خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

ثبت سفارش

درباره ما

پذیرش تضمینی مقاله علمی پژوهشی

انتشار 16 شهریور 1399
مطالعه 22 دقیقه

تمامی پژوهشگرانی که در مقاله نویسی، مهارت دارند، تفاوت بین مقاله های علمی را خوب می دانند. اینکه کدام نوع از مقاله ها دارای اعتبار و امتیاز بیشتری است و برای پذیرش آن ها در مجلات معتبر چه باید کرد؟ در این بخش از اشراق می خواهیم در خصوص پذیرش تضمینی مقاله در مجلات صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

پذیرش تضمینی مقاله علمی پژوهشی

مقالات علمی به چند دسته طبقه بندی می‌شوند؟

برای شروع مقاله نویسی، باید از نظر ساختار و هدف مقاله، انواع مقالات علمی را بشناسید و با توجه به این مورد، با آگاهی بیشتر برای نوع مقاله و سپس چاپ آن در مجلات معتبر اقدام کنید. به طور کلی دسته بندی انواع مقاله علمی به شرح زیر است:

مقاله پژوهشی

مقالات پژوهشی همان‌گونه که از اسمشان پیداست، نوعی از مقالات هستند که پژوهش‌های انجام شده آن توسط خود نویسنده صورت می‌گیرد. این مقالات متداول ترین و مناسب ترین مقالات برای اکثر دانشجویان و پژوهشگران هستند که می‌توانند توسط چاپ آن در مجلات علمی معتبر، امتیازات زیادی را نصیب خود کنند. تحقیق و پژوهشی که در این مقاله‌ها صورت می‌گیرد، معمولاً جدید بوده و قبلاً در آن حوزه تخصصی، تحقیقی صورت نگرفته است. برای اخذ امتیاز در مصاحبه دکتری، دفاع دکتری و همچنین ارتقای رتبه اساتید و... از نویسنده خواسته می‌شود که مقاله علمی پژوهشی ارائه دهد. در نگارش این نوع مقالات باید توجه و دقت زیادی شود؛ زیرا معمولاً حساسیت‌های زیادی در این حوزه صورت می‌گیرد.

مقاله نظری

در مقالات نظری معمولاً نویسنده به نقد و انتقادات در خصوص یک روش تحقیق می‌پردازد و یا نقاط قوت و ضعف تئوری ارائه شده را تحلیل و بررسی می‌کند و اگر ایراداتی باشد آن‌ها را بیان کرده و سعی می‌کند جهت رفع آن‌ها راه‌حل‌های نوین ارائه دهد. این نوع مقاله‌ها معمولاً منابع خوبی جهت کسب اطلاعات و گسترش علم و دانش در حوزه تخصصی مربوطه هستند که دانشجویان و پژوهشگران می‌توانند بهره‌مند شوند. حجم این مقالات معمولاً کمتر از مقالات علمی پژوهشی است و به همین خاطر نیز با توجه به ساختار آن‌ها جهت چاپ در مجلات مناسب نمی‌باشد.

مقاله مروری

شاید بتوان گفت ساختار مقالات مروری از لحاظ محتوا و اینکه در این مقالات هم تحقیقات ارائه شده پیشین مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرد، تقریباً شبیه به مقالات نظری است. مقالات مروری شامل خلاصه‌ای از تحقیقات و پژوهش‌های انجام شده پیرامون یک موضوع خاص می­‌شوند و جایگاه فعلی موضوع و آینده آن را به تصویر می‌کشند. در این نوع مقالات به تجزیه و تحلیل موضوع، تفاوت‌ها و اغلب مشکلاتی اشاره می‌شود که سد راه بحث قرار گرفته‌اند و راه‌حل‌های جدیدی در خصوص از بین بردن این موانع مطرح می‌گردد. مقاله مروری را نیز می‌توان در مجلات معتبر علمی به چاپ رساند، ولی امتیاز آن در مقایسه با امتیاز مقاله پژوهشی، کمتر است.

مقاله کنفرانسی

مقالات کنفرانسی نوع دیگری از مقالات هستند که جهت ارائه به کنفرانس‌ها آماده می‌گردد. چاپ مقاله کنفرانسی نیز دارای امتیاز می‌باشد؛ اما مقدار آن کمتر از مقاله پژوهشی است. معمولاً فرآیند داوری این مقالات برای پذیرش کوتاه است و باید برای ارائه مقاله در کنفرانس موردنظر، هزینه‌ای هم پرداخت شود. اغلب کسانی که به تازگی وارد دنیای مقاله نویسی می‌شوند و می‌خواهند در این راه تجربه کسب کنند، نگارش مقاله کنفرانسی برای آن‌ها می‌تواند استارت خوبی باشد؛ چرا که با ارائه مقاله خود و شرکت در کنفرانس می‌توانند با اساتید حوزه تخصصی خود نیز مراوده داشته باشند و اطلاعات جمع آوری کنند.

ساختار مقاله علمی پژوهشی چگونه است؟

ساختار مقاله علمی پژوهشی باید کاملاً به صورت اصولی گردآوری شود؛ زیرا تک به تک اجزای آن بسیار مهم است و نوع نگارش هر بخش آن از نظر اساتید و داوران مجله، حائز اهمیت است و امتیاز مخصوص به خود را دارد. معمولاً در اغلب مقالات علمی پژوهشی، یک ساختار استانداردی وجود دارد که تمامی نویسندگان نیز بایستی آن را رعایت کنند؛ اما بسیار مهم است که شما طبق فرمت گفته شده در مجله، این ساختار را گردآوری کنید. با فرمت بندی مقاله در ادامه این مطلب بیشتر آشنا خواهید شد. به طور کلی یک مقاله استاندارد علمی پژوهشی، دارای اجزای زیر است:

  1. عنوان مقاله: باید کوتاه و معرف مقاله باشد.

  2. افیلیشن: مشخصات نویسندگان است که باید کامل نوشته شود.

  3. چکیده: خلاصه و عصاره مقاله است که به صورت کوتاه نوشته می شود.

  4. کلمات کلیدی: در حکم هشتگ های موضوعی مقاله است.

  5. مقدمه: شامل معرفی مسئله، پیشینه تحقیق و اهمیت تحقیق می باشد.

  6. روش شناسی یا متدولوژی: کلیه روش ها و آزملیش های انجام شده در مقاله را معرفی می کند.

  7. یافته ها: شامل تمامی نتایج مستخرج از قسمت روش شناسی است.

  8. بحث و نتیجه گیری: شامل اهمیت تحقیق و پیشنهادات و راهکارهای نویسنده می باشد.

  9. منابع: ذکر تمامی رفرنس ها و منابعی است که در متن مقاله استفاده شده است.

اجزای مقاله

مقاله علمی پژوهشی را در کدام مجلات می‌توان به صورت تضمینی چاپ کرد؟

تا به اینجای کار متوجه شدید که مقاله علمی پژوهشی، نسبت به سایر مقالات درجه و اعتبار بیشتری دارد. پس بنابراین مجلاتی را باید جهت پذیرش و چاپ مقاله انتخاب کرد که معتبر بوده و ارزش چاپ مقاله را داشته باشد. اگر کیفیت مقاله نگارش شده شما خوب باشد و نوآوری داشته باشد، می‌توانید امیدوار باشید که در مجلات زیر به صورت تضمینی پذیرش و چاپ شود:

کتاب

مجلات علمی پژوهشی داخلی

اگر انتخاب شما جهت چاپ مقاله علمی پژوهشی خود، در مجلات داخلی باشد، بنابراین بایستی مجله داخلی هم که انتخاب خواهید کرد، داخلی باشد؛ اما دقت داشته باشید مجلات داخلی از نظر نوع انتشار مقالات، هدف و داوری به سه دسته مجلات علمی پژوهشی، مجلات علمی ترویجی و مجلات علمی تخصصی طبقه بندی می‌شوند. مجلات دسته اول یعنی علمی پژوهشی، از لحاظ امتیاز و اعتبار بالاتر از سایر مجلات قرار دارند و به همین منظور نیز اگر مقاله شما از نوع پژوهشی می‌باشد، باید این مجلات را انتخاب کنید؛ زیرا به پذیرش مقالاتی می‌پردازند که در آن نوعی پژوهش و نوآوری صورت گرفته باشد. در خصوص سایر مجلات نیز می‌توانید مقاله خود را ارسال نمایید اما مجلات علمی ترویجی برای مقالات مروری و مجلات علمی تخصصی نیز برای مقالات کنفرانسی و یا اطلاع رسانی مناسب می‌باشد؛ بنابراین اگر مقاله علمی پژوهشی شما در این دو مجلات چاپ شود، ممکن است ارزش علمی آن کاهش یابد.

isi

مجلات isi

مجلات isi در داخل ایران، در حکم مجلات داخلی علمی پژوهشی هستند و اعتبار و امتیاز زیادی برای نویسنده مقاله به ارمغان می‌آورند. پایگاه علمی isi در سال 1992 توسط شرکت چند ملیتی تامسون رویترز خریداری شد و از آن پس به یکی از زیر مجموعه‌های این شرکت درآمد. اگر بخواهیم به طور دقیق‌تر مجلات isi را دسته بندی کنیم، باید بگوییم این مجلات خود به دو نوع مجلات jcr و مجلات isi listed طبقه بندی می‌شوند. تفاوت این دو نوع مجله نیز در مورد مهمی به نام ایمپکت فکتور (impact factor) می‌باشد. درواقع مجلات jcr با داشتن ایمپکت فکتور، دارای اعتبار بیشتری نسبت به مجلات بدون ایمپکت فکتور که isi listed نام دارد، می‌باشد. اگر شما موفق به چاپ مقاله در مجلات isi شوید، امتیاز بسیار زیادی از این مورد نصیب خود می‌کنید.


scopus

مجلات scopus

دومین پایگاه معتبر علمی در دنیا، پایگاه اسکوپوس می‌باشد که اقدام به چاپ مقالات علمی در حوزه‌های مختلف می‌کند. اسکوپوس توسط یک ناشر هلندی به نام الزویر تاسیس شد و هم اکنون نیز یکی از بزرگ ترین بانک های اطلاعاتی به شمار می‌رود. این پایگاه در زمینه‌های مختلف از جمله تکنولوژی، پزشکی، علوم اجتماعی، علوم پایه و هنر بیش از هزاران مقاله و پژوهش علمی را در خود جای داده است. رتبه بندی مجلات اسکوپوس به صورت چارک می‌باشد و از Q1 الی Q4 رتبه بندی می شوند که به ترتیب Q1 دارای درجه و اعتبار بیشتر و Q4 دارای اعتبار کمتری می‌باشد.


pubmed

مجلات pubmed

مجلات پابمد نیز از جمله مجلات معتبری هستند که اگر مقاله علمی پژوهشی شما در رشته‌هایی مانند پزشکی، زیست شناسی، دندانپزشکی، پیرا پزشکی، آموزش پزشکی و به طور کلی تمامی مقالاتی که در حوزه پزشکی و زیستی باشد، بهترین گزینه برایتان خواهد بود. مجلات پابمد مانند مجلات isi یا اسکوپوس دارای رتبه بندی و شاخص خاصی نیستند؛ اما یکی از بهترین و ارزشمندترین منابع در حوزه خود هستند که بسیاری از اساتید، پزشکان و پژوهشگران سر تا سر دنیا نیز از مطالب به روز این منبع بهره مند می‌شوند.


isc

مجلات isc

آخرین دسته بندی از مجلات نیز مربوط است به مجلات جهان اسلام یا همان isc که هدف از تاسیس این پایگاه، گسترش علم و دانش در کشورهای جهان اسلام که در رأس آن‌ها ایران است، می‌باشد. معمولاً اگر یک مقاله در مجلات علمی پژوهشی داخلی، به چاپ برسد، در اکثر موارد قریب به اتفاق در پایگاه isc نیز نمایه می‌شوند. هم اکنون 57 کشور در زمینه تولید مقاله ISC فعالیت دارند. در حال حاضر کشور آمریکا و پایگاه ISI با 60 سال قدمت در زمینه جمع آوری و تولید مقالات علمی در رتبه اول قرار دارد و پس از آن کشور هلند و پایگاه Scopus رتبه دوم را دارند و سومین پایگاه استنادی بر مبنای تولید مقالات علمی با کیفیت نزد ایران و پایگاه ISC است. نشر مقالات در پایگاه ISC به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی صورت می­‌گیرد.

چاپ مقاله علمی پژوهشی در مجلات چه مزایایی دارد؟

اگر شما بتوانید یک مقاله علمی پژوهشی را در مجلات معتبری که در بخش قبلی معرفی شد، به چاپ برسانید، طبیعتاً مزایا و امتیازات زیادی را برای شما به ارمغان خواهد آورد که در رزومه پژوهشی‌تان نقش موثری را ایفا خواهد کرد. در ذیل می‌خواهیم به چند مورد از مهم ترین این موارد اشاره کنیم:

سهولت در پذیرش برای مقطع دکتری

اخذ پذیرش ورود به دانشگاه‌های معتبر در سراسر جهان

امکان تحصیل در دانشگاه‌های آزاد بدون شرکت در آزمون ورودی

به اشتراک گذاشتن نتایج تحقیقات علمی در سراسر جهان

افزایش حقوق و مزایای شغلی برای پژوهشگران

امکان به عضویت درآمدن در هیئت علمی در دانشگاه

امکان عضویت در بنیاد ملی نخبگان کشور

ایجاد اعتبار و شهرت برای نویسنده مقاله

ارتقا رتبه علمی اساتید

advantagesچاپ تضمینی مقاله علمی پژوهشی در مجلات چه هزینه‌ای دارد؟

اگر بخواهیم از لحاظ هزینه چاپ مقاله علمی پژوهشی، مجلات را ارزیابی کنیم باید مجلات را به چند دسته تقسیم کرد معمولاً مجلات به لحاظ اخذ هزینه چاپ، به دو دسته مجلات کلوز اکسس و اوپن اکسس طبقه بندی می شوند که در ذیل به توضیح هر یک می‌پردازیم:

مجلات کلوز اکسس

مجلات کلوز اکسس close access مجلاتی هستند که در سایت مجله امکان دسترسی آزاد به مقاله های چاپ شده وجود ندارد و مخاطبان بایستی جهت دانلود و استفاده از مقاله‌های علمی، به مجله هزینه واریز کنند و یا برای مدت زمان مشخص شده اشتراک تهیه کرده و از مقاله‌های چاپ شده استفاده نمایند. درواقع پروسه کاری این مجلات به این شکل است که هزینه‌های انتشار مقاله در مجله را از مخاطبان دریافت می‌کنند و نویسندگان مقالات هیچ هزینه‌ای در قبال چاپ مقاله خود پرداخت نمی‌کنند. معمولاً شرایط داوری این نوع مجلات می‌تواند به مراتب سخت گیرتر از مجلات اوپن اکسس باشد. اغلب مجلات JCR و یا اسکوپوس Q1 و... که جز مجلات معتبری هستند به صورت کلوز اکسس فعالیت دارند.

مجلات اوپن اکسس

مجلات اوپن اکسس open access حالتی برعکس مجلات کلوز اکسس دارند؛ به عبارتی در ژورنال اوپن اکسس هزینه چاپ و انتشار مقاله در سایت مجله، از نویسندگان مقاله دریافت می‌شود نه از مخاطبان! یعنی کسانی که می‌خواهند از مقالات چاپ شده پیشین در مجله استفاده کنند به راحتی و رایگان با توجه به دسترسی آزاد به مقالات، می‌توانند آن‌ها را دانلود کرده و استفاده نمایند. برخی تصور می‌کنند اوپن اکسس بودن مجله نشان دهنده کم اعتبار بودن آن است در حالی که حتی برخی از مجلات کلوز اکسس، در قوانین خود گزینه‌ای دارند که اگر نویسندگان بخواهند مقاله‌شان به صورت اوپن اکسس انتشار شود، باید هزینه واریز کنند. اوپن اکسس بودن مقاله به افزایش سایتیشن مقاله نیز کمک خواهد کرد. معمولاً هزینه‌ای که مجلات چه از نویسندگان و چه از مخاطبان دریافت می‌کنند صرف مواردی همچون هزینه داوری مقاله، هزینه‌های چاپ و انتشار مقاله و یا در برخی موارد هزینه‌های داوری سریع و... می‌شود.

جهت پذیرش تضمینی مقاله علمی پژوهشی چه باید کرد؟

بعد از این که اطلاعات جامع و کاملی در خصوص انواع مجلات معتبر علمی کسب کردید و دانستید که باید چه نوع مقاله‌ای را به کدام مجلات بایستی ارسال کرد. نوبت آن است که وارد مراحل مهم و حساس کار شوید تا مقاله ارزشمندتان را جهت ارسال به مجله موردنظر آماده کنید. در ذیل به اقداماتی اشاره شده است که جهت بهبود کیفیت مقاله بایستی انجام شوند. لازم به ذکر است این مراحل و اقدامات را با توجه به نیاز مقاله خود انجام دهید و شاید نیاز به انجام تمامی مراحل ذکر شده نباشد.

انتخاب مجله مناسب

اولین و مهم‌ترین مرحله از چاپ مقاله، انتخاب یک مجله مرتبط می‌باشد. این مرحله به قدری حائز اهمیت است که باید وقت زیادی برای تحقیق و بررسی آن در نظر بگیرید. انتخاب صحیح یک مجله باعث می‌شود تا شما نصف این راه پر پیچ و خم را با موفقیت سپری کنید؛ زیرا اکثر مقالاتی که از سمت مجله ریجکت می‌شوند، به دلیل عدم همخوانی با مجله می‌باشد. در انتخاب یک مجله مناسب باید موارد مهمی از قبیل همخوانی موضوع مقاله با اسکوپ مجله، هزینه‌های چاپ و یا داوری در مجله، معتبر بودن نمایه مجله، بررسی مقالات چاپ شده پیشین در مجله، مدت زمان داوری مقاله، بررسی راهنمای نویسندگان و فرمت مجله موردنظر و... می‌باشد.

ذره بین

رفع سرقت ادبی مقاله در صورت نیاز

در صورتی که بخواهید قبل از ارسال مقاله خود به مجله از درصد تشابه آن با سایر مقالات مطمئن شوید، بایستی به وسیله نرم افزارهای مشابهت یاب مانند ایرانداک، سمیم نور، ithenticate و یا plagiarism x checker در ابتدا گزارش میزان درصد تشابه را انجام دهید. اگر این درصد بیشتر از حد مجاز تعیین شده در مجله بود، بایستی متن مقاله خود را پارافریز کنید تا درصد تشابه کاهش یابد؛ زیرا اگر مقاله را به همان شکل ارسال کنید علاوه بر ریجکت مقاله، مقاله تان به سرقت ادبی نیز متهم خواهد شد. پارافریز مقالات درواقع یک تکنیک بسیار مفید می‌باشد که در آن متن مقاله شما بدون اینکه آسیبی به محتوای اصلی آن وارد شود، توسط یک متخصص بایستی بازنویسی گردد. پس از بازنویسی نیز باید مجدداً در گزارش مشابهت یاب، درصد تشابه را محاسبه کنید تا از کاهش آن اطمینان کسب کنید.

plagiarism

ویراستاری مقاله

مقاله‌ای که به مجله ارسال می‌گردد، بایستی عاری از هرگونه خطا و اشتباهات احتمالی در جملات، علائم نگارشی و قواعدی باشد؛ بنابراین اگر متن مقاله شما نیاز به ویراستاری دارد، بایستی قبل از ارسال آن به مجله، توسط یک ویراستار، اصلاح شود. به طور کلی سه نوع ویراستاری می‌توان در مقاله انجام داد. ویرایش محتوایی و علمی که بهتر است توسط خود نویسنده صورت گیرد و مربوط است به اجزای تخصصی مقاله مانند ساختار چکیده، تعداد رفرنس دهی و...، ویرایش فنی عموماً برای یک دست کردن و حفظ انسجام و یکپارچگی متون انجام می‌شود و در نهایت ویرایش دستوری و زبانی هم همان‌طور که از نامش پیداست به مقوله رعایت دستور زبان و قواعد زبان در ویراستاری مقاله می‌پردازد.

edit

ترجمه تخصصی مقاله

اگر هدف شما از چاپ مقاله، مجلات خارجی باشد، در صورتی که مقاله شما به زبان فارسی است، بایستی ترجمه تخصصی به زبان انگلیسی انجام دهید. مفهوم ترجمه تخصصی این است که ترجمه متن مقاله شما را کسی انجام دهد که به حوزه تخصصی آن کاملاً تسلط داشته باشد تا بتواند عبارات و اصطلاحات تخصصی آن را بدون اشتباه و در بهترین کیفیت ترجمه کند. برای مثال اگر حوزه تخصصی متن شما در رابطه با روان شناسی باشد، باید مترجمی عهده دار ترجمه شما باشد که خود آگاهی کافی در مورد رشته روان شناسی داشته باشد. یکی از عوامل پذیرش تضمینی مقاله در مجله، ارائه ترجمه با کیفیت می‌باشد.

hello

فرمت بندی مقاله طبق فرمت مجله

همان طور که می دانید هر مجله فرمت مخصوص به خود را دارد و این کار به دلیل ایجاد یکپارچه سازی مراحل دریافت و داوری مقاله صورت می گیرد. درواقع زمانی که مقاله شما تمامی دستورالعمل‌های گفته شده در مجله را رعایت می‌کند به نوعی شما این پیغام را می رسیانید که به قوانین مجله احترام گذاشته اید و طبق مراحل گفته شده در آن اقدام کرده‌اید. برای اطلاع از فرمت مجله بایستی در سایت آن به قسمت راهنمای نگارش مقاله که تحت عنوان راهنمای نویسندگان گفته می‌شود، مراجعه کنید و دستورالعمل گفته شده را در آن قسمت به دقت مطالعه کنید. به یاد داشته باشید که با رعایت فرمت بندی صحیح مقاله، درصد پذیرش مقاله بسیار افزایش خواهد یافت.

essay

سابمیت مقاله

زمانی که مراحل گفته‌شده در بالا را انجام داده و به اتمام رساندید، نوبت به ارسال مقاله به مجله یا به اصطلاح سابمیت مقاله‌تان رسیده است. معمولاً دو روش برای سابمیت مقاله وجود دارد: 1) سابمیت آنلاین از طریق سایت مجله که اکثر مجلات امروزه از این روش بهره می‌برند 2) سابمیت مقاله از طریق ایمیل به سردبیر مجله. در هر صورت بایستی به روش گفته شده در سایت مجله، مقاله خود را سابمیت کنید. در ادامه مطلب با مراحل سابمیت مقاله بیشتر آشنا خواهید شد.

submit

acceptance

آیا چاپ تضمینی مقاله علمی پژوهشی در مجلات امکان پذیر است؟

در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که واقعیت امر این است که هیچ کس نمی‌تواند قبل از طی شدن روند داوری مقاله، نتیجه آن را پیش بینی کند و به دنبال آن نیز تضمین صد در صدی پذیرش هیچ مقاله علمی پژوهشی‌ای در مجله وجود ندارد. فقط مواردی هستند که در بخش قبلی نیز به آن‌ها اشاره شد باعث افزایش کیفیت مقاله و به دنبال آن افزایش احتمال پذیرش آن در مجله موردنظر می‌شوند که بایستی توسط نویسنده رعایت شود. همچنین موضوع انتخاب مجله بسیار مهم‌تر از آن چیزی است که نویسندگان تصور می‌کنند. در خصوص بررسی مجله موردنظر، باید تمامی ابعاد آن بررسی شوند. نمونه مقالات چاپ شده پیشین در مجله، فواصل زمانی بین داوری تا چاپ مقاله در آن‌ها، بررسی اسکوپ مجله و... موارد زیادی که اگر به درستی ارزیابی شوند باعث افزایش پذیرش مقاله و به دنبال آن چاپ تضمینی آن در مجله می‌شود. همچنین اگر خودتان آشنایی کافی با این پروسه ندارید، می‌توانید از موسسات معتبری که در حوزه چاپ مقاله فعالیت دارند نیز کمک بگیرید تا تمامی مراحل را متخصصان آن حوزه به بهترین نحو انجام دهند.

مراحل سابمیت مقاله علمی پژوهشی در مجله به چه صورت است؟

در این مرحله فایل مقاله شما از هر حیث آماده سابمیت به مجله موردنظر می‌باشد. قبل از سابمیت بایستی یکسری موارد دیگری تکمیل کرده و سپس مقاله را به همراه آن اطلاعات در مجله سابمیت کنید. مواردی که باید قبل از سابمیت آماده شوند عبارت اند از:

کاورلتر (cover letter)

کاورلتر نامه‌ای است که درواقع شما به سردبیر مجله می‌نویسید و او را متقاعد می‌کنید که مقاله شما ارزش داوری در مجله شما را دارد؛ بنابراین برای نوشت آن وقت کافی بگذارید. در کاورلتر معمولاً در مورد نام ژورنال و سردبیر مجله، عنوان و نوع مقاله، تاریخ ارسال مقاله، سوابق تحقیقاتی و پژوهشی، خلاصه روش تحقیق، یافته‌های اصلی و اهمیت تحقیق، ذکر افیلیشن و مشخصات نویسندگان و مشخص کردن اینکه مقاله حاضر، پیش از این منتشر نشده و تحت بررسی ژورنال دیگری نیست.

صفحه عنوان (title page)

صفحه عنوان نیز یکی از آن مواردی است که در هنگام سابمیت مقاله بایستی به مجله ارسال شود. در این فایل اطلاعاتی همچون عنوان مقاله، مشخصات مربوط به نویسندگان مقاله، بیانیه‌های نویسندگان در مورد پروژه، منابع مالی برای انجام پروژه، تعداد کلمات مورد استفاده در مقاله، تعداد اشکال و جداول، ذکر تضاد منافع مقاله و ... ذکر می‌گردد. دقت کنید که صفحه عنوان را با کاورلتر اشتباه نگیرید. برخی از مشخصات یکسان است اما هدف از نگارش هر دو تفاوت دارد.

تکمیل فرم های مربوطه

در هنگام سابمیت مقاله به مجله، یکسری از فرم‌های مهم در سایت مجله قرار دارد که بایستی آن‌ها را به صورت امضا شده همراه با مقاله سابمیت کنید. فرم‌هایی مانند فرم تضاد منافع که نشان‌دهنده این است که بین منافع نویسندگان و یا منافع نویسنده با سازمان حامی طرح پژوهشی، تضادی وجود ندارد. همچنین فرم دیگری تحت عنوان فرم تعهد تکمیل می‌شود که نشان می‌دهد نویسنده به غیر از این مجله، مقاله را در مجله دیگری چاپ و یا سابمیت نکرده است.

پس از آماده سازی این موارد، با توجه به نوع روش سابمیت مجله، آن را به مجله ارسال خواهید کرد. اگر سابمیت به روش آنلاین باشد، بایستی ابتدا در سایت مجله، نام نویسی و ثبت نام کرده و پس از آن از قسمت سابمیت مقاله و یا article submission اطلاعات خواسته شده را جایگذاری کرده و فایل های مربوطه را نیز آپلود کنید و در نهایت روی گزینه سابمیت، کلیک کنید. دقت داشته باشید که پس از اینکه سابمیت نهایی شد، دیگر امکان ویرایش اطلاعات وجود نخواهد داشت.چاپ تضمینی مقاله علمی پژوهشی در مجلات چه مراحلی دارد؟

پس از این که مقاله ارزشمند خود را به مجله مورد نظر سابمیت کردید، مقاله در ابتدا به دست سردبیر مجله می‌رسد و او پس از بررسی‌های لازم نتیجه را مشخص می‌کند. معمولاً سردبیر مجله مواردی همچون عنوان و چکیده مقاله، کاورلتر، همخوانی موضوع مقاله با اسکوپ مجله و رعایت فرمت بندی و دستورالعمل مجله را ارزیابی می‌کند. سه حالت کلی برای داوری اولیه توسط سردبیر وجود دارد: پذیرش مقاله و ارجاع آن به داوران اصلی مجله، برگشت مقاله به نویسنده جهت انجام برخی اصلاحات و یا ریجکت مقاله و آرشیو آن. در صورتی که مقاله از دیدگاه سردبیر پذیرش شود، اگر خود نویسنده داوران پیشنهادی نداشته باشد، سردبیر خود چند داور را جهت داوری مشخص می‌نماید که این مرحله اصطلاحاً with draw نام دارد. زمانی که داوران اصلی مجله، مقاله شما را ارزیابی کردند، باز هم سه حالت پیش می‌آید: مقاله شما مستقیما بدون درخواست اصلاحات، پذیرش می‌شود، مقاله شما به دلیل نداشتن پارامترهای مناسب در مجله، ریجکت می‌شود، مقاله با درخواست اصلاحات جزئی و یا کلی به نویسنده برگشت داده می‌شود. در تصویر زیر می‌توانید مراحل کلی چاپ مقاله را مشاهده کنید:

مراحل چاپ مقاله

خدمات صفر تا صد چاپ تضمینی مقاله علمی پژوهشی در موسسه انتشاراتی اشراق

موسسه انتشاراتی اشراق، جامع ترین پلتفرم تخصصی در انجام خدمات دانشگاهی می‌باشد که انجام صفر تا صد پذیرش و چاپ مقاله نیز در بهترین کیفیت و توسط متخصصان این حرفه، انجام می‌گیرد. به جهت آشنایی شما عزیزان با خدمات چاپ مقاله، در این بخش می خواهیم به معرفی جامع این مورد بپردازیم. شما می توانید جهت ثبت سفارش در هر مرحله که مورد نیازتان بود، روی آن کلیک کنید و ثبت سفارش خود را انجام دهید تا کارشناسان ما در اولین فرصت جهت راهنمایی و مشاوره با شما تماس گیرند.

خدمات استخراج مقاله از پایان نامه

نگارش یک مقاله از اول، کاری زمان بر است ولی شما می‌توانید چندین مقاله از یک پایان نامه استخراج کنید و چون مقالات استخراج شده از پایان نامه اعتبار کافی برای چاپ در ژورنال‌های معتبر را هم دارند به این ترتیب شما در زمان کوتاهی چندین مقاله پذیرش شده خواهید داشت. ما آماده‌ایم تا از پایان نامه شما مقالات با کیفیت استخراج کنیم و نسبت به چاپ آن‌ها در مجلات معتبر علمی اقدام کنیم.

خدمات پارافریز و رفع سرقت ادبی مقاله

چنانچه مقالات را بدون انجام پارافریز به مجله مورد نظرتان سابمیت کنید، احتمال ریجکت آن بالا می‌رود. پس اصلی ترین دلیل پارافریز و بازنویسی جلوگیری از سرقت علمی است. همچنین پارافریز تاثیر بسیاری در جذب مخاطب دارد؛ چون مقاله ای که بازنویسی می‌شود به دور از کلمات هجو و پراکنده گویی است و تمامی جملات به هم ربط دارند و اضافه گویی هم نخواهد بود تا خواننده را خسته کند.

خدمات ترجمه تخصصی مقاله

برای اینکه ترجمه یک مقاله تخصصی دقیق و صحیح انجام شود، باید از متخصص همان رشته مقاله مورد نظر استفاده شود. به عنوان مثال برگردان متون رشته‌های فنی مهندسی با رشته های پزشکی کاملا متفاوت است و همچنین علاوه بر مترجم متخصص در رشته مورد نظر, باید این مترجم به زبان مبدا و مقصد نیز تسلط کافی داشته باشد تا در نهایت بتوان مقاله ترجمه شده را در مجلات علمی معتبر ارائه کرد.

خدمات فرمت بندی مقاله

مقاله ای که نویسنده آنرا مینویسد ممکن است ایراداتی در ساختار قالب و محتوای آن وجود داشته باشد و از طرفی چون بیشتر نویسندگان با فرمت مجلات آشنا نیستند به همین دلیل نیاز به فرمت بندی دارد و اصطلاحا هنوز مقاله خام میباشد و آمادگی جهت سابمیت به مجله را ندارد فرمت بندی مقاله در واقع مرتب سازی بخش ها و نحوه قرار گیری هر یک از بخش های مقاله میباشد

خدمات ویراستاری تخصصی مقاله

قبل از ارسال مقاله تان برای پذیرش در مجلات معتبر، ویراستاری تخصصی انجام دهید تا متن مقاله عاری از هرگونه خطا و اشتباه باشد. در صورت نیاز برای آماده‌سازی آن، می توانید از افراد متخصص و باتجربه و موسسات کمک بگیرید. همچنین با انجام ویرایش مقاله به صورت حرفه‌ای می‌توانید کیفیت نگارش خود را در سطح استانداردهای بین‌المللی بالا ببرید و زمان پذیرش و اکسپت مقاله خود را هم کوتاه‌تر کنید.

مراحل ثبت سفارش چاپ تضمینی مقاله علمی پژوهشی در موسسه انتشاراتی اشراق

اگر شما بهترین پژوهش را هم انجام بدهید تا زمانی که نتوانید در مجلات معتبر علمی چاپ و نشر دهید پژوهش های شما ارزشی نخواهند داشت؛ اما به دلیل اینکه هر یک از مجلات روند و روش دریافت پذیرش و هزینه‌های متفاوتی برای نشر مقاله دارند ما در موسسه انتشاراتی اشراق به همراه متخصصان با تجربه در این زمینه آماده ایم تا مقاله شما را در مجلات معتبر بین المللی چاپ و نشر دهیم. برای اینکه روند داوری هر چه سریع‌تر اتفاق بیفتد و نتیجه پذیرش مشخص شود لازم است تغییراتی در ساختار مقالات به وجود آورید تا بیشتر مورد توجه داوران قرار بگیرد و سریع‌تر پذیرفته شود و به این خاطر هم متخصصان با تجربه در تیم موسسه انتشاراتی اشراق آماده انجام سفارشات چاپ مقاله شما در مجلات معتبر هستند.

ثبت سفارش

ابتدا یک پروژه چاپ مقاله ایجاد کرده و فایل مقاله و سایر اطلاعات موردنیاز را ارسال کنید.

پشتیبانی

درخواست شما توسط پشتیبانی بررسی و مرتبط ترین مجله با مقاله شما معرفی می شود.

ارسال

ارسال مقاله به مجله و پرداخت هزینه های انتشار مقاله و قرار دادن در پروسه داوری

تحویل

پیگیری وضعیت مقاله پس از سابمیت و دریافت پاسخ نهایی از سوی مجله و اعلام به شما

خدمات پذیرش و چاپ مقاله در موسسه انتشاراتی اشراق

با توجه به نیاز مشتریان عزیز اعم از دانشجویان و اساتید و دانشگاهیان برای چاپ و نشر مقاله، موسسه انتشاراتی اشراق با گزینش دقیق و چند مرحله‌ای تیم فنی خود، در صدد ارائه خدمات با حفظ نهایت تعهد در امانت‌داری و کیفیت است تا دغدغه‌ی مراجعین برای چاپ و نشر مقاله را برطرف سازد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد پذیرش و چاپ مقاله و یا دریافت مشاوره از موسسه انتشاراتی اشراق، می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

لوگو

موبایل

راه‌های ارتباطی با موسسه انتشاراتی اشراق


موسسه انتشاراتی اشراق در راستای انجام رسالت پاسخگویی به مخاطبان خود و رعایت الزامات استاندارد ISO 10004 ، مجهز به سیستم پاسخگویی 24 ساعته در 7 روز هفته شده است. برای ارتباط با قسمت پشتیبانی و دریافت مشاوره از کارشناسان، کافی است یکی از راه‌های زیر را انتخاب کنید:

eshragh_company

09149724933

041-33373424

isiisc2011@gmail.com

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:

سوالات متداول

پذیرش مقاله کاملا وابسته به کیفیت مقاله می‌باشد. برخی از ژورنال ها مقاله را به صورت تضمینی پذیرش می‌کنند اما برخی دیگر پذیرش تضمینی ندارند و همه چیز وابسته به نظر داوران می‌باشد.

شما می توانید با کارشناسان موسسه انتشاراتی اشراق تماس بگیرید تا آن ها شما را راهنمایی کنند تا در نهایت بهترین مجله برای چاپ مقاله شما انتخاب شود.

ما مقاله شما را می توانیم در اکثر مجلات معتبر داخلی و خارجی چاپ کنیم.

مدت زمان لازم برای چاپ مقاله با توجه به مجلات مختلف می تواند متفاوت باشد و بستگی به خود مجلات دارد ولی کارشناسان موسسه انتشاراتی اشراق با استفاده از تجربه کاری تمام تلاش خود را می کنند تا مقاله شما در کمترین زمان ممکن چاپ شود.

برای پذیرش مقاله در ابتدا باید محتوای آن باکیفیت باشد و در مراحل بعدی نیز از لحاظ فرمت بندی، ویراستاری و... باید کاملا بدون ایراد باشد.

سوالات بیشتر
در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
رضا مهدی زاده فرد.
1 هفته پیش
تازه این برنامه رو نصب کردم هنوز نمیتونم نظر بدم که ببینم این برنامه خوب هستش یا نه.


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق