خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

خدمات کتاب

ثبت سفارش

درباره ما

مراحل اکسپت مقاله ISI

انتشار 17 اسفند 1396
مطالعه 4 دقیقه

انتخاب مجله مناسب در اسکوپ رشته و گرایش مقاله نقش اساسی در اکسپکت مقاله دارد و مقاله باید طبق فرمت مجله مورد نظر در بیایید تا در روند بررسی داوری مقالات به مشکل برخورد نکنند.

مراحل اکسپت مقاله ISI

مراحل بررسی و داوری مجلات ISI

 اولین قدم: پس از انتخاب مجله این است به قسمت راهنمای نویسندگان آن مجله و تمامی موارد ذکر شده برای نویسندگان را با دقت بخوانید.مقاله شما باید در چارچوب آن مجله تنظیم شود، و اگر مقاله در چارچوب های تعیین شده مجله نباشد مقاله‌تان از جانب سردبیر ریجکت میشود یا در صورت پذیرش اولیه برای مجلات ISI،  پروسه زمانی طولانی‌تری را سپری میکند. هر چقدر مقالات ما بر اساس قوانین مجلات ISIباشد، سردبیر مجله نسبت به مقاله شما دیدگاه بهتری پیدا می‌کند.پس از انجام تغییرات، مقاله تان را به دفعات بخوانیدو از دوستان و همکاران خود در این رشته بخواهید مقاله تان را مطالعه نموده و ایرادات را به شما گوشزد نمایند. انتخاب مجله مناسب نقش مهمی در اکسپت و چاپ مقاله و یا ریجکت شدن مقاله بر عهده دارد پس پیشنهاد من به شما این است در انتخاب مجله مورد نظر دقت بیشتری به خرج دهید.

ارسال مقاله به مجله

دومین قدم: مجلات ISI، به دو حالت پستی و الکترونیکی سابمیت می شود اکنون بیشتر مجلات ISI، مقالات را به صورت الکترونیکی بخاطر امن تر و سریع تر بودن، ترجیح می دهند. در ارسال با پست حتما نامه همراه را با سه تا پنج نسخه از مقاله پرینت بگیرید و همراه با CD حاوی متن مقاله، اشکال و جداول به آدرس پستی مجله ISI سابمیت کنید. فایل مقاله را به فرمت Word یا PDF استفاده کنید. فایل PDF را با دقت مطالعه کنید تا مطمئن شوید تمام حروف، اعداد و نمادها به درستی نوشته شده‌اند و غلط املایی ندارد. از نمادهای غیر استاندارد استفاده نکنید.پس از ارسال مقاله باید منتظر دریافت نامه اعلام وصول از طرف سردبیر بمانید که به ایمیل شما ارسال می شود.

روند بررسی و داوری مقاله

سومین قدم: ممکن است مقاله شما به سرعت از جانب سردبیر مورد پذیرش واقع شود. این اتفاق نادر هنگامی رخ می‌دهد که ایده تحقیقاتی شما واقعاً تازه و جالب باشد اما عمدتاً مقاله پس از غربالگری اولیه و اولویت بندی توسط سردبیر یا هیأت سردبیری مجلات ISI، در اختیار چند داور یا کارشناس قرار می‌گیرد تا به دقت آن را ارزیابی نمایند. داوران موظفند در بازه زمانی که در اختیار دارند، مقاله را نقد و بررسی و نظراتشان را اعلام کنند. معمولاً فرمی در اختیار داور قرار می گیرد تا بر اساس آن، بکر بودن، کیفیت و نقاط ضعف و قوت مقاله را بررسی کند.

 وضعیت مقاله پس از داوری

چهارمین قدم:افرادی که تجربه سابمیت مقاله دارند مطلع هستند که بعد از داوری مقاله توسط سردبیر مجلات ISI، ایمیلی از طرف مجله دریافت می کنید که مقاله بسته به شرایط مجله و مقاله در چندین حالت قرار میگیرد:

  1. اکسپت برای چاپ
  2. اکسپت برای چاپ پس از اصلاحات جزئی
  3. اکسپت برای چاپ پس از اصلاحات کلی
  4. بررسی مجدد احتمالی برای چاپ پس از اصلاحات اساسی
  5. بررسی احتمالی برای چاپ در قالب نامه به سردبیر یا گزارش کوتاه
  6. ریجکت

اصلاح و بازبینـی مقاله

پنجمین قدم: مجلات خارجی نیاز به اصلاح یا رد مقاله را پس از بررسی توسط داوران مجلات ISI ارائه میشود. احتمالا مقاله شما بدون هیچگونه نیاز به تغییر مورد اکسپت قرار گیرد، اما در اکثر موارد به بازبینی و اصلاحیه مقاله دارد. سردبیر مجله با اعلام اکسپت مقاله، احتمالا تغییرات جزئی یا کلی را که براساس نظرات داوران برای شما فرستاده میشود تا در مقاله اِعمال کنید تا مقاله‌تان مجدداً بررسی شود. معمولاً یک بازه زمانی برای شما تعیین میشود تا اصلاحات مورد نظر را انجام داده و برای مجله بفرستید. اگر مدت زیادی از زمان ارسال مقاله گذشته، مراجع آن را به روز کنید.تلاش کنید کار اصلاح را پیش از تمام شدن فرصتی که در اختیارتان گذاشته شده به پایان رسانید.

پذیرش و چاپ مقاله

ششمین قدم: پس از آن که مقاله تان اکسپت را دریافت کرد، به خودتان تبریک بگویید. .پس از اکسپت مقاله و قبل از چاپ، ویرایش نهایی انجام دهید تا گستردگی آن در مجلات ISI مختلف متفاوت هست. ویرایش شامل غلط املایی، اصلاح علائم نقطه گذاری، روان سازی جملات، رفع ابهامات گـرامری، و بررسی بخش هایی است که احتمال خطا در آنها زیاد است (چکیده، قسمتهای آماری، شکل ها، جدول ها و مراجع). در برخی مجلات ISI، برطرف نمودن ایرادات از طرف دفتر سردبیر به ویراستار فنی ارجاع می شود. پس از این مرحله، نسخه آماده برای چاپ مقاله در اختیارتان قرار می گیرد تا برای آخرین بار بررسی و آن را تأیید کنید.

رد شدن مقاله

هفتمین قدم: مقاله شما ممکن است بدون داوری و مستقیماً از جانب سردبیر ریجکت شود.ریجکت سریع مقاله دلایل مختلفی دارد و همواره به معنای کم ارزش بودن مقاله شما نیست. ممکن است مقاله اصلاً در اسکوپ علمی مورد علاقه آن مجله ISI نباشد. اگر مقاله شما پس از بررسی توسط داوران و جمع بندی نظرات آنها ریجکت  شود، سردبیر در قالب یک نامه محترمانه ضمن اعلام این مطلب، نظرات داوران را به شما منتقل می‌کنند.از همان روزی که مقاله شما ریجکت شد، دوباره اقدام به کار شوید. ابتدا کلیه ایراداتی را که داوران مجله به آنها اشاره کرده اند تصحیح کنید و نظرات داوران را به دقت بررسی کنید و آنها را در مقاله‌ خود اعمال نمایید. زیرا به علت تخصصی بودن موضوع، ممکن است مقاله تان پس از ارسال به مجله بعدی، مجدداً در اختیار همان داور یا داوران قرار گیرد. مجله بعدی را با دقت انتخاب کنید.

موسسه علمی پژوهشی اشراق با بیش از 5 سال سابقه در زمینه چاپ مقالات در نشریات معتبر با ضریب تاثیر مثبت همواره با ارائه خدمات حرفه ای و تخصصی  و مشاوره های تخصصی رایگان در خدمت پژوهشگران بزرگوار است.
موسسه اشراق حاصل تلاش پژوهشگران و محققین برای چاپ مقالات ارزشمند خود در مجلات مورد تایید وزارت علوم را هموار می سازد و خدمات ترجمه، فرمت بندی و مشاوره را ارائه میدهند تا پژوهشگران بتوانند مقالات خود را در مجلات مورد تایید وزارت علوم چاپ کنند.
برای ثبت سفارش میتوانید با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمایید و از مشاوره آنها بهره مند شوید و یا درخواست خود را از طریق ایمیل  isiisc2011@gmail.com  ارسال نمایید تا مشاور های مورد نیاز برای شما ارائه شود.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق