خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


چاپ مقاله ISI

انتشار : 13 تیر 1400
مطالعه : 6 دقیقه

با مقاله Isi و نحوه نگارش و روند ارسال مقاله به مجله و پذیرش و چاپ آن آشنا شوید ، بیاموزید و انجام دهید.

چاپ مقاله ISI

نگارش مقاله علمی قوی کار دشواری نیست و شما می توانید یک نویسنده فوق العاده در تخصص خود باشید ، کافی است تا چند نکته طلایی را رعایت کنید تا بهترین مقاله isi را ارائه دهید و شانس پذیرش و چاپ آن در معتبر ترین مجلات دنیا را بالا ببرید .

مقاله

مقاله یک محتوای مهم هست که می تواند الهام گرفته از نحوه تولید یک محصول یا خدمات مرتبط با آن باشد. محتوای مقاله می تواند بر مشکلی در یک صنعت خاص تأکید کند ، درباره وقایع جاری بحث کند و نحوه ارتباط ایده ها یا رویدادها با تخصص نویسنده و راه حل آن مشکل توضیح دهد. اگر در دوران تحصیل خود به خصوص در دوران ارائه پایان نامه و یا رساله موفق به ارائه راه کار خاصی در یک مسئله مرتبط با تخصص و رشته خود شدید و یا با مرور و مطالعه تحقیقات و مقالات قبلی مرتبط با تخصص خود ایده خاصی به ذهنتان آمد و یا نتایج جدیدی در ادامه نتایج های قبلی بدست آوردید ، باید این مراحل و نتایج خود را در قالب یک مقاله علمی به اطلاع سایر محققان و دانشجویان در سطح جهانی برسانید و انجام این کار تنها با چاپ در مجلات معتبری مثل مجلات پایگاه ISI شدنی است .

مقاله ISI

ISI چیست ؟

موسسه اطلاعات علمی (Institute for Scientific Information) ، که به مخفف به آن ISI گفته می شود. موسسه ای است که به منظور تمرکز بر علم سنجی و انتشارات علمی پدید آمده است . هدف این موسسه اعتبارسنجی مقالات علمی است و حیطه فعالیتی آن فقط ارزیابی مقالات از نظر علمی و چاپ آنان به منظور نمایه سازی برای سایر پژوهشگران و محققان است . این موسسه در سال ۱۹۶۰ توسط یوجین گارفیلد تأسیس شد. این موسسه توسط موسسه علمی تامسون در سال ۱۹۹۲ خریداری و به عنوان Thomson ISI شناخته شد و اکنون نیز با نام Thomson Scientific شناخته شده است. این موسسه بخشی از شرکت Thomson Reuters است.

اگر مقاله علمی نگارش شده و یا استخراج شده از پایان نامه خود را به مجلاتی که نمایه ISI داشته باشند و در این پایگاه نمایه شده باشند ، ارسال فرمایید و مقاله در داوری از این مجله پذیرش و چاپ شود در این صورت است که مقاله علمی شما تبدیل به مقاله isi شده است و ایندکس و نمایه مقاله شما isi خواهد بود .

ISI

پذیرش و چاپ مقاله isi

مراحل چاپ مقاله

 1. نگارش مقاله
 2. ترجمه تخصصی مقاله
 3. پیدا کردند مجله مناسب
 4. آماده سازی و فرمت بندی مقاله طبق فرمت مجله انتخاب شده
 5. سابمیت و ارسال مقاله به مجله
 6. اعلام نتایج داوری
 7. پذیرش مقاله و ارسال گواهی پذیرش
 8. ارسال گالی پروف مقاله و چاپ مقاله

1- نگارش مقاله

طبق توضیحات ابتدایی می توانید نتایج علمی خود و یا ادامه تحقیقات قبلی را در قالب مقاله تهیه کنید . همچنین اگر موفق به تهیه رساله کارشناسی ارشد و یا دکتری خود شده باشید می توانید در سریع ترین زمان ممکن و به صورت کاملا تخصصی مقالات علمی خود را از پایان نامه استخراج نمایید .

2-ترجمه تخصصی مقاله

بعد از اینکه مقاله را نگارش و یا استخراج نمودید ، برای ارسال به مجلات ISI باید به صورت تخصی ترجمه شود . ترجمه تخصصی مقالات ISI نقش اصلی و ساسای در پذیرش مقاله دارد لذا در یان قسمت باید حساسیت کامل به خرج داده شود و مقاله توسط یک تیم حرفه ای و متخصص ترجمه شود .

ترجمه نیتیو

3- پیدا کردن مجله مناسب

مجله ای را که می تواند برای انتشار تحقیقات شما مناسب باشد ، بیابید. می توانید با سرچ کردن در پایگاه ها و سایت های مختلف مثل JournalFinder چندین عنوان مجله مرتبط با تخصص مقاله را بیابید و یا اگر در این زمینه تخصص کافی را نداشتید و یا به موتور های جستجو این سایت ها و نحوه سرچ در آنها آشنا نبودید می توانید از کارشناسان موسسه افق کمک بگیرید تا مناسب ترین و تخصصی ترین مجله با توجه به مقاله شما را به صورت رایگان خدمتتان معرفی نمایند . برای اینکه مطمئن شوید مجله ای نمایه ISI دارد یا نه می توانید از این لینک mjl.clarivate.com استفاده کرده و با سرچ کردن کد issn مجله از iISI بودن ان مطمئن شوید .

4- آماده سازی و فرمت بندی مقاله طبق فرمت مجله انتخاب شده

مقاله خود را برای ارسال آماده کنید . وارد سایت مجله انتخابی شوید و از قسمت راهنمای نویسندگان تمپلیت و یا فرمت ارائه شده مجله را دریافت نمایید و تک به تک مراحل و استاندارد های اعلامی مجله را رعایت کنید . اگر در بخش فرمت بندی مقاله طبق فرمت مجله دچار مشکل شدید با توجه به اینکه مجلات isi تمامی موارد را به زبان انگلیی ارائه داده اند ممکن است برخی اصطلاحات و موارد خواسته شده برای نویسنده قابل درک و یا انجام نباشه که می توانید این مرحله را با کمک کارشناسان موسسه اشراق در بخش فرمت بندی مقاله انجام دهید .

5- سابمیت و ارسال مقاله به مجله

بعد از آماده شدن فایل فرمت بندی شده طبق استاندارد خود مجله ISI که ارسال از طریق پنل است و یا از طریق ایمیل ، ارسال مقاله به مجله را انجام دهید . اگر بررسی نوع ارسال و همچنین نحوه انجام آن براتون سخت باشه و یا زمان کافی را نداشته باشید می توایند از خدمات تخصصی سابمیت مقاله موسسه اشراق استفاده نمایید .

6- اعلام نتایج داوری

روند بررسی و داوری مقالات در مجلات ISI متفاوت است . در تمامی مجلات ISI بررسی اولیه توسط سردبیر انجام می شود و بعد از تایید سردبیر مقاله برای داوری ارسال می شود . ممکن است مقاله شما به سرعت از جانب سردبیر مورد پذیرش واقع شود و سریعا وارد پروسه داوری شود . عمدتاً مقاله پس از غربالگری اولیه و اولویت بندی توسط سردبیر یا هیأت سردبیری و یا ادیتور، در اختیار چند داور یا کارشناس قرار می گیرد تا به دقت آن را ارزیابی نمایند. داوران موظفند در بازه زمانی که در اختیار دارند، مقاله را نقد و بررسی و نظراتشان را اعلام کنند.

وضعیت مقاله پس از داوری معمولاً به یکی از صورتهای زیر خواهد بود

 • پذیرش برای چاپ
 • پذیرش برای چاپ پس از اصلاحات جزئی
 • پذیرش برای چاپ پس از اصلاحات کلی
 • بررسی مجدد احتمالی برای چاپ پس از اصلاحات اساسی
 • بررسی احتمالی برای چاپ در قالب نامه به سردبیر یا گزارش کوتاه
 • غیر قابل چاپ

7- پذیرش مقاله و ارسال گواهی پذیرش

بعد از اینکه در پنل مجله و یا از طریق ایمیل اعلام پذیرش مقاله شد ، طبق روند و روالی که مجله از نویسنده درخواست خواهد کرد بابت واریز هزینه و یا انجام برخی اصلاحات ، بعد از انجام این موارد گواهی پذیرش از طریق پنل و یا ایمیل به آدرس ایمیل نویسنده مسئل ارسال می گردد . در گواهی و یا نامه پذیرش ارسالی ، تاریخ دریافت مقاله و تاریخ پذیرش مقاله مشخص شده است ، عنوان مقاله و مشخصات مجله نیز ذکر می شود و تاریخ چاپ را یا به صورت شماره ولوم volume و ایشو ISSU و یا تاریخ میلادی مشخص می کنند .

8- ارسال گالی پروف مقاله و چاپ مقاله

زمانیکه مولف و یا نویسنده مقاله ای را جهت داوری به مجله ISI ارسال می کند ، بعد از طی فرآیند داوری ، چندین مرحله از زمان اعلام پذیرش تا چاپ ، مقاله ISI ادیت می شود و از نویسنده اصلاحات و یا تایید فایل نهایی خواسته می شود . این ادیت ها و بررسی ها در فایلی که در تمپلیت و یا فرمت مجله از جانبه مجله تولید دشه است و آخرین نسخه مقاله ISI برای چاپ است ، انجام می شود . با تایید نهایی گالی پروف توسط نویسنده و ادیتور مقاله وارد پروسه چاپ شده و بعد از آپلود شدن و قرار گرفتن در آرشیو مجله آنلاین و نمایه می شود .لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق