خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

خدمات کتاب

ثبت سفارش

درباره ما

اکسپت مقاله : آموزش مراحل صفر تاصد

انتشار 25 آذر 1399
مطالعه 6 دقیقه

آموزش صفر تا صد اکسپت مقاله ، از نگارش مقاله علمی تا پذیرش و چاپ مقاله در مجلات معتبر داخلی و خارجی توسط کارشناسان موسسه اشراق .

اکسپت مقاله : آموزش مراحل صفر تاصد

مراحل صفر تاصد پذیرش مقاله را به طور کامل در اختیارتان قرار می دهیم تا بتوانید مقالات علمی خود را نگارش نموده و در مجلات معتبر پذیرش و چاپ نمایید . البته در تمامی این مراحل کارشناسان و محققان موسسه اشراق در کنار شما هستند که در هر مرحله و هر بخشی که دچار مشکل شدید می توایند از مشاوران موسسه اشراق راهنمایی های لازم را دریافت نمایید .

مراحل صفر تاصد پذیرش مقاله

نگارش و یا استخراج مقاله

توصیه می شود مقالات علمی خودتان را خودتان نگارش نمایید . مطمئن باشید کار دشوار و مشکلی نیست فقط اندکی مطالعه و تمرین لازم است تا یک نویسنده حرفه ای در بخش مقاله نویسی شوید . همچنین می توانید برای اطلاع از مراحل و نحوه نگارش مقاله این بخش را مطالعه نمایید .

برای هر دانشجو و محققی نگارش مقاله کار راحت و آسانی نیست و ممکن است توانایی لازم برای نگارش مقاله را نداشته باشند . راه حل مناسب این بخش استخراج مقاله از پایان نامه است که البته این کار نیاز به تخصص های حرفه ای خود دارد و باید با اصول اصلی استخراج مقاله از پایان نامه آشنایی کامل را داشته باشد . در این خصوص بهترین و معتبرترین همراه را در کنار خودتان دارید و کارشناسان موسسه اشراق در خدمت شما هستند تا مقالات علمی شما را از پایان نامه های شما در مدت زمان 2 الی 3 روز استخراج نمایند .

ترجمه translation

اگر قصد ارسال مقالات نگارش شده و یا استخراج شده خود به مجلات معتبر بین المللی را دارید ، باید مقاله را به صورت کاملا تخصصی ترجمه نمایید .ضعف در ترجمه و تخصصی نبودن ترجمه اصلی ترین عامل ریجکت مقالات است . ترجمه مقالات تخصصی کار هر مترجمی نیست و حتما باید توسط مترجم متخصص در همان رشته انجام شود .مقالات حاوی مطالب و کلمات تخصصی می باشند که درک آنها شاید برای افرادی که تخصصی در آن رشته ندارند کمی دشوار باشد. مقالات علمی برای ترجمه احتیاج به مترجم متخصص و با سابقه دارند مترجمی که بتواند با درک و انتقال مفاهیم تخصصی در یک متن کلیه اصطلاحات تخصصی را شفاف سازی نماید و مفهوم را برساند. کیفیت ترجمه تخصصی تاثیر صد در صدی در کیفیت مطالب مقاله دارد. اگر هدف از ترجمه مقاله سابمیت آن به ژورنال های معتبر و تخصصی می باشد بهتر است فرصت را از دست ندهید و ترجمه تخصصی را آغاز نمایید. مترجم متخصص در هر رشته فردی است که در آن رشته تحصیل کرده باشد.

تصویر

فرمت بندی مقاله

فرمت بندی استاندارد مقالات علمی نقش اصلی و اساسی در پذیرش و چاپ مقالات علمی ایفا می کند . مقاله علمی که به منظور پذیرش و چاپ در مجلات معتبر داخلی و خارجی تدوین و نگارش یافته است باید دارای ساختار و فرمت خاص و استاندارد مجله مورد نظر مقاله باشد .فرمت صحیح و دقیق طبق آنچه که مجله ارائه کرده است و از نویسندگان مقاله انتظار دارد ، شانس بزرگ پذیرش در مجلات است . هرمجله برای پذیرش و چاپ مقالات قوانین خاص خود را دارد که اصولا این قوانین و فرمت ها را در سایت مجله با عنوان برای نویسندگان ارائه می کند . برای آسودگی خاطر نویسندگان عزیز به لحاظ رعایت فرمت بندی صحیح مقالاتشان موسسه اشراق خدماتی را تحت عنوان فرمت بندی مقالات ارائه نموده است تا دیگر با عدم رعایت اصول صحیح فرمت بندی مقالات پژوهشگران عزیز مورد ریجکت قرار نگیرد . علاوه بر این با ارائه نمونه فرمت ها و استانداردهای مقاله علمی سعی بر راهنمایی نویسندگان عزیز جهت رعایت اصولی فرمت بندی مقاله دارد.

سابمیت مقاله

اولین مرحله برای پذیرش مقالات علمی در مجلات سابمیت مقاله است . باید مقاله را سابمیت کنیم تا مورد داوری قرار بگیرد. به طورکلی زمانی که شما یک مقاله را برای چاپ در یک ژورنال، ارسال می کنید در حقیقت شما مقاله خود را سابمیت کرده اید. برای سابمیت یک مقاله به یک ژورنال، باید به سایت ژورنال مراجعه کرده و از قسمت مربوط به سابمیت اقدام نمایید. البته قبل از اقدام به سابمیت، ابتدا باید قسمت دستورالعمل برای نویسندگان را که معمولاً با عناوینی مانند Instruction For Authors آورده می شود مطالعه کنید. البته متن ها به انگلیسی بوده و کار را برای فارسی زبانان که تسلط کافی به زبان انگلیسی ندارند، دشوار می نماید.پس از مطالعه این قسمت، شما می توانید به قسمت سابمیت بروید که با عناوینی چون submission قابل دسترسی در سایت هستند. البته در اکثر سایتها امکان سابمیت و بارگذاری مقاله به طور مستقیم وجود ندارد. بلکه در قسمت دستورالعمل ایمیلی مخصوص سابمیت کردن قرار دارد که به محقق می گوید که شما می توانید مقاله خود را به این ایمیل ارسال نمایید.

اگر انجام این مراحل برای شما دشوار است و یا به زبان انگلیسی تسلط ندارید و نمی توانید به درستی این مراحل را انجام دهید ، نگران نباشید زیرا کارشناسان و محققان موسسه اشراق می توانند تمامی مراحل ارسال و سابمیت مقاله را به درستی و به راحتی برای شما پژوهشگران و دانشجویان عزیز انجام دهند .

داوری مقاله

اکنون زمان انتظار فرا رسیده است. امیدوار باشید و در عین حال خود را برای رویارویی با هر پاسخی از سوی مجله آماده کنید. ممکن است مقاله شما به سرعت از جانب سردبیر ریجکت شود و یا مورد پذیرش واقع شده و برای داوری ارسال شود . مقاله پس از غربالگری اولیه و اولویت بندی توسط سردبیر یا هیأت سردبیری، در اختیار چند داور یا کارشناس قرار میگیرد تا به دقت آن را ارزیابی نمایند. داوران موظفند در بازه زمانی که در اختیار دارند، مقاله را نقد و بررسی و نظراتشان را اعلام کنند. فرمی در اختیار داور قرار می گیرد تا بر اساس آن، بکر بودن، کیفیت و نقاط ضعف و قوت مقاله را بررسی کند.داوران باید کامل اظهار نظر بی طرفانه داشته باشد. معمولا داوری مجلات دو سوکور است یعنی نه نویسندگان از اسامی داوران اطلاع دارند و نه داور ها از اسامی نویسندگان مقالات اطلاعی دارند .

تصویر

با توجه به زمان طولانی داوری مجلات ، موسسه اشراق معتبر ترین راه حل در این زمینه است ، کارشناسان مجرب موسسه اشراق با رایزنی های موثر خود توانسته است بازه داوری مجلات را به یک الی 2 ماه کاهش دهد . بنابراین اگر زمان محدودی دارید و به دنبال داوری سریع هستید می توانید از خدمات موسسه اشراق بهره مند شوید.برای ارسال مقاله به مجلات معتبر بین المللی نیاز است که مقاله به صورت تخصصی و Native ترجمه شود . مترجمین نیتیو و متخصص موسسه اشراق مقالات فارسی نگارش شده و یا استخراج شده فرهیختگان عزیز را به صورت حرفه ای و طبق استاندارد های مجلات ISI ترجمه می کنند . همچنین بعد از ترجمه گواهی ترجمه نیز صادر می شود .بعد از ترجمه مقاله وارد پروسه فرمت بندی مقاله می شویم و مقاله طبق فرمت مجله به صورت کاملا تخصصی فرمت بندی می شود و طبق استاندارد مجله سابمیت می شود . با توجه به رایزنی هایی که در کاهش بازه داوری داشتیم موفق شده ایم تا بازه داوری مجلات معتبر بین المللی را از 6 ماه به 1 الی 2 ماه برسانیم و پذیرش را دریافت نماییم .

خدمات پذیرش و چاپ مقاله در موسسه انتشاراتی اشراق

با توجه به نیاز مشتریان عزیز اعم از دانشجویان و اساتید و دانشگاهیان برای چاپ و نشر مقاله، موسسه انتشاراتی اشراق با گزینش دقیق و چند مرحله‌ای تیم فنی خود، در صدد ارائه خدمات با حفظ نهایت تعهد در امانت‌داری و کیفیت است تا دغدغه‌ی مراجعین برای چاپ و نشر مقاله را برطرف سازد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد پذیرش و چاپ مقاله در موسسه انتشاراتی اشراق، می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

لوگو

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

سوالات متداول

شما می توانید با ارسال فایل مقاله خودتان از طریق ثبت سفارش چاپ مقاله در مجلات معتبر از طرف کارشناسان موسسه انتشاراتی اشراق هزینه نهایی را دریافت کنید.

پذیرش مقاله کاملا وابسته به کیفیت مجله می‌باشد. برخی از ژورنالها مقاله را به صورت تضمینی پذیرش می‌کنند اما برخی دیگر پذیرش تضمینی ندارند و همه چیز وابسته به نظر داوران می‌باشد.

زمان پذیرش و چاپ یک مقاله در ژورنال معتبر کاملا بستگی به زمان داوری دارد. پروسه داوری هرچقدر طولانی تر باشد واضح است که مقاله مدت زمان بیشتری در انتظار خواهد بود. اما اگر نتیجه داوری سریعتر مشخص شود مقاله در سریعترین زمان ممکن پذیرفته خواهد شد پس نتیجه کاملا وابسته به زمان داوری می‌باشد.

شما می توانید با کارشناسان موسسه انتشاراتی اشراق تماس بگیرید تا آن ها شما را راهنمایی کنند تا در نهایت بهترین مجله برای چاپ مقاله شما انتخاب شود.

ما مقاله شما را می توانیم در اکثر مجلات معتبر داخلی و خارجی چاپ کنیم.

سوالات بیشتر
در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق