خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


ترجمه مقاله فارسی به انگلیسی ISI

انتشار : 19 آبان 1397
مطالعه : 6 دقیقه

بدون شك ترجمه مقاله ISI می بایست توسط مترجمی صورت گیرد كه سابقه نگارش مقاله ISI ، در آن زمینه تحقیقی را داشته باشد. چراکه مترجم می بایست هم با اصطلاحات مربوط به زمینه تحقیقی مقاله آشنایی داشته باشد و هم اینکه با مفاهیم مقاله مورد نظر آشنایی کامل داشته باشد.

ترجمه مقاله فارسی به انگلیسی ISI

مقاله و مقاله نویسی  

بدون شک همه ی ما چه به عنوان یک محقق حرفه ای و چه به عنوان یک محصل و دانشجوی معمولی با این امر مواجه شده ایم و همواره تحقیق یک عمل ضروری برای ما می باشد از آغازین روزهای شروع تحصیل تا به انتها.

 همانند سخن پیامبر بزرگوار اسلام ( ص )

ز گهواره تا گور دانش بجوی

این سخن نیز حاکی بر این است که تحقیق و پژوهش پیوسته در زندگی ما جاری است . محققان حرفه ای و دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی این تحقیقات خود را باید در قالب مقاله ارائه کنند . در طول دوران تحصیل یکی از بزرگترین چالش های یک دانشجو تهیه مقالات جهت ارائه در دانشگاه می باشد. مقاله یک نوشتار تحلیلی و متقاعد کننده است. بطور مثال، نویسنده تلاش می کند تا خوانندگان را متقاعد کند که مطالب گفته شده معتبر است یا مسئله مهمی است که نیاز به بررسی های بیشتر دارد. مقاله یک روش مفید و کارآمد برای جمع آوری و نشان دادن اطلاعات قابل اعتماد است. این مقالات معمولا در دوران کارشناسی و بیشتر در مقاطع ارشد و دکتری تهیه می شوند.

دلایل حرفه ای نگارش و چاپ مقالات علمی با ارتقاء درجه تحصیلی تخصصی تر شده و زندگی حرفه ای محققان را متأثر می شود .

فرهیختگان کشورعزیزمان ایران همواره در تحقیقات و پژوهش های خود به دانش های جدیدی دست یافته اند که ارائه ی آن به جهانیان علاوه بر افتخارات فردی برای شخص پژوهشگر افتخارات ملی برای سرزمینمان نیز به ارمغان آورده اند .

برای خود دانشجو افتخار بزرگی است که مقالات علمی خود را در مجلات معتبر خارجی ثبت نماید و کمی فراتر از او این افتخار نصیب استاد راهنمای او و دانشگاه محل تحصیل او به سبب پرورش چنین محققان موفقی نیز می شود .

از این رو است که تمامی دانشگاه های کشور دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی را موظف به نگارش و چاپ مقالات علمی می نمایند تا سبب افزایش رتبه علمی موسسات و دانشگاهها شوند .

بطور خلاصه از دلایل چاپ مقالات علمی می توان به موارد زیر اشاره نمود :

اخذ نمره ی پایان نامه دوره کارشناسی ارشد

آمادگی برای مصاحبه دکتری و پذیرش در آن  

پذیرش از دانشگاه های خارج از کشور

افزایش رتبه علمی

عضویت در هئیت علمی دانشگاهها

عضویت در جوامع نخبگان ملی

و غیره ...

آشنایی با انواع مجلات معتبر خارجی

تصویر

 

به طور کلی مجلات معتبر و مورد تایید جهت چاپ مقالات به دو دسته داخلی و خارجی تقسیم بندی می شوند .

مجلات خارجی نیز انواع مختلفی دارند که عبارتند از : ISI ، SCOPUS ، ISC ، INTERNATIONAL  ،  ELSEVIER و ......

در این پژوهش سعی بر معرفی و بحث پیرامون مجلات ISI داریم و امید است که بتوانیم در نگارش ها و محتواهای دیگر به معرفی سایر مجلات خارجی بپردازیم.

مجلات ISI :

International Statistical Institute  یک موسسه بین المللی اطلاعات می باشد که بطور جهانی بانک اطلاعاتی مجلات ثبت شده در ISI و مقالات چاپ شده در این مجلات می باشد .

مجلات معتبر زیرشاخه ی ISI مقالاتی را که حرفی برای گفتن داشته باشند در خود جای می دهند . به زبان ساده تر شما بعنوان کسی که فارغ التحصیل شده اید یا در حال تحصیل هستید باید آنقدر دانش آموخته باشید که بتوانید نظر و ایده شخصی خودتان را در مورد موضوعی به رشته تحریر در آورید و این امر مستلزم استفاده از اطلاعات علمی و واژه های تخصصی نیز می باشد. و بهتر است در خصوص یکی از موضوعات مطرح روز که دانشمندان در حال کار بر روی آن هستند، باشد.اغلب دانش آموختگان و اساتید برای دریافت امتیازات علمی و برخورداری از بورسیه های تحصیلی یا جذب شدن به یک موسسه علمی معتبر، با ارائه مقاله ISI خود را مطرح می کنند.

تصویر
 

مجلات ISI به دو دسته دارای ایمپکت (IMPACT FACTOR) یا همان  JCRو بدون ایمپکت ( ISI LISTED ) دسته بندی می شوند . ایمپکت فکتور (IMPACT FACTOR) یک ضریب تاثیر برای مجلات می باشد . این ضریب تاثیر درواقع میزان تأثیری است که یک مقاله بر مقالات بعدی می‌گذارد . Impact Factor  که به‌اختصار به آن IF می‌گویند شاخصی کمّی است که میزان ارجاع (رفرنس دهی) به مقالات یک ژورنال را نشان می‌دهد. ایمپکت فکتور نشان می‌دهد که به یک مقاله منتشرشده، چند بار رجوع شده است؛ و برآورد نسبت میزان عددی استنادها به تعداد مقالات چاپ‌شده در یک سال در یک ژورنال به‌خصوص را در نظر می‌گیرد.

مقالات چاپ شده در ISI باید به زبان انگلیسی باشند که بسیاری از استاندارد ها و قواعد خاص مجله را رعایت نمایند .

ترجمه مقالات ISI  از فارسی به انگلیسی

تصویر
 

بدون شك ترجمه مقاله ISI می بایست توسط مترجمی صورت گیرد كه سابقه نگارش مقاله ISI ، در آن زمینه تحقیقی را داشته باشد. چراکه مترجم می بایست هم با اصطلاحات مربوط به زمینه تحقیقی مقاله آشنایی داشته باشد و هم اینکه با مفاهیم مقاله مورد نظر آشنایی کامل داشته باشد. در غیر این صورت ترجمه کیفیت مطلوبی نخواهد داشت. اینجاست که ترجمه تخصصی و مترجم متخصص وارد عمل می شود.در ترجمه تخصصی ، مترجم علاوه بر تسلط کامل بر زبان فارسی و انگلیسی از نظر قواعد و گرامر نگارشی لازم باید در زمینه علمی مقاله مورد نظر نیز تسلط کافی داشته باشد . اگر یک مترجم شاخه مدیریت بخواهد یک مقاله علمی در زمینه حقوق را ترجمه نماید بدیهی است در بخش اصطلاحات و مفاهیم آن رشته دچار مشکل می شود .از این روست که در پی یافتن یک مترجم متخصص ماهر و موسسه حرفه ای در این زمینه هستیم که گروه مترجمین اشراق راه حل مناسب ما در حل این مشکل می باشد.

مقالات علمی از حساسیت زیادی برخوردارند و نمی‌توان با سهل انگاری نتیجه پژوهش را زیر سؤال برد. ترجمه مقالات علمی می‌بایست از لحاظ گرامری کاملاً صحیح و بدون کوچک‌ترین مشکل نگارشی باشد. قطعا در ترجمه یک مقاله علمی می بایست علاوه بر درست ترجمه شدن كلمات تخصصی، مفاهیم علمی درون مقاله به درستی انتقال یابند و این كار تنها از مترجمی برمی آید كه درك درستی از آن زمینه علمی و تحقیقی داشته باشد.

علاوه بر آن ترجمه مقاله باید روان، سلیس و قابل فهم باشد. در بسیاری موارد با توجه به ترجمه ضعیف و غیر حرفه‌ای، مشکلات نگارش به زبان انگلیسی و عدم رعایت قوانین ژورنال‌ها مقالات مورد پذیرش قرار نمی‌گیرند و این لطمه جبران ناپذیری است بر جایگاه علمی پژوهشگران عزیز. جهت جلوگیری از بروز چنین صدماتی مترجمین متخصص موسسه افق با تخصص و مهارت خود در امر ترجمه و نیز تخصص لازم در رشته – موضوع مقاله در کوتاه ترین زمان ممکن آماده خدمت رسانی به دانشجویان و پژوهشگران عزیز می باشند.

شما می توانید با اطمینان خاطر از ترجمه علمی و دقیق مقالات ISI خود، كار ترجمه آن را به گروه مترجمین اشراق بسپارید.

برای ثبت سفارش میتوانید با شماره های 09149724933 و یا 04133373424 با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمایید و از مشاوره آنها بهره مند شوید و یا درخواست خود را از طریق ایمیل  [email protected]  ارسال نمایید تا مشاور های مورد نیاز برای شما ارائه شود.لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق