خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

خدمات کتاب

ثبت سفارش

درباره ما

اپلای در دانشگاه‌های برتر هلند با چاپ مقاله در ژورنال‌های خارجی

انتشار 7 شهریور 1401
مطالعه 8 دقیقه

افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی دارند مطمئناً به دنبال دانشگاه‌های برتر دنیا هستند و این دانشگاه‌ها نیز سخت‌گیری‌های خود را در رزومه تحصیلی شما اعمال می‌کنند و تمامی جوانب را به دقت سنجیده سپس اقدام به انتخاب دانشجو می‌کنند. یکی از راه‌هایی که می‌توان از طریق آن در دانشگاه‌های معتبری همچون دانشگاه هلند اپلای کرد، چاپ مقاله در مجلات خارجی معتبر است.

اپلای در دانشگاه‌های برتر هلند با چاپ مقاله در ژورنال‌های خارجی

ژورنال های معتبر خارجی به چند دسته تقسیم می شوند؟

شمار ژورنال های خارجی در انواع تخصص ها و رشته ها بسیار زیاد است اما به طور کلی می توان گفت مجلات خارجی در چهار پایگاه علمی معتبر می توانند ثبت شده و نمایه یا ایندکس آن پایگاه را بگیرند. این نمایه های مهم به ترتیب ارزش و اعتبار و کسب امتیاز عبارت اند از:

تامس.ن رویترز

پایگاه علمی تامسون رویترز

شرکت چندملیتی تامسون رویترز یکی از بزرگترین پایگاه های علمی است که بخشی از آن به بررسی مقالات ISI اختصاص داده شده است. این شرکت در سال 1992 موسسه آی اس آی یا همان Institute for Scientific Information را خریداری کرد. این پایگاه سالانه مجلات چاپ شده در تامسون رویترز را مورد ارزیابی قرار می دهد. مجلات ISI خود به دو دسته طبقه بندی می شوند که دسته اول مجلاتی هستند که دارای ضریب تاثیر یا ایمپکت فاکتور می باشند و پذیرش و چاپ مقاله در این نوع مجلات که با عنوان JCR شناخته می شوند دارای ارزش و اعتبار بسیار زیادی است دسته دوم مجلات بدون ضریب تاثیر هستند که اعتبار کمتری نسبت به نوع اول دارند اما می توانند امتیاز مربوطه را کسب کنند. این مجلات با نام ISI LISTED شناخته می شوند. در هر صورت داشتن یک مقاله چاپ شده در ISI می تواند در تقویت رزومه پژوهشی شما بسیار موثر باشد.

اسکوپوس

پایگاه علمی اسکوپوس

می توان گفت بعد از ISI بزرگترین بانک اطلاعاتی در دنیا، پایگاه اسکوپوس می باشد. اسکوپوس در سال 2004 توسط ناشر هلندی به نام الزویر پایه گذاری شد و بعضا نیز بانک اطلاعاتی اسکوپوس را با این نام می شناسند. این پایگاه بیش از 22800 عنوان دنباله‌دار، 150000 کتاب و 5000 ناشر را پوشش می‌دهد و از آنجایی که به صورت روزانه آپدیت می‌شود تا جدیدترین پژوهش‌ها و اطلاعات علمی در زمینه‌های مختلف از جمله تکنولوژی، پزشکی، علوم اجتماعی و هنر را در خود جای دهد، این عدد هر لحظه تغییر می‌کند. رتبه بندی مجلات اسکوپوس به صورت چارک در نظر گرفته می شود و به صورت Q1، Q2، Q3، Q4 دسته بندی می شود که مقالات Q1 دارای اعتبار زیاد و مقالات Q4 اعتبار کمتری دارند.

پاب مد

پایگاه علمی پاب مد

پایگاه علمی پابمد یک پایگاه در زمینه پزشکی و زیست شناسی می باشد که خود دارای سه زیرمجموعه مدلاین، پابمد سنترال و بوک شلف است. پایگاه پابمد از سال 1996 در اختیار عموم مردم و اللخصوص پزشکان و داروسازان قرار گرفت. هدف اصلی از تاسیس این پایگاه بهبود سلامت فردی و جهانی و همچنین تسهیل جستجوی مقالات و آثار علمی مربوط به حوزه علوم پزشکی و علوم می باشد. اگر مجله ­ای نمایه Pubmed را داشته باشد و توسط پاب مد تایید شده باشد، مورد بررسی ­های بسیار پیچیده و سخت گیرانه ­ای قرار گرفته است و از هر نظر می ­تواند یک منبع معتبر برای جستجوی مقاله شما باشد.

ISC

پایگاه علمی ISC

پایگاه علمی ISC به عنوان چهارمین رتبه از مجلات معتبر قرار دارد که هدف از تاسیس آن گسترش علم و دانش و همچنین تحقیقات علمی در کشورهای جهان اسلام است. هم اکنون 57 کشور در زمینه تولید مقاله ISC فعالیت دارند. هم اکنون مقالاتی که در این پایگاه انتشار می شوند به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی هستند. انتخاب مجله از بین این چهار پایگاه کاملا بستگی به شرایط و کیفیت مقاله دارد برای مثال مقاله ای که دارای محتوای علمی متوسطی است را نمی توان به پایگاه ISI ارسال کرد و شاید مجلات ISC گزینه خوبی باشد.

مزایای چاپ مقاله در مجلات معتبر خارجی

اهمیت و مزایای چاپ مقاله در مجلات خارجی که در ابتدای مطلب معرفی کردیم بر هیچ کس پوشیده نیست و اگرچه نگارش مقاله و یا استخراج مقاله از پایان نامه و سپس سابمیت مقاله به مجلات فرآیندی زمان بر است و نیاز به تلاش و زحمت زیادی دارد اما در صورت اکسپت مقاله و یا برای مثال نمایه شدن مقاله شما در ISI امتیازات زیادی را به ارمغان خواهد آورد که در ذیل به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

افراد موفق

امکان اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه های معتبر دنیا

امکان به عضویت درآمدن در بنیاد علمی نخبگان

کسب 7 امتیاز در مصاحبه دکتری

امکان تحصیل در برخی از رشته های بدون کنکور در مقطع دکتری در دانشگاه آزاد

تقویت رزومه شغلی اساتید برای جذب در هیئت علمی

افزایش اعتماد به نفس در نویسنده و صاحب نظر شدن در یک زمینه تخصصی

ارائه پژوهش های خود به سر تا سر جهان و جامعه علمی

اپلای کردن به چه معناست؟

کسانی که قصد دارند از طریق تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور مهاجرت کنند باید بعد از انتخاب دانشگاه مربوطه طبق ضوابط و قوانینی که دارد برای تحصیل در آن جا درخواست دهید به این درخواست اپلای کردن می گویند. بعد از اپلای از جانب شما، دانشگاه مربوطه پس از بررسی های مدارک تحصیلی و رزومه پژوهشی تان تصمیم به موافقت یا عدم موافقت با درخواست شما می گیرد. اپلای مراحلی دارد که باید تمامی این مراحل را به ترتیب پشت سر گذاشت. در ادامه مطلب بیشتر در این خصوص صحبت می کنیم.

اپلایتاثیر مقاله

داشتن مقاله چاپ شده در ژورنال های خارجی چه تاثیری در اپلای دارد؟

اگر شما قصد تحصیل در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد دارید درست است که داشتن یک مقاله علمی در ژورنال های خارجی معتبر می تواند شما را چند قدم به پذیرش نزدیک کند اما نداشتن آن نیز به معنی این نیست که درخواست شما را رد کنند. زیرا در این مقطع معمولا به ریزنمرات و سوابق تحصیلی توجه بیشتری می شود. اما اگر در مقطع دکتری قصد تحصیل در خارج از کشور دارید بایستی رزومه پژوهشی خود را تقویت کنید تا شانس بیشتری در مقایسه با رقبای خود داشته باشید. یکی از راه های تقویت رزومه اکسپت و چاپ مقاله است. سوالی که مطرح می شود این است که چاپ مقاله چند امتیاز دارد و یا چاپ چه تعداد مقاله نیاز است؟ در پاسخ به این سوال نمی توان عدد و رقم مشخصی در نظر گرفت برای مثال معلوم است که وجود یا عدم وجود یک مقاله ISI در رزومه شما چه تاثیری در دید کارشناسان خواهد داشت همچنین در مورد تعداد مقالات نیز این یک امر بدیهی است که شما به جای اینکه چند مقاله چاپ شده در مجلات با اعتبار پایین داشته باشید یک مقاله در مجله ای مانند ISI داشته باشید شانس بیشتری در موفقیت در این حوزه خواهید داشت.چرا اکثر دانشجویان دانشگاه های هلند را برای اپلای انتخاب می کنند؟

داشتن یکسری از خصوصیات و ویژگی هایی که دانشگاه های هلند و همچنین کشور هلند دارد باعث شده است تا انتخاب بسیاری از دانشجویان و پژوهشگران باشد. در ذیل به برخی از این مزایا اشاره می کنیم:

  • داشتن سطح آموزشی با کیفیت بسیار خوب در دانشگاه ها

  • تدریس و مکالمه انگلیسی در اکثر دانشگاه های هلند باعث می شود تا برای یادگیری زبان هلندی که یکی از زبان های دشوار می باشد وقت زیادی صرف نشود.

  • امکان تبدیل ویزای تحصیلی هلند بلافاصله بعد از اتمام تحصیل به ویزای کاری

  • امکان دریافت ویزای همراه در هنگام تحصیل در هلند

  • امکان تحصیل در هلند بدون محدودیت سنی

  • نرخ شهریه های نسبتا پایین و ارائه دوره های آموزشی مفید به زبان انگلیسی

  • اقتصاد و فرهنگ اجتماعی بالای مردمان هلند

  • مقرون به صرفه بودن هزینه تحصیل در هلند نسبت به کشورهای ایالات متحده و انگلستان

هلند

مراحل چاپ مقاله در ژورنال های خارجی جهت اپلای در دانشگاه های هلند

همانطور که اشاره شد شما قبل از این که برای اپلای در دانشگاه های هلند اقدام کنید باید در تقویت رزومه خود حداکثر تلاش را کنید اگر قصدتان چاپ مقاله در ژورنال های معتبر باشد شما باید مراحلی را که در شکل زیر مشاهده می کنید را با دقت و به صورت تخصصی انجام دهید تا شانس اکسپت مقاله در مجله موردنظر را داشته باشید. موسسه انتشاراتی اشراق در تمامی زمینه های زیر با داشتن کادری مجرب و متخصص می تواند شما را در این زمینه یاری دهد.

مراحل ثبت سفارش پذیرش و چاپ مقاله جهت اپلای در دانشگاه های معتبر در موسسه انتشاراتی اشراق

اگر شما بهترین پژوهش را هم انجام بدهید تا زمانی که نتوانید در مجلات معتبر خارجی و داخلی چاپ و نشر دهید پژوهش های شما ارزشی نخواهند داشت اما به دلیل اینکه هر یک از مجلات روند و روش دریافت پذیرش و هزینه‌های متفاوتی برای نشر مقاله دارند ما در موسسه انتشاراتی اشراق به همراه متخصصان با تجربه در این زمینه آماده ایم تا مقاله شما را در مجلات معتبر بین المللی چاپ و نشر دهیم. پذیرش مقاله نیز کاملاً وابسته به کیفیت مقاله می‌باشد. برخی از ژورنال‌ها مقاله را به صورت تضمینی پذیرش می‌کنند اما برخی دیگر پذیرش تضمینی ندارند و همه چیز وابسته به نظر داوران می‌باشد. برخی از ژورنال‌هایی که دارای ایمپکت فاکتور بالایی هستند به هیچ عنوان مقالات را به صورت تضمینی پذیرش نمی‌کنند. برای اینکه روند داوری هر چه سریع‌تر اتفاق بیفتد و نتیجه پذیرش مشخص شود لازم است تغییراتی در ساختار مقالات به وجود آورید تا بیشتر مورد توجه داوران قرار بگیرد و سریع‌تر پذیرفته شود و به این خاطر هم متخصصان با تجربه در تیم موسسه انتشاراتی اشراق آماده انجام سفارشات چاپ مقاله شما در مجلات معتبر هستند.

ثبت

ابتدا یک پروژه چاپ مقاله ایجاد کرده و فایل مقاله و سایر اطلاعات موردنیاز را ارسال کنید

پشتیبانی

درخواست شما توسط پشتیبانی بررسی و مرتبط ترین مجله با مقاله شما معرفی می شود

ارسال

ارسال مقاله به مجله و پرداخت هزینه های انتشار مقاله و قرار دادن در پروسه داوری

تحویل

پیگیری وضعیت مقاله و دریافت پاسخ نهایی از سوی مجله و اعلام به شم

خدمات پذیرش و چاپ مقاله در موسسه انتشاراتی اشراق

با توجه به نیاز مشتریان عزیز اعم از دانشجویان و اساتید و دانشگاهیان برای چاپ و نشر مقاله، موسسه انتشاراتی اشراق با گزینش دقیق و چند مرحله‌ای تیم فنی خود، در صدد ارائه خدمات با حفظ نهایت تعهد در امانت‌داری و کیفیت است تا دغدغه‌ی مراجعین برای چاپ و نشر مقاله را برطرف سازد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد پذیرش و چاپ مقاله در موسسه انتشاراتی اشراق، می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

لوگو

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

سوالات متداول

شما می توانید با ارسال فایل مقاله خودتان از طریق ثبت سفارش چاپ مقاله در مجلات معتبر از طرف کارشناسان موسسه انتشاراتی اشراق هزینه نهایی را دریافت کنید.

پذیرش مقاله کاملا وابسته به کیفیت مجله می‌باشد. برخی از ژورنالها مقاله را به صورت تضمینی پذیرش می‌کنند اما برخی دیگر پذیرش تضمینی ندارند و همه چیز وابسته به نظر داوران می‌باشد.

زمان پذیرش و چاپ یک مقاله در ژورنال معتبر کاملا بستگی به زمان داوری دارد. پروسه داوری هرچقدر طولانی تر باشد واضح است که مقاله مدت زمان بیشتری در انتظار خواهد بود. اما اگر نتیجه داوری سریعتر مشخص شود مقاله در سریعترین زمان ممکن پذیرفته خواهد شد پس نتیجه کاملا وابسته به زمان داوری می‌باشد.

شما می توانید با کارشناسان موسسه انتشاراتی اشراق تماس بگیرید تا آن ها شما را راهنمایی کنند تا در نهایت بهترین مجله برای چاپ مقاله شما انتخاب شود.

ما مقاله شما را می توانیم در اکثر مجلات معتبر داخلی و خارجی چاپ کنیم.

مدت زمان لازم برای چاپ مقاله با توجه به مجلات مختلف می تواند متفاوت باشد و بستگی به خود مجلات دارد ولی کارشناسان موسسه انتشاراتی اشراق با استفاده از تجربه کاری تمام تلاش خود را می کنند تا مقاله شما در کمترین زمان ممکن چاپ شود.

سوالات بیشتر
در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق