خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

ثبت سفارش

درباره ما

راهنمای علمی و کاربردی استخراج مقاله از پایان نامه به صورت فوری و آنلاین

انتشار 29 مرداد 1401
مطالعه 9 دقیقه

پژوهشگران جهت ارسال مقاله خود به مجلات معتبر علمی و کسب امتیاز لازم، دو راه برای تهیه مقاله پیش رو دارند: 1) نگارش مقاله 2) استخراج مقاله از پایان نامه. معمولاً روش دوم به زمان کمتری احتیاج دارد و اکثراً ترجیح دانشجویان انتخاب استخراج مقاله از پایان‌نامه است. در این بخش از اشراق می‌خواهیم در این خصوص صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

راهنمای علمی و کاربردی استخراج مقاله از پایان نامه به صورت فوری و آنلاین

استخراج مقاله از پایان نامه چه اهمیتی دارد؟

پایان‌نامه‌ای که در دوره کارشناسی ارشد نوشته می‌شود معمولاً حاصل تلاش سال‌های زیادی است که دانشجو در دانشگاه سپری کرده است بنابراین ارزش خیلی زیادی دارد. استخراج مقاله از پایان‌ نامه راهی است که به جاودان ماندن این دسترنج کمک می‌کند و با توجه به اینکه از یک پایان‌نامه امکان استخراج دو الی سه مقاله با عنوان‌های مختلف وجود دارد پس می‌تواند فرصت و گزینه خوبی برای دانشجویان باشد تا از پایان‌نامه خود نهایت استفاده را بکنند همچنین داشتن مقاله‌های متعدد از پایان‌نامه نشان دهنده این است که دانشجو تسلط کافی در پایان‌نامه خود داشته است و تمامی پژوهش‌های موجود در آن را خود انجام داده است. از طرفی به دلیل اینکه پایان‌نامه را نمی‌توان به صورت مستقیم و با همان فرمت به مجلات ارسال کرد زیرا بخش‌های مختلف یک پایان‌نامه با مقاله تفاوت زیادی دارد همچنین فصول طولانی پایان‌نامه به هیچ وجه مناسب چاپ در مجلات نمی‌باشد و در نتیجه باید ابتدا فرمت آن تغییر کرده و سپس اقدام به سابمیت مقاله شود.

اهمیت استخراجتفاوت ساختاری پایان نامه با مقاله در چیست؟

برای اینکه بتوانید یک استخراج با کیفیتی از پایان نامه خود داشته باشید، لازم است ابتدا با تفاوت های مهم پایان نامه و مقاله آشنا شوید. در ذیل به صورت کلی به این تفاوت ها اشاره شده است:

پایان نامه

مقاله

اهداف

اخذ نمره و اثبات سطح سواد به اساتید

بهبود سطح سواد در حوزه تخصصی و کسب اعتبار

مخاطبان

اساتید دانشگاهی

داوران بین المللی و پژوهشگران هم رشته

طول نوشتار

محدودیتی در تعداد کلمات وجود ندارد و دارای فصول طولانی است

در تعداد کلمات محدودیت وجود دارد و دارای اجزا است

روش تحقیق

ارائه کامل روش‌های به کار گرفته شده برای تمام تحقیقات

ارائه تنها روش تحقیق اصلی و آزمایشات

پیوست

ارائه پیوست و ضمائم در صورت وجود الزامیست

ارائه پیوست و ضمائم اختیاری است و ضرورتی ندارداستخراج بخش های مختلف مقاله از پایان نامه به چه شکل است؟

برای استخراج بخش های مختلف مقاله بایستی ابتدا اجزایی که در مقاله وجود دارند را بشناسید و با نحوه نگارش آن ها کاملا آشنا باشید. البته این مورد را به یاد داشته باشید که قبل از اقدام برای استخراج مقاله از پایان نامه در ابتدا باید مجله موردنظر خود را انتخاب کنید و سپس در قسمت راهنمای نویسندگان، دستورالعمل های مربوط به نگارش مقاله را به دقت مطالعه کنید زیرا فرمت هر مجله با مجله دیگر متفاوت است. اما به طور کلی مقالات استاندارد دارای یک شکل و بخش های یکسانی هستند که در شکل مقابل مشاهده می کنید.

ساختار مقاله

عنوان مقاله

نحوه استخراج عنوان مقاله

عنوان مقاله استخراجی نباید دقیقا با عنوان پایان نامه یکسان باشد. عنوانی که استخراج می کنید باید کوتاه، گویا و معرف مقاله باشد. درواقع مخاطب با خواندن عنوان مقاله به این پیش بینی رسد که قرار است چه مطالبی را در مقاله مطالعه کند. تعداد کلمات عنوان مقاله باید حداکثر 12 واژه شامل کلمات کلیدی باشد که در جستجوی اینترنتی دسترسی به مقاله شما راحت تر صورت گیرد. سعی کنید عنوان مقاله در صورت امکان یک عبارت غیرسوالی باشد.

چکیده

نحوه استخراج چکیده مقاله

چکیده مقاله نقش مهم و اساسی در مقاله ایفا می کند. تا حدی نگارش این بخش مهم است که در مقالات بخش چکیده به صورت مستقل و جداگانه معرفی می شود. دلیل آن هم این است که چکیده خود خلاصه شده مقاله می باشد. برای استخراج چکیده مقاله شما می توانید چکیده پایان نامه خودد را به صورت اصلاح شده بنویسید. چکیده مقاله باید توانایی پاسخ دادن به سوالات زیر را داشته باشد:

 • چرا تحقیق بر روی این موضع بخصوص را شروع کردیم؟

 • چگونه تحقیق به انجام رسیده است؟

 • به چه چیزهایی دست پیدا کردیم؟

 • از این یافته ها چه نتیجه ای میتوان گرفت؟

 • این نتایج چه چیزی را حکایت میکنند؟

keyword

نحوه استخراج کلمات کلیدی

کلمات کلیدی درواقع حکم ویترین مقاله شما را دارند و هرچقدر هوشمندانه نوشته شود در دیده شدن مقاله شما کمک خواهد کرد. کلمات کلیدی حاوی 3 الی 10 واژه موضوعی مهم هستند که به نوعی معرف موضوع مقاله شما می باشند. واژگان کلیدی در جستجو های اینترنتی نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند بنابراین در انتخاب آن ها باید دقت کافی را داشته باشید و سعی کنید از قسمت مقدمه و چکیده به انتخاب آن ها بپردازید.

مقدمه

نحوه استخراج مقدمه مقاله

مقدمه مقاله در واقع بدنه اصلی مقاله را تشکیل می دهد و مهمترین بخش مقاله است. مقدمه خود از سه بخش ضروری و مهم تشکیل می شود. در بند اول مقدمه مسئله تحت بررسی معرفی شده و تمامی داده ها و اطلاعات موردنیاز ذکر می گردد. در بند دوم مقدمه که مرور ادبیات یا پیشینه تحقیق نام دارد نوشته شده و مقالاتی را که در ارتباط با موضوع تحت بررسی شما نوشته شده است مطرح می گردد و اهمیت تحقیق شما نسبت به آن ها نوشته می شود. در بند آخر مقدمه نیز به مخاطب گفته می شود که دقیقاً با نگارش مقاله تان به دنبال چه بودید، چرا به دنبال این موضوع رفتید و چگونه از پس آن برآمدید.

METDOLOGY

نحوه استخراج روش شناسی مقاله

شما برای استخراج این قسمت می توانید به فصل سوم پایان نامه خود مراجعه کنید. معمولا نگارش این قسمت باید دو موضوع مهم زیر را دربرگیرد:

 1. بیان اطلاعات موردنیاز برای انجام پژوهش: این قسمت معرفی همان داده های خامی است که مطالعه و تحقیق روی آن ها صورت گرفته است. و باید منابع یا روش های آماده سازی و مقادیر و مشخصه های فنی دقیق این ورودی ها ذکر شوند علاوه بر اینکه کلیه واژگان فنی مورد نیاز نیز در این قسمت معرفی میشوند. توصیه می شود اگر تعداد داده هایتان زیاد است آن ها را در قالب جداول و یا نمودار ارائه کنید.

 2. روش های انجام تحقیق: در این بخش نیز باید به صورت جزئی تر آزمایش ها و تحقیقاتی را که بر روی داده ها انجام گرفته است را بیان کنید. دقت داشته باشید به نتایج پژوهش خود نباید در این بخش اشاره کنید زیرا بیان نتایج مستخرج شده از آزمایشات، خود قسمت جداگانه ای دارد.

یافته ها

نحوه استخراج یافته های مقاله

بخش یافته های مقاله، قسمتی است که شما به تبیین نتایج خود به کمک نمودار و جدول می پردازید. برای استخراج این قسمت می توانید به فصل چهارم از پایان نامه خود مراجعه کنید. مواردی که در نوشتن این بخش باید به آن ها دقت کنید به شرح زیر است:

 • عناوینی که در جداول و نمودارها می آورید، باید کوتاه و مفید باشند تا مخاطب برای به دست آوردن اطلاعات آن به متن مقاله مراجعه نکند.

 • تمامی جداول و نمودارهایی که در این قسمت استفاده می کنید باید به ترتیب آورده شوند.

 • به مشکلات موجود در نتایج اشاره کنید و با به کارگیری بیانی کمّی به اهمیت آن ها بپردازید.

 • نتایج مستخرج از تحقیقات خود را با نتایج سایر مقالات مقایسه کنید.

بحث نتیجه گیری

نحوه استخراج بحث و نتیجه گیری مقاله

آخرین بخشی که مخاطب از مقاله مطالعه می کند و همچنین داوران مجلات بیشترین تمرکز را دارند قسمت بحث و نتیجه گیری است. معمولا پژوهشگران به این قسمت از مقاله که می رسند فکر می کنند مطلبی باقی نمانده است و به تکرار مکررات می پردازند مثلا بخش های چکیده و یا مقدمه را مجددا بازنویسی می کنند. در حالی که این بخش یکی از مهمترین بخش های مقاله می باشد و درواقع مهارت نویسندگی شما در این قسمت معلوم می شود زیرا قسمت بحث و نتیجه گیری به شما این فرصت را می دهد که نظرات شخصی خود در مورد پژوهش انجام گرفته شده، محدودیت های موجود در آن و سهم شما در رفع نیاز مسئله موردنظر با انجام این تحقیق چه بوده است.

refrences

نحوه استخراج منابع مقاله

منابع و رفرنس دهی در مقاله آن قسمتی است که بایستی قبل از تنظیم آن حتما به قسمت راهنمای نویسندگان مجله مراجعه کرد زیرا رفرنس دهی سبک های بسیار زیادی دارد و اگر مجله مربوطه سبک خاصی را بخواهد شما خودسرانه نمی توانید یکی از روش ها را انتخاب کنید. موارد مهمی که در رفرنس دهی وجود دارد این است که حتما به تطبیق منابع پایانی و داخل متن دقت کافی داشته باشید.

آیا استخراج فوری و آنلاین مقاله امکان پذیر است؟

استخراج مقاله از پایان نامه معمولا اولین قدم در ارسال مقاله به مجلات است. امروزه به دلیل گسترش کسب و کارهای اینترنتی و همچنین کمبود وقت در پژوهشگران شما می توانید تنها با چند کلیک ساده در سایت های آنلاین مقاله خود را جهت استخراج ارسال کنید. در موسسه انتشاراتی اشراق انجام استخراج مقاله از پایان نامه با بهترین کیفیت و در کمترین زمان یعنی طی 2 الی 3 روز کاری انجام می شود و شما می توانید تا حد زیادی در زمان خود صرفه جویی کنید.

مراحل ثبت سفارش استخراج مقاله به صورت فوری و آنلاین از پایان نامه در موسسه انتشاراتی اشراق

نوشتن یک پایان نامه کار بسیار سخت و زمان بر است ولی در نهایت اگر تبدیل به مقاله ای چاپ شده در مجلات معتبر شود بسیار ارزشمند خواهد بود اما بسیاری از دانشجویان به دلیل عدم آشنایی با فنون استخراج یا نگارش مقاله موفق به تبدیل کردن آن به مقاله استاندارد نمی شوند به همین دلیل مقالات آنان پس از سابمیت به سرعت ریجکت می گردد. ولی ما در موسسه انتشاراتی اشراق به همراه متخصصین با تجربه آماده ایم تا از پایان نامه شما مقالات با کیفیت استخراج کنیم تا در مجلات معتبر چاپ شوند. شما عزیزان طبق مراحل زیر می توانید ثبت سفارش خود را انجام دهید:

ثبت

ثبت سفارش و ارسال فایل پایان نامه و اطلاعات مورد نیاز برای محاسبه و اعلام قیمت نهایی

بررسی

بررسی فایل پایان نامه توسط کارشناسان و برآورد اینکه چه تعداد مقاله قابل استخراج است

شروع

اعلام نتیجه به شما و دریافت تائید نهایی از جانب وی و شروع کار استخراج

تحویل

تایید نهایی مقالات توسط بازرس و تحویل فایل های نهایی مقالات استخراج شده

خدمات استخراج مقاله از پایان نامه در موسسه انتشاراتی اشراق

ما سال ها تجربه کار متفاوتی را با متون علمی و موفقیت آمیز در مجلات ژورنال معتبر داریم. ما خدمات با کیفیت بالا و دارای گارانتی ارائه می دهیم و در راستای تضمین کیفیت در موسسه انتشاراتی اشراق پس از اتمام استخراج مقاله توسط فرد متخصص، برای اینکه این اطمینان حاصل شود که کار بدون عیب و نقص است پس از اینکه مرحله بازرسی کیفی به اتمام رسید، گارانتی برای مقاله صادر می شود این در حالی است که گارانتی تا زمان پذیرش مقاله در مجلات اعتبار دارد.

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد استخراج مقاله از پایان نامه، با کارشناسان موسسه انتشاراتی اشراق در ارتباط باشید.

لوگو

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:

سوالات متداول

شما می توانید برای دریافت هزینه نهایی سفارش استخراج مقاله از پایان نامه را با ارسال فایل پایان نامه ثبت کنید تا کارشناسان ما بعد از بررسی سریعا قیمت را برای شما اعلام کنند.

استخراج هر یک مقاله از پایان نامه در بازه زمانی 2 الی 3 روز کاری انجام میشود.

تمامی مولفین و محققینی که در موسسه انتشاراتی اشراق فعالیت دارند، دارای سابقه کار طولانی و حرفه ای در این زمینه بوده و در رشته تحصیلی شما تحصیلات دانشگاهی دارند، و در ضمن برای تضمین کیفیت گارانتی تا زمان چاپ مقاله در مجلات و ژورنال ها صادر می شود.

به میزان پژوهش و همچنین موضوع پایان نامه بستگی دارد اما در حالت کلی 2 یا 3 مقاله از یک پایان نامه قابل استخراج است.

مقالات استخراج شده از پایان نامه در موسسه انتشاراتی اشراق قابلیت پذیرش در تمام مجلات معتبر داخلی و خارجی را دارا می باشد.

سوالات بیشتر
در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق