خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


چاپ مقاله در نشریات JCR

انتشار : 20 اسفند 1396
مطالعه : 2 دقیقه

مجلات ISI که جزو معتبرترین مجلات هستند که در سایت تامسون رویترز نمایه میشوند و این مجلات دو دسته هستند مجلات ایمپکتدار (JCR)  و مجلات بدون ایمپکت (ISI LISTED) که مجلات ایمپکت دار جزو معتبرتری

چاپ مقاله در نشریات JCR

مجلات ISI ایمپکتدار (JCR)

مجلات ISI به دو دسته ی مجلات ایمپکتدار (JCR)  و مجلات بدون ایمپکت (ISI LISTEDتقسیم می شوند.تمامی مجلات ISI در سایت تامسون رویترز (http://science.thomsonreuters.com/mjl )  نمایه می شوند اما همه ی مجلات نمایه شده دارای ایمپکت فاکتور (Impact Factor) نیستند.تقریبا سایت تامسون رویترز، همه ساله یک فایل اکسل از مجلات معتبر ایمپکتدار منتشر می کند که برای شناسایی مجلات JCR و LISTED می باشد.

مجلات ایمپکتدار (JCR)

مجلات معتبر ایمپکت دار به دو دسته تقسیم میشوند مجلات پولی و مجلات رایگان، اکثر مجلات ایمپکتدار رایگان می باشند. مجلات رایگان برای داوری، اکسپت، چاپ مقاله معمولا هزینه ای دریافت نمیکنند اما داوری سختگیرانه و پروسه زمانی طولانی تری دارند معمولا مجلات ایمپکتدار برای هر رشته و گرایش مجله تخصصی جداگانه دارند وباید به هنگام انتخاب مجله دقت کافی را خرج داد تا مجله انتخاب شده ما در اسکوپ آن مجله باشد. چون این مجلات با ایمپکتهای بالا هر مقاله را انتخاب نمیکنند و فقط مقالات در اسکوپ خود مجله و با کیفیت و بار علمی بالا برخوردار باشد اکسپت میکنند.

چگونه مجله مناسب مقاله خود انتخاب کنیم:

 • هر مجله ای در رشته ی تخصصی خاصی فعالیت دارد پس مجله ای متناسب با رشته ی تخصصی مقاله انتخاب کنیم تا در اسکوپ مجله باشد.
 • هر مجله دارای ایمپکت فاکتور مشخصی می باشد و لازم است به هنگام انتخاب مجله ،کیفیت مقاله ی خود و ایمپکت مجله و اسکوپ آن را در نظر بگیریم.

 ایمپکت فاکتور (ضریب تاثیر)چیست؟

ضریب تاثیر  یا Impact Factor یکی ازبارزتریت شاخص هایی است که برای ارزیابی مجلات علمی، در سطح بین المللی استفاده می شود. ضریب تاثیر یک شاخص کمی است که میزان مراجعه به مقاله و رفرنس هایی که به آن شده است را در طی دو سال نشان میدهد. اگر مقالات یک مجله، به تعداد بیشتری مورد ارجاع قرار بگیرد، موجب افزایش ایمپکت فاکتور آن مجله می شود.تنها مجلات ISI نمایه شده در بانک اطلاعاتی Web of Science دارای ایمپکت فاکتور واقعی هستند. وتوسط موسسه ISI  محاسبه و منتشر می‌شود.

چگونه مجلات ISI را تشخیص بدهیم:

برای مطمئن شدن از وجود یک مجله در سایت Thomson Reuters مراحل زیر را طی نمایید.تمامی مجلات ISI در سایت تامسون رویترز نمایه می شوند.

 1. وارد سایت http://ip-science.thomsonreuters.com/mjl/ شوید.
 2. سپس در قسمت جستجو،در کادر Search Type: گزینه ISSN را انتخاب نمایید و در کادر بالایی ISSN مجله را وارد نمایید.
 3. پس از جستجو،در صورتی که مجله ی مذکور،در سایت موجود باشد مشخصات کامل آن نمایان خواهد شد.
 4. و یا TITLE را انتخاب کرده و با وارد کردن نام کامل مجله جستجو کنید اگر مجله ISI باشد مشخصات کامل آن برای شما نشان داده میشوند.
 • چرا موسسه اشراق

 • معرفی مجلات مورد تایید وزارت علوم، وزارت بهداشت، و دانشگاه های آزاد و سراسری

 • عدم معرفی و چاپ مقالات در مجلات بلک لیست دانشگاه ها و وزارت علوم
 • معرفی مجله متناسب با رشته و مقاله شما در حوزه تخصصی 
 • گرفتن اکسپت مجله در کوتاهترین پروسه زمانی
 • نامه اکسپت معتبر مجله بعد از پذیرش برای پژوهشگران ارسال میشود و بعد از گرفتن اکسپت میتوانند از مجله اعلام پذیرش بگیرند. 
 • ترجمه تخصصی مقاله شما در کمترین زمان توسط مجرب ترین متخصصین و کارشناسان ما انجام میپذیرد.
 • ویراستاری مقالات ترجمه شده خودتان از نظر گرامری، ساختاری
 • فرمت بندی مقاله شما طبق اصول ساختاری مجله

موسسه علمی پژوهشی اشراق با بیش از 5 سال سابقه در زمینه چاپ مقالات در نشریات معتبر با ضریب تاثیر مثبت همواره با ارائه خدمات حرفه ای و تخصصی  و مشاوره های تخصصی رایگان در خدمت پژوهشگران بزرگوار است.
موسسه اشراق حاصل تلاش پژوهشگران و محققین برای چاپ مقالات ارزشمند خود در مجلات مورد تایید وزارت علوم را هموار می سازد و خدمات ترجمه، فرمت بندی و مشاوره را ارائه میدهند تا پژوهشگران بتوانند مقالات خود را در مجلات مورد تایید وزارت علوم چاپ کنند.
برای ثبت سفارش میتوانید با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمایید و از مشاوره آنها بهره مند شوید و یا درخواست خود را از طریق ایمیل  isiisc2011@gmail.com  ارسال نمایید تا مشاور های مورد نیاز برای شما ارائه شود.    لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
در پاسخ به:
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شرکت اشراق یک سوال داشتم در خصوص شرایط چاپ آیا تعداد صفحات یک مقاله ملاکی برای قبولی و عدم قبولی برای چاپ شدن هست؟
با سلام تعداد کلمات و یا صفحات مقاله یکی از فاکتورهای اصلی در ارسال مقاله است . زیرا بسیاری از مجلات محدودیت هایی در تعداد کلمات دارند و برای ارسال مقاله به آن مجلات باید محدودیت های اعلام شده را رعایت نمایید . ملاک اصلی پذیرش و داوری مقاله محتوای علمی آن و نتایج ناب علمی است و یک مقاله برای پذیرش علاوه بر ساختار و فرمت دقیق و تخصصی باید محتوای قوی داشته باشد . باتشکر
بازدیدکننده
محمد حسین
3 سال پیش
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شرکت اشراق یک سوال داشتم در خصوص شرایط چاپ آیا تعداد صفحات یک مقاله ملاکی برای قبولی و عدم قبولی برای چاپ شدن هست؟


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق