خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

ثبت سفارش

درباره ما

ترجمه نیتیو Native

انتشار 7 آبان 1399
مطالعه 4 دقیقه

پژوهشگران برای تقویت رزومه تحصیلی و کاری خود اقدام به انتشار مقاله در مجلات مختلف میکنند.مقاله نویسی اصول و قوانین خاص خود را دارد و باید مراحل آن بطور کامل رعایت شود. یکی از این مراحل ویرایش نیتیو مقاله میباشد که درصورت نیاز باید انجام و سپس اقدام به انتشار مقاله شود. در این بخش از اشراق با ما همراه باشید تا درمورد ویرایش نیتیو مقاله بیشتر بدانید.

ترجمه نیتیو Native

ترجمه Native توسط مترجم بومی که در کشور زبان مقصد ساکن است انجام می شود . مترجمین بومی باید به هر دو زبان مبداء و مقصد تسلط کامل داشته باشند و متن را به نحوی ترجمه کنند تا خواننده در کشور مقصد به راحتی منظور و مفهوم را درک کند .

هر عبارت و کلمه در برگردان به زبان های مختلف از جمله زبان انگلیسی دارای معانی متفاوتی است اینکه در کدام جمله و در کدام عبارت ، چه واژه ی جایگزینی برای آن انتخاب شود کاری بسیار تخصصی و دشوار است که هر مترجمی قادر به انجام آن نیست . مترجمین که به تخصص متن تسلط کامل را دارند ، در خصوص انتخاب بهترنی معنی و بهترین واژه آگاهی کامل را دارند . ولی بعضا این واژه هم برای خواننده زبان اصلی ، زبان مقصد قابل درک نیست و معنی متفاوت برای او خواهد داشت از این رو نیاز است یک متن ترجمه شده توسط مترجم متخصص توسط یک مترجم بومی بازخوانی شود تا هیچ ابهامی در انتقال مفهوم و معنی متن ایجاد نشود.

ترجمه نیتیو (Native) مقاله

برای ترجمه نیتیو Native ابتدا مقاله علمی باید به زبان انگلیسی به صورت کاملا تخصصی ترجمه شود و سپس برای افراد کارشناسی که زبان مادری آنها انگلیسی می باشد فرستاده می شود تا به صورت حرفه ای کار ویراستاری مقاله توسط کارشناسان Native انجام بپذیرد، معمولا چون سطح مقالات ISI حرفه ای می باشد مقالات باید تحت بررسی نیتیو قرار بگیرد و چون این ترجمه توسط کارشناسان خارج از کشور صورت می پذیرد هزینه آن با قیمت روز دلار محاسبه می شود.

تصویر

مترجمان نیتیو ( Native )

مترجمان نیتیو، کسانی هستند که به زبان مقصد، تسلطی در حد یک فرد بومی دارند. این مترجمان با زبان مقصد رشد کرده اند و در نتیجه درکی غریزی از ساختار و کاربرد زبان مقصد دارند. و به این زبان به روانی و سلیسی زبان مادری خود تسلط دارند . بیشتر این مترجمان به طور خودآموز به زبانی دیگر مسلط شده اند و کار ترجمه را باکیفیت بسیار بالایی ارائه می کنند که ما در اصطلاح به ترجمه های این مترجمان داخلی که ویژگی های یک مترجم نیتیو را دارند ترجمه تخصصی در حد نیتیو می گوییم . طور کلی، یک مترجم نیتیو ماهر می تواند واژه های مناسب و درستی را برای ترجمه انتخاب کند و با قواعد استفاده آن واژه آشناست.

موسسه انتشاراتی اشراق با بیش از 7 سال سابقه در زمینه ترجمه تخصصی مقالات ، ویرایش نیتیو مقالات و فرمت بندی و سابمیت مقالات در مجلات ایمپکت دار مورد تایید وزارتین ، با ارائه خدمات حرفه ای و تخصصی و مشاوره های تخصصی رایگان در خدمت پژوهشگران بزرگوار است.
موسسه انتشاراتی اشراق حاصل تلاش پژوهشگران و محققین را که قصد چاپ آنها در مجلات مورد تایید وزارت علوم را دارند با ترجمه های تخصصی و رعایت اصول فرمت بندی و سابمیت حرفه ای هموار می سازد .

تصویر

فرمت بندی مقاله

فرمت بندی مقاله در واقع به معنای ویرایش ساختاری و مفهومی مقاله به منظور اکسپت سریع در مجلات معتبر می باشد هر مجله برای پذیرش مقالات مرحله داوری دارد که به عنوان یک فیلتر عمل می کند و مقالات خوب و بد را جدا سازی می کند و هر مقاله ای که موفق به عبور از این فیلتر شود یعنی کیفیت مناسب و مد نظر مجله را دارد .اگر می خواهید مقاله شما در اولین مرحله داوری پذیرفته شود باید مراحل زیر را رعایت فرمایید.یکی از اولین و اصلی ترین اقداماتی که قبل از سابمیت مقاله باید انجام دهید فرمت بندی مقاله طبق استاندارد و اصول مجله می بباشد .بر تمامی پژوهشگران و نویسندگان واضح و مبرهن است که مقاله به خودی خود باید دارای اصول اولیه باشد یعنی تمامی مقالات از یک ساختار کلی و اصلی پیروی می کنند . ولی علاوه بر این ساختار اصلی برخی مجلات فرمت خاصی مد نظرشان است. خوشبختانه بخش فرمت بندی مقاله موسسه انتشاراتی اشراق با تسلط کامل به استانداردهای فرمت بندی تمامی مجلات مقالات را کاملا حرفه ای و تخصص فرمت بندی می کنند .

سابمیت (Submit)

تصویر

سابمیت در لغت به معنای ارائه کردن و معرفی کردن است و هیچ امتیاز علمی برای نویسنده ندارد. یعنی در رزومه خود نمی توانید برای سابمیت کردن مقاله امتیازی بگیرید یا نسبت به آن ادعایی داشته باشید ، به طورکلی زمانی که شما یک مقاله را برای چاپ در یک ژورنال، ارسال می کنید در حقیقت شما مقاله خود را سابمیت کرده اید. برای سابمیت یک مقاله به یک ژورنال، باید به سایت ژورنال مراجعه کرده و از قسمت مربوط به سابمیت اقدام نمایید. البته قبل از اقدام به سابمیت، ابتدا باید قسمت دستورالعمل برای نویسندگان را که معمولاً با عناوینی مانند Instruction For Authors آورده می شود مطالعه کنید. البته متن ها به انگلیسی بوده و کار را برای فارسی زبانان که تسلط کافی به زبان انگلیسی ندارند، دشوار می نماید. که بازهم متخصصین موسسه اشراق در کنار شما هستند تا این مرحله را نیز کاملا حرفه ای و در کوتاه ترین زمان انجام دهند .

خدمات ویراستاری نیتیو در موسسه انتشاراتی اشراق

با توجه به نیاز مشتریان عزیز اعم از دانشجویان و اساتید و دانشگاهیان برای خدمات ویراستاری نیتیو، موسسه انتشاراتی اشراق با گزینش دقیق و چند مرحله‌ای تیم فنی خود، در صدد ارائه خدمات با حفظ نهایت تعهد در امانت‌داری و کیفیت است تا دغدغه‌ی مراجعین برای ویرایش نیتیو مقاله برای افزایش شانس پذیرش در مجلات خارجی را برطرف سازد.در موسسه انتشاراتی اشراق گواهی کیفی برای مقاله ویراستاری شده بعد از اتمام کار صادر می شود که تا زمان پذیرش و چاپ مقاله در مجلات معتبر اعتبار دارد تا از بابت کیفیت ویراستاری انجام شده اطمینان حاصل کنید. این گواهی به همراه یک کد تحویل داده می شود که در هر لحظه به صورت آنلاین قابل استعلام است. همچنین پس از اتمام فرآیند ویراستاری نیتیو، فایل نهایی ویراستاری شده به همراه یک فایل وُرد به اسم ترک چنج برای شما ارسال می‌شود. در این فایل تمامی تغییراتی که توسط ویراستار انجام شده است وجود دارد که با مطالعه فایل می توانید از ایرادات و اشکالات موجود در فایل اصلی مقاله و همچنین از میزان کار صورت گرفته توسط ویراستار نیتیو مطلع شوید.

لوگو

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

سوالات متداول

برآورد هزینه و زمان انجام پروژه براساس تعداد کلمات، فوریت و کیفیت مدنظر مشتری محاسبه و نتیجه از طریق پروفایل، ایمیل و پیامک به مشتری اعلام خواهد شد.

مقاله در سطح کیفی و زمان مدنظر مشتری توسط مناسب ترین ویراستار بومی و انگلیسی زبان دارای تخصص علمی دانشگاهی که مهارت و تجربه انجام ویرایش نیتیو شما را دارد انجام می شود. از طرفی دیگر پس از پایان ویرایش توسط ویراستار، پروژه شما توسط کارشناسان و بازرسان خبره جهت کنترل کیفیت و رفع هرگونه اشکالی بازبینی و ارزیابی می شود تا در نهایت متنی بدون هیچ‌گونه ایراد به مشتری ارائه شود.

بله، بعد از اتمام ویراستاری متن و پس از طی مراحل کنترل کیفی، متن ویراستاری شده در سطح کیفی و زمان مدنظر مشتری به همراه گواهی نامه ویرایش نیتیو تحویل داده می شود.

بله، می‌توانید با ثبت سفارش ویرایش نیتیو به صورت فوری، متن‌ های ویرایش شده خود را در نیمی از زمان معمولی تحویل بگیرید.

سوالات بیشتر
در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق