خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


نکات مهم در استخراج مقاله از پایان نامه

انتشار : 6 اردیبهشت 1397
مطالعه : 2 دقیقه

پس از اتمام کار نگارش پایان نامه ، برای انتشار نتایج کار خود به منظور استفاده سایر محققین و دانشجویان، لازم است تا مقاله ای از آن استخراج و در مجلات معتبر به چاپ برسانیم.

نکات مهم در استخراج مقاله از پایان نامه

اختصاص دادن قسمتی از نمره پایان نامه برای چاپ مقاله در بسیاری از دانشگاه ها این علاقه و اشتیاق را در بین دانشجویان به راه انداخته تا مقالات استخراج شده از پایان نامه خود را در مجلات معتبری همچون ISI، ISC ، اسکوپوس Scopus، پابمد Pubmed ، مدلاینmedline و مقالات علمی و پژوهشی داخلی  اکسپت و چاپ نمایند. برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه های معتبر جهان، و گرفتن اپلای (Apply) از آنها، اولین موردی که در مصاحبه به آن توجه می کنند، تعداد مقالات چاپ شده در مجلات علمی بخصوص مجلات ISI می باشد.

نکات مهم در استخراج مقاله از پایان نامه 

 1. مقاله استخراجی دارای ساختاری مشابه پایان نامه است و در این مقاله دانشجو باید بتواند پایان نامه خود را طبق اصول مقاله نویسی در حداکثر 10 تا 15 صفحه خلاصه نماید.
 2. عنوان مقالات استخراجی نباید یکسان بوده و همچنین با مقالات قبلی تفاوت داشته باشد. با یک جستجوی ساده به فارسی و انگلیسی در گوگل یا گوگل اسکولار (Google Scholar) می توانید از این مورد اطمینان حاصل کنید.
 3. سعی کنید موضوع مقالات به شیوه ای طراحی شود که به روز باشد تا شانس اکسپت مقاله در مجلات ISI، مجلات ISC، مجلات اسکوپوس Scopus و یا پابمد pubmed و مدلاین medline افزایش یابد.
 4. چکیده پایان نامه بایستی شامل موضوع تحقیق، هدف تحقیق، مراحل انجام کار، نوآوری های مدنظر، نتایج کلیدی مقاله در حدود 100 تا 200 کلمه نوشته شود و سعی کنید از این تعداد کارکتر تجاوز نکند. 
 5. به نقل و قول از مقاله های چاپ شده در مجلات غیر معتبر اعتنا نکنید و به مقالات اصلی جهت ارجاع دهی مراجعه کنید. برای این کار می توانید از نرم افرار zotero، Endnote و یا سایت https://scholar.google.com/  استفاده نمایید.
 6.  دانشجویان می توانند قبل از تدوین مقاله مستخرج از پایان نامه با شیوه های نگارش مقالات فارسی از نمونه های مشابه در حیطه تخصصی خود به پایگاه مقالات جهاد دانشگاهی www.sid.ir و یا مجلات الزویر، تیلور، اشپرینگر و … مراجعه نمایند و مقاله خود را در قالب ساختار مورد نظر نگارش نمایند.
 7. مجله مورد نظر را بر اساس موضوع مقاله و سطح علمی مقاله استخراج شده خودتان انتخاب نمایید و از آنجایی که فرآیند داوری مقالات در مجلات داخلی و یا خارجی در پایگاه های الزویر، اشپرینگر، و …طولانی بوده بهتر است دانشجو با توجه به زمان خود مجله را انتخاب نمایند.

خدمات موسسه اشراق در زمینه استخراج مقاله از پایان نامه

 • دریافت فایل پایان نامه شما از طریق ایمیل موسسه   isiisc2011@gmail.com  
 • ارسال به کارشناس مربوطه برای بررسی اینکه چه تعداد مقاله از پایان نامه شما می توان استخراج کرد.
 • استخراج مقاله از پایان نامه شما بر اساس حجم آن (بسته به میزان دیتاهای پایان نامه شما حداقل یک مقاله و حداکثر سه مقاله می توان استخراج نمود.)
 • ارسال مقاله برای ترجمه (چون مقاله به زبان فارسی استخراج می شود.)
 • معرفی مجلات مناسب در اسکوپ مقاله شما برای چاپ مقاله
 • بررسی مجله از طرف شما و تائید آن از سوی استاد راهنما و دانشگاه محل تحصیل
 • انجام کلیه مراحل سابمیت مجله برای اکسپت و چاپ مقاله در مجله
 • اکسپت مقاله و در نهایت چاپ مقاله شما 

موسسه علمی پژوهشی اشراق با بیش از 5 سال سابقه در زمینه چاپ مقالات در نشریات معتبر با ضریب تاثیر مثبت همواره با ارائه خدمات حرفه ای و تخصصی  و مشاوره های تخصصی رایگان در خدمت پژوهشگران بزرگوار است.
موسسه اشراق، مسیر چاپ مقاله در مجلات مورد تایید وزارت علوم را برای پژوهشگران و محققین  هموار می سازد و با ارائه خدمات ترجمه، فرمت بندی و مشاوره رایگان در خصوص انتخاب مجله مناسب، آنها را یاری می رساند.
برای ثبت سفارش میتوانید با شماره های 09149724933 و یا 04133373424 با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمایید و از مشاوره آنها بهره مند شوید و یا درخواست خود را از طریق ایمیل  isiisc2011@gmail.com  ارسال نمایید تا مشاور های مورد نیاز برای شما ارائه شود.لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق