250.000 تومان جهت امور سابمیت و داوری و پیگیری مقاله مشتری دریافت می شود و در صورت ریجکت شدن مقاله شما برای فرمت بندی مقاله برای مجله دیگر این هزینه مجددا دریافت می شود.
همچنین مدت زمان داوری مجلات ایمپکت دار JCR ، معمولا 1 تا 2 ماه و زمان داوری مجلات علمی پژوهشی داخلی  1 ماه تا 4 ماه می باشد.

موسسه علمی پژوهشی اشراق با بیش از 5 سال سابقه در زمینه چاپ مقالات در نشریات معتبر با ضریب تاثیر مثبت همواره با ارائه خدمات حرفه ای و تخصصی  و مشاوره های تخصصی رایگان در خدمت پژوهشگران بزرگوار است.
موسسه اشراق، مسیر چاپ مقاله در مجلات مورد تایید وزارت علوم را برای پژوهشگران و محققین  هموار می سازد و با ارائه خدمات ترجمه، فرمت بندی و مشاوره رایگان در خصوص انتخاب مجله مناسب، آنها را یاری می رساند.
برای ثبت سفارش میتوانید با شماره های 09149724933 و یا 04133373424 با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمایید و از مشاوره آنها بهره مند شوید و یا درخواست خود را از طریق ایمیل  [email protected]  ارسال نمایید تا مشاور های مورد نیاز برای شما ارائه شود.لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
1 سال پیش
در پاسخ به:
با سلام و تشکر از اطلاعاتی که در اختیار ما میذارین جناب من میخوام تو مجلات تضمینی مقاله چاپ کنم؛ آیا هزینه ای که گرفته میشه به تعداد صفحات مقاله هم بستگی داره؟
با سلام و احترام پذیرش مقاله از مجلات معتبر به محتوای مقاله بستگی دارد و ما تضمین بابت پذیرش مقاله نداریم . هزینه مجلات متفاوت است که از چانب خود مجله مشخص شده است . می توانید مجلات مرتبط با تخصص مقاله را با تمامی شرایط از طریق راه های ارتباطی زیر دریافت نمایید : [email protected] 09911851170 بهراد @eshrag_company
بازدیدکننده
nazanin
3 سال پیش
با سلام و تشکر از اطلاعاتی که در اختیار ما میذارین جناب من میخوام تو مجلات تضمینی مقاله چاپ کنم؛ آیا هزینه ای که گرفته میشه به تعداد صفحات مقاله هم بستگی داره؟


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق