خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


نحوه ی ایجاد کد ارکید

انتشار : 11 مرداد 1400
مطالعه : 2 دقیقه

اگر کد ارکید از شما خواسته شده، نمی دانید چگونه باید ایجاد کنید می توانید این مطلب را مورد استفاده قرار دهید.

نحوه ی ایجاد کد ارکید

کد ارکید (ORCID) چیست؟

کد ارکید شناسه آزاد نویسندگان و پژوهشگران است، یک کد 16 رقمی منحصربه فرد که بعد از ثبت نام در پرتال این موسسه، به هر نویسنده اختصاص داده می شود. یکی از مزایایی مهم کد ارکید، امکان اتصال به تمام پایگاه های معتبر از جمله ISI و scopus, Linkedin و... می باشد. این کد میتواند ابهامات مربوط به اسامی مختلف یک نویسنده را برطرف نماید. هر پژوهشگری می تواند کد ارکید داشته باشد. توجه داشته باشید برای دریافت کد ارکید هزینه ای را پرداخت نمی کنید؛ فقط کافی است به سایت https://orcid.org/register مراجعه و ثبت نام کنید. کارشناسان موسسه اشراق در پروسه فرمت بندی و سابمیت مقالات استخراج شده از پایان نامه و یا نگارش شده ، اکثرا باتوجه به استانداردهای مجلات درخواست کد ارکید نویسندگان و یا نویسنده ی مسئول را دارند.

روش ثبت نام برای دریافت کد ارکید

برای ثبت نام در سایت ارکید نخست وارد آدرس اینترنتی http://www.orcid.org/ شوید. همان طور که در شکل زیر مشاهده می کنید، دو آیکن برای شروع ثبت نام و Register وجود دارد. روی یکی از این آیکون ها کلیک کنید.

ورود به سایت اصلی به آدرس

https://orcid.org/

تصویر

گزینه now Register را انتخاب نمایید.

در مرحله بعدی یک فرم ثبت نام نشان داده می شود که باید این فرم را پرکنید.

تصویر2

اطلاعات خواسته شده در این فرم به ترتیب عبارتند از:

  1. نام
  2. نام خانوادگی
  3. ایمیل اصلی، بهتر است از ایمیل آکادمیک و دانشگاهی خود استفاده کنید.
  4. ایمیل دیگر
  5. وارد کردن یک پسورد برای صفحه ارکید (پسورد شما باید شامل 8 کاراکتر بوده و بهتر است شامل عدد و حروف باشد)
  6. تایید پسورد

سپس در انتهای فرم شما می توانید مشخص کنید که چه کسانی به صفحه ارکید شما دسترسی داشته باشند. اگر می خواهید فقط خودتان دسترسی داشته باشید، گزینه only me را انتخاب کنید. اگر می خواهید همه دسترسی داشته باشند، گزینه every one و اگر می خواهید افراد مشخصی دسترسی داشته باشند، گزینه trusted parties را انتخاب کنید.

تصویر
و در پایان گزینه Register را انتخاب کنید.
تصویر

بعد از کلیک آیکون Register، شما به صفحه ارکید خود منتقل می شوید و از شما خواسته می شود که ایمیل خود را تایید کنید. ایمیل خود را چک کنید (ایمیلی که در فرم ثبت نام به عنوان ایمیل اصلی وارد کردید). لینکی را که از طرف موسسه ارکید برای شما ارسال شده است را تایید و کلیک کنید.

حالا شما یک شناسه ارکید ORCID به نام خود ایجاد کرده اید. شما می توانید از این شناسه در سابمیت مقاله خودتان استفاده کنید.لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق