خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

ثبت سفارش

درباره ما

آزمون انگلیسی کمبریج چیست؟

انتشار 29 خرداد 1397
مطالعه 4 دقیقه

موفقیت در آزمون انگلیسی کمبریج مدرکی نشانگر سطح مهارت انگلیسی شما در اختیارتان می گذارد که در سطح بین المللی مورد قبول است.

آزمون انگلیسی کمبریج چیست؟

یکی از آزمون های سنجش مهارت های زبان انگلیسی، آزمون کمبریج می باشد که هر ساله در ۱۳۰ کشور جهان، برگزار می شود. آزمون های ارزیابی زبان انگلیسی کمبریج در مدارس، دانشگاه ها و موسسات کاری دولتی و خصوصی سراسر کشورهای انگلیسی زبان شناخته شده و مورد قبول هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آزمون ها، چگونگی ثبت نام و مراکز امتحانی به وب سایت آزمون انگلیسی کمبریج مراجعه کنید.

همه ساله بیش از چهار میلیون نفر در ۱۳۰ کشور جهان در آزمون های مختلف دانشگاه کمبریج شرکت میکنند. این آزمون ها در سرتاسر دنیا شناخته شده بوده و مدارکی که توسط این دانشگاه صادر میشوندt در سطح بین المللی از طرف بیش از ۱۳۰۰۰ سازمان و مؤسسه آموزشی به عنوان مدارک معتبر مهارتهای زبان انگلیسی به رسمیت شناخته می شوند.

 آشنایی با UCLES/ESOL

در سال ۱۸۵۸، UCLES به عنوان یکی از دپارتمان های دانشگاه کمبریج آغاز به کار کرد. هدف از تأسیس این بخش، ارایه استانداردی برای آموزش زبان انگلیسی در مدارس و برگزاری امتحان در زمینه موضوعات مختلف اعم از تحصیلص و حرفه ای بود.

 در حال حاضر UCLES تحت عنوان Cambridge Esol شناخته شده و عهده دار مسئولیت برگزاری امتحانات برای آموزندگان زبان انگلیسی است. همچنین این دپارتمان به عنوان بخشی از یکی از معتبرترین دانشگاه های جهان، آزمون هایی را جهت ارزیابی زبان آموزان در بالاترین سطح ممکن، آماده و برگزار می نماید. این امتحانات هر ۴ مهارت مورد نظر در آموزش زبان- مهارت های شنیداری، گفتاری، نوشتاری و درک مطلب- را بر اساس نیاز زبان آموزان در زندگی واقعی مورد سنجش قرار می دهد. هم اکنون امتحانات UCLES در ۵ سطح اصلی برای علاقمندان برگزار می شود که این سطوح عبارتند از:

  • KET: Key English Test
  • PET: Preliminary English Test
  • FCE: First Certificate in English
  • CAE: Certificate in Advanced English
  •  CPE: Certificate of Proficiency in English

آزمون KET)Key English Test

 آزمون KET در اولین سطح از سطوح پنج‌ گانه آزمون های اصلی دانشگاه کمبریج (ویژه بزرگسالان) قرار دارد. در این مقطع کاربران زبان انگلیسی قادر خواهند بود چه در کشور خودشان و چه در کشورهای خارجی به کمک برقراری ارتباط با انگلیسی زبانها بومی و غیربومی به جمع‌آوری اطلاعات و انجام امورشان بپردازند.

آزمون PET )Preliminary English Test)

در بین سطوح پنج گانه امتحانات اصلی دانشگاه، PET در جایگاه دوم قرار دارد. از نظر سطح سنجش، آزمون PET در حد متوسط بوده و هدف آن ارزیابی میزان توانایی و تبحر داوطلبان در برخورد با موارد روزانه بکارگیری ارتباطات کلامی و نوشتاری می‌باشد.

در چنین مقطعی، کاربران زبان انگلیسی قادر خواهند بود چه در کشور خودشان و چه در کشورهای خارجی به کمک برقراری ارتباط با انگلیسی زبانان بومی و غیربومی به کسب اطلاعات و انجام امورشان بپردازند.

آزمون FCE )First Certificate in English)

در بین سطوح پنج گانه امتحانات اصلی دانشگاه، FCE در جایگاه سوم قرار دارد. از نظر سطح سنجش، آزمون FCE در حد بالای متوسط بوده و هدف آن ارزیابی میزان توانایی و تبحر داوطلبان از نظر کلامی و نوشتاری در سطوح کاری و تحصیلی می‌باشد.

آزمون CAE )Certificate in Advanced English)

در بین سطوح پنج گانه آزمون های اصلی دانشگاه، CAE در جایگاه چهارم قرار دارد. از نظر سطح سنجش، آزمون CAE در حد پیشرفته بوده و هدف از آن ارزیابی  میزان توانایی و تبحر داوطلبان از نظر کلامی و نوشتاری در سطوح تخصصی و تحصیلی می باشد.

آزمون CPE )Certificate Proficiency in English)

در بین سطوح پنج گانه آزمون های اصلی دانشگاه، CPE در جایگاه پنجم قرار دارد. از نظر سطح سنجش، آزمون CPE در حد پیشرفته بوده و هدف آن ارزیابی میزان توانایی و تبحر داوطلبان از نظر کلامی و نوشتاری در سطوح تخصصی و تحصیلی می‌باشد.

آزمون انگلیسی کمبریج در ایران

شش مرکز امتحان در ایران انواع آزمون های انگلیسی کمبریج را برگزار می کنند.

۱. اصفهان

مرکز آزاد اصفهان

خیابان چهارباغ بالا، ساختمان پارسیان، طبقه چهارم، شماره 617

مسئول: ارسلان گنجوی

تلفن: 3058058 98913+

پست الکترونیک: arsalan_ganjavi@yahoo.com

آزمون های ارائه‌ شده: BEC Preliminary, BEC Vantage, BEC Higher

۲. همدان

موسسه آموزش زبان معرفت همدان

خیابان بوعلی ، کوچه پردیس، جنب دادگستری، شماره 25

مسئول: حسن سودمند افشار

تلفن: 0400 835 / 7733 826 811 98+

پست الکترونیک: hassansoodmand@yahoo.com

آزمون های ارائه شده: KET for Schools, KET, PET, PET for Schools, FCE, TKT Module 1, TKT Module 2, TKT Module 3, TKT CLIL, TKT KAL, TKT Practical, TKT, FCE for Schools

۳. تهران

موسسه آموزش زبان ارشاد

سعادت آباد، بلوار دریا، خیابان مطهری شمالی، کوچه گل آذین، شماره 25

مسئول: احمد علوی

تلفن: 5949/35 8869 21 98+

پست الکترونیک: ahmad_alavi_mh@yahoo.co.uk

آزمون های ارائه شده: KET for Schools, KET, PET, PET for Schools, FCE, CAE, CPE, BEC Preliminary, BEC Vantage, BEC Higher, FCE for Schools 

۴. تهران

IEP

میدان ونک، خیابان ونک، پلاک 24، طبقه سوم، شماره 13

مسئول: مریم عرب اف

تلفن: 2-3201 8865 21 98+

پست الکترونیک: m_araboff@hotmail.com

آزمون های ارائه شده: KET for Schools, CB KET, KET, CB KET for Schools, PET, PET for Schools, CB PET, CB PET for Schools, FCE, CAE, CPE, BEC Preliminary, BEC Vantage, BEC Higher, CB BEC Preliminary, CB BEC Vantage, CB BEC Higher, TKT Module 1, TKT Module 2, TKT Module 3, TKT CLIL, TKT KAL, TKT Practical, TKT, ICFE, CB FCE, CB CAE, CB CPE, FCE for Schools, CB FCE for School 

۵. تهران

کانون زبان ایران (ILI)

خیابان مطهری، خیابان فجر، شماره 33، بخش تحقیق و برنامه ریزی

مسئول: امیر محمد قدس شریفی

تلفن: 2193 8849 21 98+

پست الکترونیک: amirsharifi1350@yahoo.com

وب سایت: www.ili.ir

آزمون های ارائه شده: YLE Starters, YLE Movers, YLE Flyers, KET for Schools, KET, PET, PET for Schools, FCE, CAE, CPE, BEC Preliminary, BEC Vantage, BEC Higher, FCE for Schools

۶. تهران

مرکز آزاد تهران

خیابان بهروز، خیابان شریفی، طبقه دوم، واحد 7، شماره 7

مسئول: امیر موسویان

تلفن: 4734 2290 21 98+

پست الکترونیک: amir_mosavian2005@yahoo.com

آزمون های ارائه شده: KET for Schools, KET, PET, PET for Schools, FCE, CAE, CPE, BEC Preliminary, BEC Vantage, BEC Higher, TKT Module 1, TKT Module 2, TKT Module 3, TKT CLIL, TKT KAL, TKT Practical, TKT, Delta Module One, FCE for Schools  

چرا باید در آزمون های دانشگاه کمبریج شرکت کنیم؟

بیش از ۱۳۰۰۰ دانشگاه، سازمان، شرکت و دولت در سراسر جهان، مدارک اخذ شده از دانشگاه کمبریج انگلستان را می پذیرند؛ آزمون های دانشگاه کمبریج می تواند برای شما درب ها را به آموزش عالی و بهبود فرصت های اشتغال باز کند زیرا این آزمون ها در سطح جهان به رسمیت شناخته شده و در نتیجه انتخاب زبان آموزان را برای مطالعه و یا کار افزایش می دهد.

با قبولی در آزمون های دانشگاه کمبریج و اخذ مدارک آنها، نه تنها توصیف مهارتهای زبان در مؤسسه و یا نیازهای اداری و سازمانی شما آسان خواهد بود، بلکه می توانید دانش زبانی خود را با صدها هزار نفر از داوطلبانی که در حال حاضر این مهارت را دارند مقایسه کرده و بالا ببرید.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
سجاد
4 سال پیش
سلام ممنون بابت توضیحات خوبتون برای ثبت نام تو ازمونا حتما باید مراحلو به ترتیب طی کرد؟؟؟؟یا میشه از اول ازمون cae یا cpe رو داد؟؟؟؟


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق