خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


ترجمه نیتیو Native

انتشار : 7 آبان 1399
مطالعه : 4 دقیقه

ترجمه نیتیو و تخصصی برای متون تخصصی که نیاز به ترجمه بومی دارند .

ترجمه نیتیو Native

ترجمه Native توسط مترجم بومی که در کشور زبان مقصد ساکن است انجام می شود . مترجمین بومی باید به هر دو زبان مبداء و مقصد تسلط کامل داشته باشند و متن را به نحوی ترجمه کنند تا خواننده در کشور مقصد به راحتی منظور و مفهوم را درک کند .

هر عبارت و کلمه در برگردان به زبان های مختلف از جمله زبان انگلیسی دارای معانی متفاوتی است اینکه در کدام جمله و در کدام عبارت ، چه واژه ی جایگزینی برای آن انتخاب شود کاری به بسیار تخصصی و دشوار است که هر مترجمی قادر به انجام آن نیست . مترجمین متخصص که به تخصص متن تسلط کامل را دارند ، در خصوص انتخاب بهترنی معنی و بهترین واژه آگاهی کامل را دارند . ولی بعضا این واژه هم برای خواننده زبان اصلی ، زبان مقصد قابل درک نیست و معنی متفاوت برای او خواهد داشت از این رو نیاز است یک متن ترجمه شده توسط مترجم متخصص توسط یک مترجم بومی بازخوانی شود تا هیچ ابهامی در انتقال مفهوم و معنی متن ایجاد نشود.

ترجمه نیتیو (Native) مقاله

برای ترجمه Native ابتدا مقاله علمی باید به زبان انگلیسی به صورت کاملا تخصصی ترجمه شود و سپس برای افراد کارشناسی که زبان مادری آنها انگلیسی می باشد فرستاده می شود تا به صورت حرفه ای کار ویراستاری مقاله توسط کارشناسان Native انجام بپذیرد، معمولا چون سطح مقالات ISI حرفه ای می باشد مقالات باید تحت بررسی نیتیو قرار بگیرد و چون این ترجمه توسط کارشناسان خارج از کشور صورت می پذیرد هزینه آن با قیمت روز دلار محاسبه می شود.

تصویر

مترجمان نیتیو ( Native )

مترجمان نیتیو، کسانی هستند که به زبان مقصد، تسلطی در حد یک فرد بومی دارند. این مترجمان با زبان مقصد رشد کرده اند و در نتیجه درکی غریزی از ساختار و کاربرد زبان مقصد دارند. و به این زبان به روانی و سلیسی زبان مادری خود تسلط دارند . بیشتر این مترجمان به طور خودآموز به زبانی دیگر مسلط شده اند و کار ترجمه را باکیفیت بسیار بالایی ارائه می کنند که ما در اصطلاح به ترجمه های این مترجمان داخلی که ویژگی های یک مترجم نیتیو را دارند ترجمه تخصصی در حد نیتیو می گوییم . طور کلی، یک مترجم نیتیو ماهر می تواند واژه های مناسب و درستی را برای ترجمه انتخاب کند و با قواعد استفاده آن واژه آشناست.

موسسه علمی پژوهشی اشراق با بیش از 7 سال سابقه در زمینه ترجمه تخصصی مقالات ، ویرایش نیتیو مقالات و فرمت بندی و سابمیت مقالات در مجلات ایمپکت دار مورد تایید وزارتین ، با ارائه خدمات حرفه ای و تخصصی و مشاوره های تخصصی رایگان در خدمت پژوهشگران بزرگوار است.
موسسه افق حاصل تلاش پژوهشگران و محققین را که قصد چاپ آنها در مجلات مورد تایید وزارت علوم را دارند با ترجمه های تخصصی و رعایت اصول فرمت بندی و سابمیت حرفه ای هموار می سازد .

تصویر

فرمت بندی مقاله

فرمت بندی مقاله در واقع به معنای ویرایش ساختاری و مفهومی مقاله به منظور اکسپت سریع در مجلات معتبر می باشد هر مجله برای پذیرش مقالات مرحله داوری دارد که به عنوان یک فیلتر عمل می کند و مقالات خوب و بد را جدا سازی می کند و هر مقاله ای که موفق به عبور از این فیلتر شود یعنی کیفیت مناسب و مد نظر مجله را دارد .اگر می خواهید مقاله شما در اولین مرحله داوری پذیرفته شود باید مراحل زیر را رعایت فرمایید.یکی از اولین و اصلی ترین اقداماتی که قبل از سابمیت مقاله باید انجام دهید فرمت بندی مقاله طبق استاندارد و اصول مجله می بباشد .بر تمامی پژوهشگران و نویسندگان واضح و مبرهن است که مقاله به خودی خود باید دارای اصول اولیه باشد یعنی تمامی مقالات از یک ساختار کلی و اصلی پیروی می کنند . ولی علاوه بر این ساختار اصلی برخی مجلات فرمت خاصی مد نظرشان است. خوشبختانه بخش فرمت بندی موسسه افق با تسلط کامل به استانداردهای فرمت بندی تمامی مجلات مقالات را کاملا حرفه ای و تخصص فرمت بندی می کنند .

سابمیت (Submit)

تصویر

سابمیت در لغت به معنای ارائه کردن و معرفی کردن است و هیچ امتیاز علمی برای نویسنده ندارد. یعنی در رزومه خود نمی توانید برای سابمیت کردن مقاله امتیازی بگیرید یا نسبت به آن ادعایی داشته باشید ، به طورکلی زمانی که شما یک مقاله را برای چاپ در یک ژورنال، ارسال می کنید در حقیقت شما مقاله خود را سابمیت کرده اید. برای سابمیت یک مقاله به یک ژورنال، باید به سایت ژورنال مراجعه کرده و از قسمت مربوط به سابمیت اقدام نمایید. البته قبل از اقدام به سابمیت، ابتدا باید قسمت دستورالعمل برای نویسندگان را که معمولاً با عناوینی مانند Instruction For Authors آورده می شود مطالعه کنید. البته متن ها به انگلیسی بوده و کار را برای فارسی زبانان که تسلط کافی به زبان انگلیسی ندارند، دشوار می نماید. که بازهم متخصصین موسسه افق در کنار شما هستند تا این مرحله را نیز کاملا حرفه ای و در کوتاه ترین زمان انجام دهند .

ما را در صفحات اجتماعی دنبال نمایید

کانال تلگرام ما :

https://t.me/eshragh1

تصویر

صفحه اینستا گرام ما :

https://www.instagram.com/eshragh_companyلطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق