خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

خدمات کتاب

ثبت سفارش

درباره ما

ویرایش تخصصی مقاله با گارانتی تضمین کیفیت

انتشار 26 تیر 1401
مطالعه 13 دقیقه

مقاله‌نویسی دارای اصولی است که شما برای هر هدفی هم که بخواهید مقاله بنویسید باید در چارچوب آن اصول و قوانین باشد. یکی از این اصول، ویرایش تخصصی مقاله هست که بعد از اتمام مقاله‌نویسی مستلزم به انجام آن هستید تا مقاله نگارش شده به یک مقاله استاندارد تبدیل شود. در این بخش از اشراق می‌خواهیم در مورد ویرایش تخصصی مقاله صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

ویرایش تخصصی مقاله با گارانتی تضمین کیفیت

ویرایش تخصصی مقاله به چه معناست؟

ویرایش در لغت به معنای درست‌نویسی و یا اصلاح متن با نظم و ترتیب خاصی هست. درواقع شما بعدازاینکه مقاله خود را نگارش کرده و به اتمام رساندید بعد از انجام ویراستاری تخصصی مقاله علمی، متن مقاله شما کاملاً بدون ایرادات گرامری، زبانی و نگارشی خواهد بود و تمامی خطاهایی که باعث بدفهمی و روان نبودن متن شما می‌شد رفع و متن مقاله تبدیل به یک متن خوانا و روان می شود. ویرایش تخصصی مقاله درواقع فرآیندی است که بعد از آماده‌سازی متن و تصحیح نگارش و ویراستاری اولیه شروع می‌شود و به اصلاح ایرادات و خطاهای موجود در عبارات و جملات تخصصی می‌پردازد. ویرایش تخصصی مقاله که به آن ویرایش علمی-محتوایی نیز گفته می‌شود، ویرایش موضوع تخصصی متن است که فقط از عهده ویراستاری برمی‌آید که علاوه بر آشنا بودن به قواعد ویرایش، اطلاعات زیادی در مورد تخصص متن نیز داشته باشد. پس این کار باید توسط یک ویراستار متخصص صورت گیرد تا علاوه بر حفظ بار معنایی متن مقاله، اشکالات تخصصی آن نیز رفع‌ و رجوع شود؛ بنابراین ویراستار متخصص در حوزه متنی که به ویرایش آن می‌پردازد باید تسلط کافی و وافی داشته باشد تا بتواند از عهده متن برآید و یک ویرایش حرفه‌ای و باکیفیت ارائه دهد.

ویرایش تخصصی

اهمیت ویرایش تخصصی مقاله در چیست؟

همانطور که اشاره شد، نگارش مقاله به هر هدفی هم که صورت گیرد، مانند ارسال به مجلات یا کنفرانس ها برای تقویت رزومه تحصیلی یا شغلی و یا ارائه به دانشگاه بعنوان یک کار کلاسی و... باید بعد از نگارش مقاله ویرایش آن با توجه به اهداف و موضوع مقاله انجام گیرد. با مطالعه موارد زیر بیشتر با اهمیت ویرایش تخصصی مقاله آشنا خواهید شد:

دید اول

ایجاد دید مثبت در اولین برداشت

همه ما تأثیر معجزه‌آسای اولین برداشت، اولین دیدگاه و... را میدانیم. در مقالات نیز همین قانون صدق می‌کند اللخصوص در مقالاتی که به مجلات، کنفرانس‌ها و یا همایش‌ها ارسال می‌شود، ابتدا مقاله شما به دست سردبیر آن مجله می‌رسد و اگر از لحاظ مواردی ویرایشی و ساختاری مورد تایید سردبیر نباشد، اصلاً مقاله شما را جهت پروسه داوری به داوران ارسال نخواهد کرد؛ و یا حتی در نگارش پایان‌نامه دانشگاهی اگر متن پایان‌نامه شما از لحاظ موارد ویرایشی مورد تایید نباشد، درخواست اصلاحات چندباره خواهند داد تا در نهایت پایان‌نامه شما توسط اساتید پذیرش شود. پس بنابراین برای ایجاد دید اولیه مثبت باید ویرایش متن خود را جدی بگیرید.

جلب توجه مخاطبین

اگر می‌خواهید مخاطبان زیادی جلب مقاله نوشته‌شده شما شوند و همچنین استناددهی بیشتری برای مقاله شما صورت گیرد، باید متن مقاله خود را تبدیل به یک متن روان و سلیس کنید تا مخاطبی که مقاله شما را می‌خواند با هر سطح سواد و علمی که داشته باشد جذب مقاله شما شود و آن را به سایرین نیز پیشنهاد دهد؛ بنابراین این کار نوعی ارزش‌گذاری و اثبات مهارت نویسندگی شما نیز به شمار می‌آید؛ زیرا ویرایش صحیح و اصولی یکی از قوی‌ترین راه‌ها برای اثبات ارزش نوشته شما به‌حساب می‌آید.

مخاطب

کشف اشتباهات

کشف اشتباهات موجود در متن

نویسندگان و پژوهشگران به دلیل اینکه دل‌بسته کار خود هستند و هم اینکه ممکن است مدت‌های زیادی را صرف نوشتن مقاله خود متوجه اشتباهاتی که در متن وجود دارد نشود پس برای رسیدن به این هدف باید متن مقاله خود را ویرایش کنید تا هم متوجه خطاهایی که انجام داده‌اید شوید و در دفعات بعدی از بروز آن اشتباهات جلوگیری کنید و هم اینکه مقاله موردنظر خود را به‌خوبی و باکیفیت زیادی ارائه دهید.

افزایش درصد پذیرش مقاله در مجلات معتبر

بیشترین هدف از نگارش مقاله، ارسال آن به مجلات جهت کسب امتیازات مربوطه و تقویت رزومه کاری یا تحصیلی شخص هست. برای نیل به این هدف نیز شما باید ابتدا در پروسه داوری موفق به کسب پذیرش شوید تا مقاله شما در مجله موردنظر چاپ شود. برای جلب نظر داوران نیز یکی از معیارها علاوه بر محتوای علمی مقاله، ویرایش صحیح و اصولی متن و رعایت نکات مربوط به آن می‌باشد. پس یکی از شرایط لازم پذیرش و چاپ مقاله رعایت اصول ویراستاری می‌باشد.

پذیرش

ویرایش

ویرایش تخصصی مقاله توسط چه کسی انجام می‌گیرد؟

با توجه به اینکه در ویرایش تخصصی مقالات، کاری با اشتباهات جزئی و عمومی نداریم و بیشتر توجه و تمرکزمان روی محتوای تخصصی و علمی مانند ویرایش نمودارها، جداول، کلمات و جملات تخصصی مربوط به متن مقاله هست، بنابراین ویرایش تخصصی مقاله باید توسط ویراستاری انجام گیرد که علاوه بر تسلط کافی به زبان مقاله موردنظر در حوزه تخصص و رشته مقاله نیز مهارت و تجربه کافی داشته باشد و یا اینکه خود تحصیل‌کرده در آن رشته باشد. برای مثال در ویراستاری مقاله ای که موضوع آن مربوط به رشته حقوق هست، ویرایش تخصصی آن نیز باید توسط ویراستاری که تحصیل‌کرده رشته حقوق باشد انجام گیرد در غیر این صورت ممکن است خروجی باکیفیتی ارائه نشود. کار ویراستار متخصص این است که به نویسنده کمک کند تا او بتواند آنچه را که می‌خواهد به خواننده بگوید و با لحن رساتر و با جملات بهتر و قابل‌فهم‌تری ارائه دهد. گاهی برخی ویراستاران با دست‌کاری بیش‌ازحد متن باعث می‌شوند که محتوای متن نیز به‌نوعی دستخوش تغییر شود که این کار به‌هیچ‌وجه اصولی و پسندیده نیست.

ویرایش تخصصی و باکیفیت مقاله چگونه انجام می‌گیرد؟

ویرایش تخصصی مقاله از سه مرحله تشکیل‌شده است که هر مرحله زیرمجموعه‌های به‌خصوص خود را دارد؛ و برای انجام کامل یک ویرایش تخصصی طی کردن تمامی این مراحل ضروری است. در ذیل به شرح هر یک از آن‌ها می‌پردازیم:

مرحله اول: بررسی متن مقاله از لحاظ ساختاری، نوشتاری و محتوایی

re read

در مرحله اول و قبل از شروع به کار ویرایش، باید ابتدا متن مقاله را چندین و چندبار بخوانید تا اشتباهات رایجی که در آن وجود دارد مرحله‌به‌مرحله و با هر بار خواندن دستتان بیاید. پس‌ازآن بهتر است نسخه پرینت شده آن را داشته باشید و ویراستاری را روی نسخه کاغذی انجام دهید تا کارتان راحت‌تر شود نکاتی که باید در مرحله اول موردبررسی قرار گیرد به شرح زیر است:

بررسی ساختاری مقاله: در این قسمت شما باید نحوه چگونگی قرار گرفتن اجزای مختلف و ساختار آن را در مقاله بررسی کنید. برای مثال باید بررسی کنید که آیا ترتیب قرارگیری چکیده مقاله تا نتیجه‌گیری به چه صورت است و رعایت شده است یا خیر.

بررسی جمله مرکزی: تمامی مقالات باید در بخش‌هایی مانند نتیجه‌گیری، یک جمله مرکزی داشته باشند. جمله مرکزی درواقع هدف کلی مقاله را بیان می‌کند و شما در ویرایش تخصصی باید این قسمت را نیز چک کنید.

صراحت و شفافیت متن مقاله: در این بخش وقتی‌که اجزای مختلف مقاله را بررسی می‌کنید باید این نکته را در نظر داشته باشید که آیا آن بخش از مقاله دارای شفافیت لازم در ادای مطلب هست یا خیر. برای مثال هدف از آوردن چکیده، دلیل نگارش مقاله هست که باید رعایت شود.

بررسی لحن استفاده شده در مقاله: لحن مقاله باید با اهداف و موضوع مقاله همخوانی داشته باشد. برای مثال لحن مقالات علمی_پژوهشی که حاوی اصطلاحات و عبارات تخصصی میباشد باید رسمی باشد.

توجه به اندازه جملات در بخشهای مختلف: جملاتی که در مقاله استفاده می‌شوند باید اندازه متفاوتی داشته باشند؛ یعنی برخی از آن‌ها طولانی و برخی کوتاه نوشته شوند. داشتن جملاتی با اندازه مختلف موجب می‌شود که مقاله شما قوی‌تر باشد.

مرحله دوم: بازنگری در ساختار دستوری و بررسی املایی و نشانه گذاری

املایی

در مرحله دوم که ویرایش رفته‌رفته جزئی‌تر و تخصصی‌تر می‌شود بسیاری از ویراستاران به دلیل بررسی اشتباهات املایی اکثراً از برنامه‌های spellcheck و یا ویراستیار برای متون فارسی در این بخش استفاده می‌کنند. دقت داشته باشید که استفاده افراطی از این برنامه باعث می‌شود تا بار علمی و معنایی مقاله‌تان زیر سؤال برود زیرا این برنامه کلماتی را که ازلحاظ املایی صحیح هستند ولی ازلحاظ معنایی با آن دیکته موردنظر اشتباه است و بدین‌صورت معنا و مفهوم مقاله تغییر پیدا خواهد کرد زیرا این برنامه در مورد حوزه تخصص مقاله شما آگاهی ندارد و به‌صورت ماشینی عمل می‌کند. نکاتی که باید در مرحله دوم موردبررسی قرار گیرد به شرح زیر است:

بررسی گرامری: در این مرحله باید عبارات و جملات را ویراستاری گرامری بررسی کرد. توصیه می‌شود برای پی بردن به اشتباهات رایج گرامری، متن را با صدای بلند چندباره بخوانید و سپس جمله را در کاغذ با ساختار گرامری دیگری بازنویسی کنید و جملات را یکدیگر مقایسه کنید.

بررسی علائم نشانه گذاری: جایگاه نشانه‌گذاری‌ها در متن به‌اندازه‌ای مهم است که ممکن است با عدم جایگذاری صحیح آن‌ها، بار معنایی جمله به‌کل عوض شود و تغییر پیدا کند؛ بنابراین در ابتدا دور همه علائم نگارشی خط بکشید و سپس بررسی کنید که آیا هرکدام در جای درستی بکار رفته‌اند یا خیر.

روش برعکس خوانی مقاله: این روش یکی از بهترین روش‌ها برای این استفاده در این قسمت است. می‌توانید متن مقاله را از انتها تا به ابتدا جمله به جمله بخوانید و اشتباهات گرامری و دستوری آن را چک کنید.

مرحله سوم: بررسی فرمت بندی مقاله

فرمت

فرمت بندی مقاله عبارت است از: ویرایش ساختاری و مفهومی مقالات اعم از نوع فونت، سایز فونت، تعداد کلمات محتوا، نحوه نگارش بخش‌های مختلف مقاله، میزان فاصله از طرفین صفحه، ترتیب قرارگیری بخش‌های مختلف و نوع رفرنس دهی هست. جهت سابمیت، چاپ و نشر مقالات در مجلات یا ژورنال‌های معتبر، باید تمامی مقاله‌ها در یک فرمت یا قالب خاص معرفی‌شده توسط مجله موردنظر باشند. نویسندگان مقالات باید قبل از ارسال مقاله به مجله حتماً فرمت بندی و چارچوب مقاله خود را مطابق با فرمت بندی مجله تنظیم کنند. نکاتی که باید در مرحله سوم موردبررسی قرار گیرد به شرح زیر است:

بررسی صفحه عنوان و فهرست مطالب: صفحه عنوان معمولاً دربرگیرنده نام و مشخصات نویسندگان، نام دانشگاه و ... تشکیل می‌شود که بستگی به فرمت مجله دارد که باید چک شود همچنین فهرست مطالب را با استفاده از پردازشگر کلمه فرمت بندی کنید تا مقاله تخصصی و تمیز به نظر برسد.

بررسی فاصله صفحه از حاشیه متن و فونت مقاله: هنگام ویرایش مقاله بایستی توجه داشته باشید که حاشیه‌ها از دستورالعمل‌های مقاله تبعیت کنند. استاندارد اکثر مقاله‌ها حاشیه‌های 1 اینچی می‌باشند. فونت مقاله نیز بایستی مطابق با موازین مجله‌ای باشد که برای چاپ مدنظر دارید. اندازه استاندارد اکثر مقاله‌ها فونت 12 هست.

بررسی منابع و رفرنس دهی: تمامی منابع و مراجع بایستی به‌درستی در مقاله بیان شوند. رفرنس دهی سبک خاص خود را دارد و شما در مقاله از هر سبکی که استفاده کنید بایستی اصول و قوانین خاص آن سبک را رعایت کنید.

ضمانت کیفیت ویرایش تخصصی مقاله چگونه امکان‌پذیر است؟

موضوعی که همیشه ذهن کاربران را هنگام سفارش ویرایش تخصصی مقاله درگیر می‌کند، این است که می‌خواهند کسب اطمینان کنند که آیا بعد از ثبت سفارش و پرداخت وجه، گارانتی تضمین کیفیت آن‌ها را شامل می‌شود یا خیر. جهت اطمینان از اینکه ویرایش تخصصی مقاله، عاری از هرگونه اشتباه و نقصی بوده و تمام اصول و قواعد آن رعایت شده باشد، بازرسان و کارشناسان کیفی، کیفیت پروژه را کنترل می‌کنند و پروژه‌ای بی‌نقص به مشتری تحویل می‌دهند. علاوه بر آن، به‌منظور اطمینان خاطر مشتریان از کیفیت انجام کار و زمان تحویل پروژه، تمام خدمات خود را با صدور گواهی کیفی ارائه می‌کنند. گواهی تضمین کیفیت به این معناست که شما می‌توانید تا 72 ساعت پس از تحویل گرفتن سفارش ویرایش تخصصی مقاله خود، در صورت ناراضی بودن از کیفیت سفارش مدنظر و ارائه دلایل توجیه‌کننده، درخواست اصلاح رایگان متن خود را ارسال نمایید تا پس از بررسی‌های لازم توسط کارشناس مربوطه سفارش شما به‌رایگان اصلاح شود. مهم‌ترین اصولی که بهترین سایت باید در فرآیند تضمین کیفیت خدمات به کار بگیرد برگشت وجه و یا جایگزینی ویراستار متخصص مربوطه هست. درصورتی‌که مشتری از خدمات ویرایش تخصصی مقاله خود راضی نباشد؛ با توجه به شرایط دو راه‌حل پیشنهاد می‌شود که یکی برگشت هزینه و دیگری انجام خدمات مجدد توسط ویراستاران متخصص دیگر است. این کار باعث حفظ رضایت مشتری و همچنین احترام به خواسته‌های او نیز هست. عوامل زیر در کیفیت ویرایش تخصصی مقاله تأثیرگذار است:

on time

تحویل به موقع بدون افت کیفیت مقاله

اکثر دانشجویان و پژوهشگران معمولاً به دلیل محدودیت زمانی که در انجام پروسه‌های مقاله خوددارند معمولاً خواهان این هستند که پروژه‌هایشان سریع‌تر از زمان عادی بدون افت کیفیت به دستشان برسد. به همین دلیل وجود یک سایت قابل‌اعتماد که پروژه‌ها را به‌موقع به دست مشتریان برساند اهمیت زیادی دارد.

حفظ امنیت و محرمانگی فایل

یکی از عوامل بسیار مهمی که مشتریان باید در ثبت سفارش مقالات خود به آن دقت داشته باشند این است که باید مقالات خود را از خطر سرقت علمی محفوظ نگهدارند و به موسسه‌ای که درخواست انجام کار ویرایش تخصصی داده‌اند، اعتماد کامل داشته باشند تا فایل آن‌ها در طول پروسه کار به‌صورت امانت نزد موسسه باقی بماند و امنیت آن حفظ شود.

امنیت

24/7

پشتیبانی 24 ساعته

برای بسیاری از افراد به دلیل کمبود وقت پیش می‌آید که در روزهای تعطیل به پروسه مقالات خود رسیدگی کنند بنابراین نیازمند یک سایتی هستند که بتواند نیازها و خواسته‌های آن‌ها را حتی در روزهای تعطیل نیز برآورده کند؛ بنابراین اگر موسسه‌ای چنین ویژگی‌ای داشته باشد به مفهوم آن است که توانسته است به تضمین کیفیت خدمات خود دست پیدا کند.

داشتن ویراستار متخصص در این حوزه

برای ویرایش تخصصی درزمینهٔ های علمی و پژوهشی، داشتن تخصص و مهارت ویراستاران در آن رشته الزامی هست؛ و چون برای رشته‌های تخصصی تعداد ویراستاران کم است بنابراین نباید طوری باشد که به اسم ویرایش تخصصی، سفارش را به‌صورت ویرایش عادی و معمولی انجام دهند پس اگر کسی در حوزه پزشکی نیاز به ویرایش مقاله خود داشته باشد، بدیهی است که ویراستاری باید این کار را انجام دهد که کاملاً وارد و ماهر در این رشته باشد.

ویراستار

مراحل ثبت سفارش ویرایش تخصصی مقاله در موسسه انتشاراتی اشراق

اگر قصد پذیرش مقاله‌ در مجلات معتبر خارجی و داخلی برای ارتقا جایگاه علمی‌ دارید، حتماً باید کیفیت مقاله‌تان بالا باشد به دلیل اینکه مجلات بین‌المللی معتبر از سوی مخاطبانی از سراسر دنیا دنبال می‌شوند پس بدیهی است که استانداردهایی جهت پذیرش و چاپ مقالات مختلف در نظر می‌گیرند حالا اگر نشریه‌ای، مقاله‌ای با سطح ویرایش ضعیف، متن انگلیسی نامفهوم و محتوایی نامناسب را بپذیرد، در درجه نخست ارزش و اعتبار خود را زیر سؤال خواهد برد. پس مطمئن باشید که اگر مقاله شما از کیفیت مطلوبی برخوردار نباشد در مجلات معتبر پذیرش نخواهد شد و اگر هم در مجله‌ای پذیرش شود مطمئن باشید آن مجله معتبر نیست؛ و همچنین همان‌طور که حتماً خودتان هم بهتر می‌دانید، فرایند انتخاب موضوع، نگارش، ویرایش، داوری و…، برای هر مقاله بسیار طولانی است. پس برای اینکه وقت خود را بیهوده در مسیرهای نامطلوب تلف نکنید باید قبل از ارسال مقاله‌تان برای پذیرش در مجلات معتبر ویراستاری تخصصی انجام دهید که در صورت نیاز برای آماده‌سازی آن، می‌توانید از افراد متخصص و باتجربه موسسه انتشاراتی اشراق کمک بگیرید. همچنین با انجام ویرایش مقاله به‌صورت حرفه‌ای می‌توانید کیفیت نگارش خود را در سطح استانداردهای بین‌المللی بالا ببرید و زمان پذیرش و اکسپت مقاله خود را هم کوتاه‌تر کنید.

ثبت سفارش

ابتدا یک پروژه ویرایش ایجاد کرده و فایل مقاله و سایر اطلاعات مورد نیاز را ارسال می کنید.

پشتیبانی

پروژه شما توسط تیم پشتیبانی بررسی شده و به مناسب ترین ویراستار متخصص ارسال می شود.

بازرسی

پس از اتمام ویرایش توسط مترجم جهت اطمینان، پروژه توسط بازرس بررسی می شود.

تحویل

مقاله ویرایش شده پس از طی مراحل کنترل به همراه گواهی نامه به شما تحویل داده می شود.

خدمات ثبت سفارش ویرایش تخصصی مقاله در موسسه انتشاراتی اشراق

با توجه به نیاز مشتریان عزیز اعم از دانشجویان و اساتید و دانشگاهیان برای خدمات ویراستاری مقاله، موسسه انتشاراتی اشراق با گزینش دقیق و چندمرحله‌ای تیم فنی خود، درصدد ارائه خدمات با حفظ نهایت تعهد در امانت‌داری و کیفیت است تا دغدغه‌ی مراجعین برای ویرایش تخصصی مقاله را برطرف سازد. پس از تکمیل پروژه و انجام فرآیندهای ویرایش تخصصی، فایل نهایی ویراستاری‌شده به همراه یک فایل وُرد به اسم ترک چنج برای شما ارسال می‌شود. در این فایل تمامی تغییراتی که توسط ویراستار انجام‌شده است وجود دارد که بامطالعه فایل می‌توانید از میزان کار صورت گرفته بر روی مقاله خود مطلع شوید و همچنین مطالعه این فایل به شما کمک می‌کند تا با یادگیری تغییرات انجام‌شده در آینده از تکرار این‌گونه ایرادات و اشتباهات بپرهیزید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره در مورد ویرایش تخصصی مقاله می‌توانید با کارشناسان موسسه انتشاراتی اشراق در ارتباط باشید.

لوگو

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

سوالات متداول

هزینه ویرایش مقاله بر اساس تعداد کلمات متن و زمینه مشخص می‌شود. برای قیمت‌ گذاری رایگان می‌توانید فایل خود را ارسال نمایید تا در همان لحظه هزینه و زمان تحویل آن را مشاهده کنید.

در موسسه انتشاراتی اشراق در بیش از 100 رشته دانشگاهی خدمات ویرایش مقاله ارائه می‌شود.

متون ویراستاری شده گارانتی دارند و اگر نظر داور بر بررسی مجدد متن از لحاظ انگلیسی و گرامری باشد حتما مطابق با قوانین سایت قابل بررسی است.

بله، گواهی ویرایش معتبربرای مجلات داخلی و خارجی صادر می شود

تغییرات با توجه به درخواست سفارش دهنده مشخص می شوند. اگر تمایل به رنگی کردن یا هایلایت باشد، هایلایت می شود. ولی درخواست اکثر مجلات بر ترک چنج کردن متن است که بصورت ترک چنج تحویل داده می شود.

سوالات بیشتر
در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق