خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

ثبت سفارش

درباره ما

راهکارهای کلیدی جهت موفقیت در پذیرش و چاپ مقاله در مجلات علمی

انتشار 26 مرداد 1401
مطالعه 10 دقیقه

پژوهشگران با اهداف و آرزوهای مختلف درصدد ارسال مقاله خود به انواع مجلات معتبر علمی هستند و بعضاً نتیجه داوری این موضوع در سرنوشت آن‌ها تاثیرگذار است؛ بنابراین قبل از اقدام برای ارسال مقاله باید با راهکارهایی که درصد پذیرش و چاپ مقاله را افزایش می‌دهد آشنا شویم. در این بخش از اشراق می‌خواهیم در این خصوص صحبت کنیم ما را همراهی کنید.

راهکارهای کلیدی جهت موفقیت در پذیرش و چاپ مقاله در مجلات علمی

چاپ مقاله در مجلات معتبر علمی چه امتیازاتی دارد؟

تهیه و تنظیم مقاله معمولاً از طریق دو روش استخراج مقاله از پایان‌نامه و یا نگارش مقاله امکان پذیر است؛ اما به هر حال از هر طریقی که اقدام به گردآوری مقاله کرده باشید تلاش و زحمت زیادی کرده‌اید چون می‌دانید اگر یک مقاله چاپ شده با محتوای علمی خوب در مجلات علمی معتبری چون isi ،scopus، پابمد و یا مجلات علمی پژوهشی داخلی داشته باشید چه امتیازاتی نصیبتان خواهد شد بنابراین سختی کار را به جان می‌خرید. در ذیل به برخی از این مزایا اشاره می‌کنیم:

امکان اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه های معتبر دنیا

امکان به عضویت درآمدن در بنیاد علمی نخبگان

کسب 7 امتیاز در مصاحبه دکتری

امکان تحصیل در برخی از رشته های بدون کنکور در مقطع دکتری در دانشگاه آزاد

تقویت رزومه شغلی اساتید برای جذب در هیئت علمی

افزایش اعتماد به نفس در نویسنده و صاحب نظر شدن در یک زمینه تخصصی

ارائه پژوهش های خود به سر تا سر جهان و جامعه علمی

چاپ مقالهیک مقاله قبل از ارسال به مجله چه مراحلی را باید طی کند؟

معمولا پژوهشگران در گردآوری مقاله خود تمامی تمرکز خود را روی جمع آوری اطلاعات و آزمایش های مربوط به مسئله موردنظر خود می کند و طبیعی است که از توجه به برخی موارد که اجرای آن روی مقاله ضروریست غافل بماند. اما مقاله ای که نگارش شده است را مستقیما نمی توان با همان فرمت و ساختار به مجله ارسال کرد و لازم است تا تغییراتی روی آن اعمال شود. در ذیل به شرح کامل این مراحل می پردازیم:

ویرایش

ویرایش تخصصی مقاله

معمولاً پژوهشگران و دانشجویان به دلیل اینکه مدت زمان زیادی را صرف نوشتن مقاله می‌کنند به آن دل‌بسته شده و ایرادات مقاله از چشمشان دور می‌ماند. به همین خاطر نیاز است تا یک ویراستار حرفه‌ای که در موضوع تخصص مقاله شما مهارت دارد آن را ویرایش کند. ویرایش تخصصی مقاله عبارت است از اصلاح ایراداتی که مربوط به کلمات و عبارات پیچیده و تخصصی موضوع مقاله شماست که یک ویراستار معمولی که آشنایی کامل به رشته و تخصص شما ندارد و از عهده انجام آن خارج است؛ بنابراین بازبینی متن مقاله از لحاظ دستوری، نگارشی، نظم و آراستگی کلمات، رعایت علائم نگارشی و... همراه با اصلاح فنی عبارات و اصطلاحات تخصصی مقاله اقدامی است ضروری که قبل از ارسال مقاله باید انجام داد.

پارافریز

پارافریزنویسی و رفع تشابهات متنی

پارافریزنویسی از اقدامات مهمی است که اگر مقاله شما نیاز به انجام آن داشته باشد، حتماً باید اقدام کنید در غیر این صورت عدم انجام آن یکی از دلایل ریجکت مقاله از سوی مجله شما خواهد بود زیرا به سرقت ادبی متهم خواهید شد. کاری که باید انجام دهید این است که در ابتدا باید از طریق سایت مجله موردنظر درصد تشابه متنی مجاز را بدانید و سپس با استفاده از نرم‌افزارهای معتبر شباهت یابی مانند ithenticate درصد تشابه متنی خود را محاسبه کرده و اگر از حد مجاز گفته شده بیشتر بود اقدام به رفع آن از طریق پارافریز مقاله کنید. پارافریزنویسی یا بازنویسی متن روشی است که در آن شما نوشته‌ای را که می‌خواهید از آن استفاده کنید با لحن و سبک خود بازنویسی می‌کنید و درواقع با این کار میزان تشابه متن را کاهش می‌دهید به یاد داشته باشید که بعد از اتمام کار مجدد به وسیله نرم افزار درصد تشابه را بار دیگر بسنجید.

ترجمه

ترجمه تخصصی مقاله

از اصلی‌ترین عواملی که انجام نادرست آن منجر به عدم پذیرش مقاله می‌شود، ارائه یک ترجمه بی‌کیفیت می‌باشد. اگر شما قصد ارسال مقاله خود را به مجلات خارجی داشته باشید حتماً باید این مرحله را به نحو احسن انجام دهید حتی برخی از مجلات علمی پژوهشی داخلی نیز پژوهشگر را ملزم به ارائه ترجمه انگلیسی چکیده مقاله می‌کنند. ترجمه بی‌کیفیت باعث ارائه نامفهوم مطلب شده و باعث می‌شود نتیجه‌ای را که می‌خواستید از طریق مقاله خود در بین دوستداران علم و دانش انتقال دهید به درستی منتشر نشود. پس بنابراین ترجمه تخصصی مقاله شما را باید مترجمی بر عهده گیرد که خود در رشته تحصیلی شما متخصص و آگاه به کلمات و عبارات تخصصی موجود در مقاله باشد تا بتواند ترجمه درستی را انجام دهد.

فرمت بندی

فرمت بندی تخصصی مقاله

هر مجله‌ای که برای ارسال مقاله خود به آن انتخاب می‌کنید، فرمت بندی خاص خود را دارد دلیل آن نیز ایجاد انسجام و هماهنگی در بین مقالات ارسالی است. این درواقع آخرین مرحله‌ای است که قبل از سابمیت مقاله خود بایستی انجام دهید. اگر شما فرمت گفته شده در مجله را رعایت نکنید، مقاله شما در همان ابتدای کار یعنی وقتی که به دست ادیتور مجله رسیده است، ریجکت خواهد شد. پس بهتر است اگر خودتان آشنایی لازم با نحوه فرمت بندی مقاله را ندارید آن را به دست یک متخصص باتجربه بسپارید.

مراحل سابمیت مقاله به مجله چگونه است؟

بعد از این که مقاله خود را از هر لحاظ جهت ارسال به مجلات آماده کردید، نوبت به سابمیت آن می رسد. فرآیند سابمیت مقاله بستگی به نوع مجله انتخابی شما دارد اما به طور کلی از طریق دو روش زیر اقدام به سابمیت مقاله می شود:

ارسال از طریق ایمیل

در این روش شما فایل مقاله و تمامی اطلاعات مربوط به آن را از طریق ایمیلی که مجله در اختیار شما قرار می دهد به سردبیر آن ارسال می کنید. از لحاظ زمان بندی، پاسخگویی در این روش طولانی تر از روش سابمیت آنلاین است. در هر صورت اگر روش سابمیت مجله از این طریق بود بایستی پیروی کرده و منتظر پاسخ سردبیر بمانید.

ایمیلارسال آنلاین از طریق سایت مجله

امروزه اکثر مجلات از این روش جهت دریافت مقالات استفاده می کنند و دلیل آن هم سهولت آن و همچنین افزایش سرعت در دریافت پیغام ها و سایر موارد است. شایان ذکر می باشد که روش سابمیت در مجله هیچ منافاتی با ارزش و اعتبار آن ندارد.

سابمیت آنلاین


راهکارهای کلیدی جهت موفقیت در پذیرش و چاپ مقاله

تا به اینجای کار به طور کلی با پروسه ارسال مقاله آشنا شدید. حال می خواهیم به مواردی کلیدی و مهمی اشاره کنیم که باعث افزایش شانس شما در پذیرش و چاپ مقاله خواهد شد. باید این نکته مهم را در نظر بگیرید که اکسپت مقاله شما در درجه اول به محتوای علمی مقاله تان بستگی دارد هر چقدر پژوهشی که انجام داده اید جدید و جذاب باشد، یک قدم به پذیرش مقاله تان نزدیک تر شده اید. قدم های بعدی نیز که در ذیل به آن ها اشره می کنیم موفقیت شما را در رسیدن به این هدف افزایش خواهد داد.

انتخاب مجله مناسب

انتخاب یک مجله مناسب و مرتبط به قدری مهم است که ممکن است سرنوشت مقاله شما را تحت تاثیر قرار دهد. اسکوپ مجله ای که انتخاب می کنید باید با موضوع مقاله شما همخوانی داشته باشد همچنین شرایط دیگری از جمله: هزینه چاپ مقاله، بلک لیست نبودن مجله و... وجود دارد که همگی باید بررسی شود.

مطالعه دقیق راهنمای نویسندگان در سایت مجله

هر مجله در سایت خود قسمتی تحت عنوان راهنمای نویسندگان و یا author guidelines دارد که شما قبل از اینکه بخواهید هرگونه تغییراتی در مقاله خود ایجاد کنید بسیار ضروری است که این بخش را با دقت مطالعه کنید. مواردی مانند سبک رفرنس دهی، اندازه فونت، نحوه قرارگیری اجزای مقاله و... همگی در این بخش توضیح داده شده است و شما اگر برخلاف آن ها عمل کنید مطمئن باشید که مقاله تان شانس پذیرش نخواهد داشت.

نگارش یک کاورلتر مناسب

کاورلتر نقش بسیار مهمی در ایجاد یک دیدگاه مثبت از سوی ادیتور مجله دارد. نامه ای که شما در آن انگیزه خود از انجام پژوهش، اهمیت و ضرورت آن و همچنین مشخصات خود را با ترتیب و فرمت خاصی قید می کنید. اولین چیزی هم که سردبیر از طرف شما خواهد خواند همین کاورلتر می باشد پس در نگارش آن نهایت دقت را به خرج دهید.

انتخاب عنوان و موضوع جذاب

سعی کنید موضوعی انتخاب کنید که به روز بوده و نیاز یا مسئله ای را حل کند. انتخاب موضوع مقاله و تحقیقات تکراری که قبلا در مورد آن ها کار شده است نمی تواند نظر داوران را به خود جلب کند. موضوع مقاله شما باید ویژگی‌هایی کلیدی داشته باشد از مهمترین این ویژگی ها می توان به جدید، به‌روز، پراهمیت و ناب بودن موضوع اشاره کرد. همچنین موضوع مقاله باید کاربردی باشد و به رشد دانش جامعه و پیشرفت علم کمک کند و موضوعی رویایی، عجیب و غریب و غیرمنطقی نباشد. موضوع خوب باید بینش درست و جدیدی از اهداف مقاله در خوانندگانش ایجاد کند و بتواند مسیر تحقیقات بعدی را روشن کند و حتی پیشنهادهای پژوهشی ارائه دهد.

رعایت اصول نگارشی و ادبی

رعایت اصول نگارشی و ادبی در متن مقاله نشانگر این است که شما برای مقاله و سپس مخاطبان خود ارزش قائلید و سطح بالای نویسندگی شما را نشان می دهد. البته تمامی این موارد در ویراستاری مقاله رفع و رجوع می شود. همچنین از به کار بردن کلمات و عبارات ثقیل و پیچیده در مقاله خود خودداری کنید و تا حد امکان از جملات ساده ای استفاده کنید.

استفاده از منابع به روز

سعی کنید از منابع و مقالاتی استفاده کنید که به روز باشند و ارزش و رتبه مقاله شما را نیز بالا ببرند. داوران مجله توجه ویژه ای در به روز بودن منابع دارند.

نگارش با کیفیت قسمت بحث و نتیجه گیری مقاله

بخش بحث و نتیجه گیری معمولا آخرین بحثی است که در مقاله آورده می شود و پژوهشگران فکر می کنند برای این قسمت مطلبی باقی نمانده است و مطالب چکیده و مقدمه را بازنویسی می کنند اما داوران توجه ویژه ای به این امر دارند شما در قسمت بحث و نتیجه گیری بایستی به ضرورت و اهمیت تحقیق خود بپردازید و بیان کنید که چه سهی در حل مسئله موردنظر داشتید و نظرات تخصصی خود را بیان کنید.

نقش موسسات جهت موفقیت در پذیرش و چاپ مقالات چیست؟

اگر در هریک از بخش‌هایی که مربوط به ارسال و یا فرآیندهای قبل از ارسال مقاله احساس کردید نیاز دارید تا متخصصانی باتجربه به شما در این راه کمک کنند می‌توانید برای اینکه زحماتی که سال‌ها برای گردآوری مقاله خود کشیده‌اید ضایع نشود با تحقیق و بررسی‌های لازم موسساتی را جهت انجام این خدمات برگزینید تا روند پذیرش مقاله‌تان را تسهیل ببخشند. موسسه انتشاراتی اشراق به همراه گروه متخصصین باتجربه و همچنین رایزنی‌های مفیدی که با مجلات معتبر علمی دارد، می‌تواند به شرط رعایت مواردی که در بالا بدان اشاره گردید، با معرفی بهترین و مرتبط ترین مجلات، پذیرش و چاپ مقاله شما در مجلات معتبر علمی را انجام دهد.

موسسهمراحل ثبت سفارش پذیرش و چاپ مقاله در موسسه انتشاراتی اشراق

اگر شما بهترین پژوهش را هم انجام بدهید تا زمانی که نتوانید در مجلات معتبر خارجی و داخلی چاپ و نشر دهید پژوهش های شما ارزشی نخواهند داشت اما به دلیل اینکه هر یک از مجلات روند و روش دریافت پذیرش و هزینه‌های متفاوتی برای نشر مقاله دارند ما در موسسه انتشاراتی اشراق به همراه متخصصان با تجربه در این زمینه آماده ایم تا مقاله شما را در مجلات معتبر بین المللی چاپ و نشر دهیم. پذیرش مقاله نیز کاملاً وابسته به کیفیت مقاله می‌باشد. برخی از ژورنال‌ها مقاله را به صورت تضمینی پذیرش می‌کنند اما برخی دیگر پذیرش تضمینی ندارند و همه چیز وابسته به نظر داوران می‌باشد. برخی از ژورنال‌هایی که دارای ایمپکت فاکتور بالایی هستند به هیچ عنوان مقالات را به صورت تضمینی پذیرش نمی‌کنند. برای اینکه روند داوری هر چه سریع‌تر اتفاق بیفتد و نتیجه پذیرش مشخص شود لازم است تغییراتی در ساختار مقالات به وجود آورید تا بیشتر مورد توجه داوران قرار بگیرد و سریع‌تر پذیرفته شود و به این خاطر هم متخصصان با تجربه در تیم موسسه انتشاراتی اشراق آماده انجام سفارشات چاپ مقاله شما در مجلات معتبر هستند.

ثبت

ابتدا یک پروژه چاپ مقاله ایجاد کرده و فایل مقاله و سایر اطلاعات موردنیاز را ارسال کنید

پشتیبانی

درخواست شما توسط پشتیبانی بررسی و مرتبط ترین مجله با مقاله شما معرفی می شود

ارسال

ارسال مقاله به مجله و پرداخت هزینه های انتشار مقاله و قرار دادن در پروسه داوری

تحویل

پیگیری وضعیت مقاله و دریافت پاسخ نهایی از سوی مجله و اعلام به شما

خدمات پذیرش و چاپ مقاله در موسسه انتشاراتی اشراق

با توجه به نیاز مشتریان عزیز اعم از دانشجویان و اساتید و دانشگاهیان برای چاپ و نشر مقاله، موسسه انتشاراتی اشراق با گزینش دقیق و چند مرحله‌ای تیم فنی خود، در صدد ارائه خدمات با حفظ نهایت تعهد در امانت‌داری و کیفیت است تا دغدغه‌ی مراجعین برای چاپ و نشر مقاله را برطرف سازد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد پذیرش و چاپ مقاله در موسسه انتشاراتی اشراق، می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

لوگو

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:

سوالات متداول

شما می توانید با ارسال فایل مقاله خودتان از طریق ثبت سفارش چاپ مقاله در مجلات معتبر از طرف کارشناسان موسسه انتشاراتی اشراق هزینه نهایی را دریافت کنید.

پذیرش مقاله کاملا وابسته به کیفیت مجله می‌باشد. برخی از ژورنالها مقاله را به صورت تضمینی پذیرش می‌کنند اما برخی دیگر پذیرش تضمینی ندارند و همه چیز وابسته به نظر داوران می‌باشد.

زمان پذیرش و چاپ یک مقاله در ژورنال معتبر کاملا بستگی به زمان داوری دارد. پروسه داوری هرچقدر طولانی تر باشد واضح است که مقاله مدت زمان بیشتری در انتظار خواهد بود. اما اگر نتیجه داوری سریعتر مشخص شود مقاله در سریعترین زمان ممکن پذیرفته خواهد شد پس نتیجه کاملا وابسته به زمان داوری می‌باشد.

شما می توانید با کارشناسان موسسه انتشاراتی اشراق تماس بگیرید تا آن ها شما را راهنمایی کنند تا در نهایت بهترین مجله برای چاپ مقاله شما انتخاب شود.

ما مقاله شما را می توانیم در اکثر مجلات معتبر داخلی و خارجی چاپ کنیم.

سوالات بیشتر
در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق