خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

ثبت سفارش

درباره ما

نحوه تنظیم تعداد کلمات مقاله طبق فرمت مجلات isc

انتشار 19 مرداد 1401
مطالعه 9 دقیقه

برای اینکه مقاله ارسالی ما به مجلات شانس پذیرش بیشتری داشته باشد، مستلزم به رعایت برخی از فرمت‌های مجله که معمولاً در سایت آن ذکر می‌شود، هستیم. یکی از این قوانین رعایت تعداد کلمات مقاله هست که با محدودیت خاصی روبروست. در این بخش از اشراق می‌خواهیم در مورد نحوه تنظیم تعداد کلمات مقاله صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

نحوه تنظیم تعداد کلمات مقاله طبق فرمت مجلات isc

معرفی پایگاه علمی isc

پایگاه استنادی علوم جهان اسلام یا Islamic World Science Citation Center در سال 2008 میلادی در کشور باکو تایید شد. هدف از تاسیس آن ارزیابی مجلات و دانشگاه‌های مستقر در جهان اسلام است که پس از تاسیس آن تمامی کشورهای اسلامی با این پایگاه همکاری کردند. پایگاه isc مجلاتی را که دارای صلاحیت برای دریافت ایندکس یا نمایه isc هستند را بررسی کرده و بعد از تایید در مجموعه لیست مجلات خود قرار می‌دهد و پذیرش و چاپ مقاله در این نوع مجلات نیز مقاله isc به حساب می آید و از امتیازات مربوط به آن بهره مند می‌شود. از جمله فعالیت‌های مهمی که این پایگاه انجام می‌دهد را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

نمایه‌سازی نشریات معتبر کلیه کشورهای اسلامی در تمام حوزه‌های موضوعی و به زبان‌‌های مختلف به منظور ایجاد یک شبکه علمی در جهان اسلام.

ارزیابی مستمر نشریات با هدف ارتقاء شبکه علمی کشورهای اسلامی.

پایش مستمر جایگاه علمی کشورهای مختلف دنیا و به‌خصوص کشورهای اسلامی به منظور اطلاع از شکاف‌ها و نقاط قوت و ضعف کشورهای اسلامی در حوزه‌های مختلف علمی.

رتبه‌بندی و ارزیابی دانشگاه‌های دنیا، کشورهای اسلامی و نیز کشور بر اساس شاخص‌های مصوب.

تهیه گزارش‌‌های مختلف در حوزه علم و فناوری کشورها و نیز دانشگاه‌های کشورهای اسلامی و برگزاری کارگاه‌های ارتقاء اثربخشی پژوهش در دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی.

هم اکنون این پایگاه انواع مقالات علمی را به زبان های فارسی، عربی و حتی انگلیسی نیز به چاپ می رساند.

ISCمزایای چاپ مقاله در مجلات isc

اگرچه پایگاه علمی isc در بین تمامی پایگاه های معتبر و علمی دنیا رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است اما مزایایی که از طریق اکسپت و چاپ مقاله در این نوع مجلات نصیب پژوهشگر خواهد شد کم نیست. در ذیل به برخی از این امتیازات اشاره می کنیم:

 • کسب امتیاز مربوط به چاپ مقاله در دفاع از پایان نامه کارشناسی ارشد

 • کسب امتیاز در مصاحبه دکتری

 • ارائه پژوهش های خود در سرتاسر جهان و در جامعه علمی

 • صاحب نظر شدن در حوزه تخصصی خود و ایجاد حس اعتماد به نفس

 • ارتقای شغلی برای اساتید

 • امکان به عضویت درآمدن در بنیاد علمی نخبگان

 • امکان تحصیل در دانشگاه آزاد در مقطع دکتری بدون آزمون ورودی

 • امکان استخدام راحت تر در ادارات و مراکز دولتی و خصوصی

مزایا

مفهوم کاهش کمیت مقاله چیست؟

به عمل کاهش تعداد کلمات مقاله طبق فرمت مجله به نحوی که به محتوای اصلی مقاله آسیبی نرسد، کاهش کمیت مقاله گفته می‌شود. به عبارتی وقتی شما تعداد کلمات بخش‌های مختلف مقاله خود را کاهش می دهید، درواقع کمیت مقاله خود را تنظیم می‌کنید تا شانس پذیرش بیشتری در مجله مورد نظر داشته باشد. چنانچه شما تعداد کلمات مقاله خود را بیشتر از آن چیزی که در قوانین مجله ذکر شده است ارسال کنید امکان ریجکت شدن مقاله وجود دارد. دقت داشته باشید منظور از کاهش کمیت مقاله حذف بخش‌های مختلف آن نیست بلکه هدف از آن با حفظ و نگهداری بخش‌های اصلی و بدون صدمه رساندن به بار محتوایی آن، به کم کردن کلماتی بپردازیم که بیهوده آورده شده‌اند و درواقع با حذف آن‌ها اتفاق خاصی برای مقاله رخ نخواهد داد. در ادامه با روش‌های کاهش کمیت بیشتر آشنا خواهید شد.

کاهش کمیت

از چه روش هایی می توان تعداد کلمات مقاله را طبق فرمت مجلات isc تنظیم کرد؟

تنظیم تعداد کلمات مقاله یا به عبارت دیگر کاهش کمیت مقاله، با استفاده از تکنیک‌های مختلفی قابل انجام است که باید به‌صورت هوشمندانه آن‌ها را به کار برد و بعد از اعمال این روش‌ها نیز مجدد تعداد کلمات را شمارش کرد تا تاثیر آن‌ها مشخص شود. در ذیل به برخی از این روش‌ها اشاره می‌شود:

مخفف نویسی

مخفف نویسی روش موثری در کاهش تعداد کلمات مقاله می باشد به اینصورت که شما می توانید نام محصول، نام سازمان و یا موسساتی که شناخته شده هستند و نیازی به آوردن نام کامل آن ها نیست را به صورت اختصاری و مخفف شده بنویسید. به مثال های زیر دقت کنید.

17 کلمه

The samples were analyzed on the ABC spectrophotometer (Zhejiang Scientific, Zhejiang, China) to determine the xyz values

15 کلمه

The samples were analyzed on the ABC spectrophotometer to determine the xyz values (ABC spectrometer; Zhejiang Scientific, Zhejiang, China)حذف عبارت های غیر ضروری

سعی کنید جملات و عباراتی که معمولا برای توضیح بیشتر و در ابتدای جمله می آیند و پس از آن به مطلب اصلی می رسند را حذف کنید.

عبارات فارسی مانند:

عبارات انگلیسی مانند:

 • "البته قابل ذکر است که..."

 • "ناگفته نماند که..."

 • "بنابراین نتیجه می گیریم که..."

 • "در این مقاله می خواهیم بگوییم که..."

 • "...its my opinion that..."

 • "I have concluded that"

 • "The main point supporting my view concerns"

 • "certainly there is little doubt as to"

به مثال های زیر دقت کنید:

17 کلمه

I have concluded that the incidence of Alzheimer’s disease increases with age (Rogue et al., 2004)

15 کلمه

It has been concluded that The incidence of Alzheimer’s disease increases with age (Rogue et al., 2004).استفاده از فرم فعلی

تا جایی که می توانید از فرم فعلی کلمات به جای فرم اسمی آن ها استفاده کنید. معمولا اسم سازی منجر به طولانی شدن کلمات و عبارات می شود. به مثال های زیر دقت کنید:

12 کلمه

A diagnosis of cancer was made on the basis of the findings

9 کلمه

A diagnosis of Cancer was diagnosed made on the basis of the findingsحذف اطلاعات پایه و بدیهی

معمولا در بخش های مقدمه و یا بحث و نتیجه گیری مقاله، به توضیح بیشتر درمورد بدیهیات پرداخته می شود. بهتر است از آوردن آن ها در صورت امکان اجتناب کنید. برای مثال فرض کنید مقاله شما در مورد بیماری دیابت است و در قسمت مقدمه مقاله جملاتی مانند جمله زیر می آورید:

"همانطور که می دانید دیابت نوعی بیماری است که در آن افراد از قند خون بالا رنج می برند"

دقت داشته باشید مخاطبان مقاله شما در درجه اول داوران بین المللی و در درجه دوم مخاطبانی هستند که از حوزه تخصصی مقاله شما شناخت و آگاهی دارند. برای مثال یک دانشجوی مهندسی امکان اینکه مقاله شما که در مورد دیابت است را مطالعه کند نزدیک به صفر است. بنابراین گروه های مشترکی هم که به مطالعه مقاله درمورد دیابت می پردازند، خودشان با بدیهیات آشنایی دارند و نیازی به تکرار مجدد آن ها نیست.حذف عبارات طولانی

برخی از عبارات مخصوصا در زبان انگلیسی وجود دارند که آوردن آن ها در جمله منجر به طولانی شدن آن می شود. به جای استفاده از این عبارات بهتر است از جایگزین آن ها استفاده کرد. به مثال های زیر دقت کنید:

عبارت های جایگزین

عبارت های طولانی

several

therefore

whereas

owing to

a number of

as a result

on the other hand

as a consequence ofحذف افعال تکراری

افعال مختلف ممکن است که در یک جمله به صورت متناوب تکرار شوند اللخصوص زمانی که در حال توصیف یک سری از داده ها و یا رویه ها هستید. با حذف افعال تکراری خواهید دید که تا چند کلمه جمله شما کوتاه تر می شود. به مثال زیر دقت کنید:

16 کلمه

Group A was given cyclosporine, Group B was given FK506, and Group C was given chlorambucil

12 کلمه

roup A was given cyclosporine; Group B, was given FK506; and Group C, was given chlorambucilحذف افعال مجهول

درست است که توصیه می شود در بخش های مختلف مقاله مانند چکیده از افعال مجهول استفاده کنید اما اگر با گرامر زبان انگلیسی آشنایی داشته باشید، حتما می دانید که جملات با افعال مجهول حاوی تعداد کلمات بیشتری نسبت به جملات با افعال معلوم می باشند. بنابراین در قسمت هایی که می توانید و مقدور است جملات مجهول را به جملات معلوم تبدیل کنید مانند مثال زیر:

8 کلمه

Written informed consent was given by all patients

6 کلمه

All patients gave Wwritten informed consent was given by all patientsاستفاده از عبارات خط تیره دار

کلماتی که دارای خط تیره هستند، یک کلمه به شمار می آیند اگر در قسمت شمارشگر نرم افزار word نیز مقایسه کنید خواهید دید که شمارشگر عبارات خط تیره دار را یک کلمه به شمار می آورد. بنابراین می توانید با استفاده از لغت نامه و یا مراجعه به مقالات پیشین ببینید کدام عبارت ها را می توان به صورت خط تیره دار نوشت آن ها را تغییر دهید. به مثال زیر توجه کنید:

9 کلمه

After rehabilitation, the patients came to rely on themselves

6 کلمه

After rehabilitation, the patients became self-reliant came to rely on themselvesنحوه تنظیم تعداد کلمات استاندارد در هر بخش از مقاله به چه صورت است؟

همانطور که می دانید مقاله از اجزا و بخش های مختلفی تشکیل شده است که هر یک از این بخش ها قوانین مربوط به خود را دارد. در تصویر زیر تعداد کلماتی که مجاز به استفاده از آن ها هستیم را مشاهده می کنید. البته شما بایستی قبل از اعمال هرگونه تغییرات راهنمای نویسندگان را که در سایت مجله موردنظر وجود دارد مطالعه کنید و سپس فرمت بندی مقاله به فرمت مجله را انجام دهید.

تعداد کلمات

چگونه می توان تعداد کلمات هر مقاله را شمارش کرد؟

راه های زیادی برای شمارش تعداد کلمات مقاله وجود دارد اما ساده ترین روش آن ها استفاده از نرم افزار word می باشد. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که متن مقاله خود را به نرم افزار word انتقال دهید سپس از دو طریق زیر که در شکل آمده است می توانید به راحتی تعداد کلمات متن خود را ملاحظه کنید.

روش اول

روش دوممراحل ثبت سفارش تنظیم تعداد کلمات مقاله در موسسه انتشاراتی اشراق

با توجه به مواردی که در این مطلب گفته شد اگر خودتان آشنایی در مورد تنظیم تعداد کلمات مقاله ندارید می توانید با خیال راحت مقاله خود را به دست تیم متخصص و باتجربه موسسه انتشاراتی اشراق بسپارید تا طبق فرمت گفته شده در مجله به صورت تخصصی تعداد کلمات مقاله ارزشمند شما را بدون آسیب به محتوای اصلی کاهش دهد. شما عزیزان طبق مراحل زیر می توانید سفارش کاهش کمیت مقاله خود را ثبت کنید:

ثبت سفارش

ابتدا سفارش خود را ثبت کرده و فایل و مشخصات را ارسال نمایید.

بررسی

موردنظر بررسی شده و تعداد کلمات آن توسط متخصصان و مترجمان آن رشته کاهش می‌یابد.

بازرسی

فایل شما توسط بازرس مربوطه بررسی شده و فایل با بالاترین کیفیت به شما ارسال می‌شود.

خدمات کاهش کمیت مقاله در موسسه انتشاراتی اشراق

کاهش کمیت مقاله امری مهم است که شما ممکن است بعد از نگارش مقاله خود به آن نیاز داشته باشید. اما همان‌طور که اشاره شد اگر این کار به‌صورت تخصصی و بامهارت زیاد انجام نگیرد، ممکن است به اجزای اصلی مقاله آسیب برساند و باعث کاهش بار علمی و معنایی مقاله شما شود. بنابراین ضروری است تا این کار را به متخصصان باتجربه ای که سال‌هاست این کار را انجام می‌دهند بسپارید. ما در موسسه انتشاراتی اشراق، با گروهی از کارشناسان باتجربه و حرفه‌ای در خدمت شما هستیم تا خدمات مقاله‌تان را به نحو احسن انجام دهیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کاهش کمیت مقاله، می‌توانید با کارشناسان موسسه انتشاراتی اشراق در ارتباط باشید.

لوگو

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

سوالات متداول

در موسسه انتشاراتی اشراق کاهش کمیت مقالات توسط متخصصان مرتبط با هر تخصص و زبان با بالاترین کیفیت انجام می گیرد.

بسته به تعداد و حجم که باید کاهش داده شود زمانش متغیر می باشد ولی در حالت کلی در 3-2روز کاری انجام می گیرد.

کاهش کمیت تخصصی مقاله در موسسه انتشاراتی اشراق برای تمام های زبان های زنده دنیا قابل انجام می باشد.

با توجه به اینکه وبسایت موسسه انتشاراتی اشراق دارای نماد اعتماد الکترونیکی می باشد. درنتیجه شما عزیزان می توانید با خیال راحت مقالات خود را به ما سپرده و اطمینان داشته باشید که فایل های شما نزد ما تا اتمام کار به صورت امانت خواهد ماند.

شمامی توانید با کارشناسان موسسه انتشاراتی اشراق در تماس بوده و پس از ارسال فایل مقاله موردنظر خود، ان ها هزینه را برآورد کرده وبه شما عزیزان اطلاع دهند.

سوالات بیشتر
در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق