خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

ثبت سفارش

درباره ما

آموزش تبدیل پایان نامه به کتاب

انتشار 30 دی 1397
مطالعه 3 دقیقه

موارد و آموزش های ارائه شده را مورد مطالعه قرار دهید و با رعایت آنها پایان نامه خود را به کتاب تبدیل کنید .

آموزش تبدیل پایان نامه به کتاب

موارد و آموزش های ارائه شده را مورد مطالعه قرار دهید و با رعایت آنها پایان نامه خود را به کتاب تبدیل کنید . موسسه اشراق با سابقه ی درخشان خود در امر تبدیل پایان نامه به کتاب و چاپ آن ، سعی بر آن دارد تا با ارائه آموزش های اساسی و اصولی دانشجویان و محققان عزیز را در کسب امتیازات لازم برای مصاحبه دکتری و همچنین ارتقاء رتبه علمی خودشان با چاپ کتاب راهنمایی و همراهی نماید  .

کارشناسان و محققان موسسه اشراق با بیش از 5 سال سابقه در امر استخراج مقاله از پایان نامه ، ترجمه تخصصی مقاله ، پذیرش و چاپ مقاله در مجلات معتبر داخلی و خارجی ، تبدیل پایان نامه به کتاب و چاپ آن ، ترجمه کتاب و چاپ کتاب می توانند پایان نامه شما را در مدت زمان 3 الی 4 روز به کتاب تبدیل نمایند ولی به منظور یادگیری و آشنایی شما با مراحل تبدیل پایان نامه به کتاب آموزش هایی را در اختیارتان قرار داده اند .

نحوه تبدیل پایان‌نامه به کتاب

در نگارش پایان‌نامه معمولا برخی از مطالب را کنار می گذاریم. و نیازی به نوشتن در پایان نامه ندارند. اما در نگارش کتاب استخراج یافته از پایان نامه ،  می‌توان آن مطالب حذف شده را فارغ از ساختار پایان‌نامه ذکر کرد.

پایان نامه ها عموماً در ۵ فصل ارائه می شوند. فصل اول شامل کلیات پژوهش، فصل دوم مبانی نظری و پیشینه‌های پژوهش، فصل سوم، روش‌شناسی پژوهش، فصل چهارم تجزیه و تحلیل اطلاعات و فصل پنجم بحث و نتیجه‌گیری است.

اما در تدوین کتابی که از پایان نامه استخراج می کنید لزومی به آوردن همه‌ی فصول پایان‌نامه نیست. به طور معمول در کتاب مستخرج از پایان‌نامه مبانی نظری و ادبیات تحقیق که شامل تعاریف، اهداف و انواع موضوع مورد نظر است ارائه می‌شود. در بعضی از موارد بخش بحث و نتیجه‌گیری که شامل پیشنهادهای تحقیق نیز است، بیان می‌شود. به طور کلی در متن کتاب ضرورتی به آوردن فرضیه، سوالات پژوهش، بیان مساله و مواردی از این دست نیست.

در تبدیل پایان نامه به کتاب ، باید برای کتاب نمایه، فهرست منابع تهیه کنید.

همچنین برای کتاب خود همچون پایان‌نامه فهرست منابع تهیه کنید. دقت کنید که لیست منابع پایان‌نامه خود را با مطالب ذکر شده در کتاب تطبیق دهید. همچنین دقت نمایید که پایان نامه شما نیز یک منبع برای کتاب استخراج شده تان می باشد . بنابراین آن را هم باید در منابع کتاب ذکر نمایید.

آموزش تبدیل پایان نامه به کتاب

در اولین قدم باید فرمت پایان نامه به فرمت کتاب تبدیل شود یعنی :

تمامی کلمات پایان نامه را با گزینه replace در world تبدیل به کتاب کنید.

تمامی کلمات در این پژوهش و تحقیق و تمام کلماتی که نشان می دهند که کار پایان نامه می باشد را حذف کرده یا آنها را تبدیل به کتاب کنید.

عبارات استاد راهنما ، استاد مشاور و هر گونه نشانه ای از پایان نامه بودن را از فایل حذف کنید.

چکیده باید در فایل کتاب به پیشگفتار تبدیل شود.

بخش های مربوط به نتیجه گیری ویرایش گردند.

از آنجا که اطلاعات پایان نامه بیشتر به صورت موردی می‌باشد جهت تبدیل به کتاب شایسته است اطلاعات آن بسط داده شود و جهان‌شمول گردد.

فهرست ها در پایان نامه به صورت ریز مطالب می باشد و همچنین دارای فهرست اشکال و نمودار و جداول می باشد که در کتاب فهرست اشکال و نمودار و جداول باید حذف شود و فهرست مطالب باید به صورت کلی  باشد.

قطع پایان نامه A4 بوده و بعد از تبدیل به فایل کتاب (معمولاٌ قطع وزیری) چون سایز آن کمتر می‌شود لذا تعداد صفحات اضافه می‌شود به عنوان مثال ۱۰۰ صفحه پایان نامه تقریباً به ۱۳۰ صفحه کتاب تبدیل می‌شود. از آنجا که پایان نامه جنبه علمی دارد لذا سایز پیشنهادی وزیری می باشد. البته امکان چاپ به همان صورت A4 ( سایز  رحلی ) وجود دارد ولی مرسوم نیست.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق