خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

خدمات کتاب

ثبت سفارش

درباره ما

سابمیت و چاپ مقاله رایگان در مجلات معتبر خارجی

انتشار 27 اردیبهشت 1397
مطالعه 21 دقیقه

اگر شما مقاله‌ای را تهیه و تنظیم کرده‌اید و قصد چاپ آن در مجلات رایگان و معتبر خارجی را دارید، تا زمانی که آن را به مجله موردنظر ارسال نکرده و مقاله در پروسه داوری قرار نگرفته باشد، به خودی خود ارزشی نخواهد داشت. یک مقاله زمانی ارزشمند است که در یک مجله معتبر نشر شود. در این بخش می‌خواهیم با سابمیت و چاپ مقاله رایگان آشنا شویم. با ما همراه باشید.

سابمیت و چاپ مقاله رایگان در مجلات معتبر خارجی

معرفی مجلات معتبر خارجی جهت سابمیت و چاپ مقاله

اگر قصد چاپ مقاله در مجلات معتبر خارجی را دارید ولی هنوز با انواع آن آشنا نیستید، در ادامه می‌خواهیم به معرفی لیست این مجلات بپردازیم تا ضمن آشنایی با پایگاه و رتبه آن‌ها در دنیا، در پروسه انتخاب مجله نیز تصمیم راحت‌تری اتخاذ کنید.‌

لیست مجلات خارجی

مجلات isi

شاید بتوان گفت معتبرترین و امتیازآورترین مجلاتی که می‌توان در آن مقاله خود را به چاپ رساند، مجلات ISI می‌باشد. مجله ISI در سال 1992 توسط شرکت چند ملیتی تامسون رویترز خریداری شد و هم اکنون نیز یکی از بزرگترین پایگاه های علمی در دنیا محسوب می‌شود. مجلات ISI، همانطور که در تصویر بالا هم مشاهده می‌کنید، به دو دسته تقسیم بندی می‌شوند. در واقع معیار ایمپکت فکتور این دو طبقه را به وجود آورده است. مجلات JCR دارای ایمپکت فکتور و مجلات ISI LISTED بدون ایمپکت فکتور می‌باشند. بدیهی است چاپ مقاله در مجلات نوع اول، ارزش و اعتبار بیشتری خواهد داشت.

مجلات scopus

مجلات اسکوپوس یکی از پایگاه‌های معتبر علمی دیگری است که زیر مجموعه شرکت الزویر می‌باشد. این پایگاه ابزار خوبی برای پژوهشگران در حوزه های مختلف است و میزان استنادات مقاله‌ها و کتاب‌ها به همراه متن آن‌ها را در اختیار قرار می‌دهد. معمولا اعتبار و درجه مجلات اسکوپوس توسط چارک‌ها محاسبه شده و به صورت Q2، Q3، Q4 و Q1 ارائه می‌شود که به ترتیب Q1 دارای بیشترین رتبه یعنی جز 25 درصد اول مجلات نمایه شده در اسکوپوس می‌باشد و Q4 دارای کمترین رتبه یعنی جز 25 درصد انتهایی یک طبقه قرار دارد.

مجلات pubmed

اگر مقاله‌ای نوشته‌اید که در حوزه پزشکی و یا رشته‌های مرتبط به آن مانند داروسازی، پیراپزشکی، مهندسی پزشکی، علوم آزمایشگاهی و... است، مجلات خارجی pubmed بهترین گزینه برای شما خواهد بود. این نوع مجلات رتبه بندی خاصی ندارند اما جز پایگاه های معتبر به حساب می‌آیند. پابمد، مهم‌ترین ابزار جستجوی مقالات و مجلات مدلاین می‌باشد. مدلاین یکی از بزرگ‌ترین و معتبرترین بانک‌های اطلاعاتی پزشکی جهان است که بصورت آنلاین و رایگان در اختیار عموم مخصوصا جامعه پزشکی قرار دارد. گاهی اوقات پژوهشگران، پایگاه مدلاین و پابمد را به جای یکدیگر به کار می‌گیرند، اما باید دقت داشته باشید که مدلاین یکی از بزرگ‌ترین زیرمجموعه‌های پابمد می‌باشد و این دو یکسان نیستند.

مجلات isc

مجلات Islamic world Science Citation center یا همان مجلات پایگاه جهان اسلام، به چاپ مقاله در کشورهای اسلامی می‌پردازند و هدف از تاسیس این پایگاه نیز گسترش علم و دانش در این کشورها می‌باشد که توسط کشور عزیزمان ایران به عنوان سومین نظام استنادی جهان پایه گذاری شده است. به همین دلیل نیز بسیاری از مجلات علمی پژوهشی داخلی در ایران که به پذیرش و چاپ مقاله می‌پردازند، بعد از اکسپت، مقاله در این پایگاه علمی نمایه می‌شود. می توان اظهار کرد که نمایه استنادی علوم ایران معادل وب آو ساینس (WOS) نظام ISI می‌باشد.آیا امکان سابمیت و چاپ مقاله در مجلات خارجی به صورت رایگان وجود دارد؟

قبل از این که به این پرسش پاسخ دهیم، بایستی در ابتدا با روند پرداخت هزینه در مجلات خارجی که به پذیرش و چاپ مقاله می‌پردازند، آشنا شویم. همان طور که می‌دانید، مجلات نیز همانند سایر خدمات نیاز به تامین هزینه‌هایی مانند داوری، چاپ مقاله، هزینه‌هایی که به سردبیر و داوران بایستی پرداخت شود و... دارند. این هزینه‌ها یا از سوی نویسندگان مطالبه می‌شود و یا از طرف خوانندگان مقاله دریافت می‌شود. بر طبق این پروسه نیز انواع مجلات به دو نوع کلی مجلات اوپن اکسس و مجلات کلوز اکسس طبقه بندی می‌شوند که در ذیل به شرح هر یک می‌پردازیم:

مجلات کلوز اکسس

مجلات کلوز اکسس (close access) همان‌طور که از نامشان پیداست، نوعی از مجلات هستند که در قبال دسترسی به مقاله باید به مجله هزینه پرداخت شود و این هزینه نیز از سوی خوانندگان تامین می‌گردد. نحوه پرداخت هزینه نیز معمولا یا به صورت خرید اشتراک ماهیانه می‌باشد و یا به صورت خرید تکی مقالات با خواندن عنوان و چکیده آن‌ها صورت می‌گیرد؛ زیرا انتشار عنوان و چکیده به صورت رایگان جهت انتخاب راحت‌تر خوانندگان صورت می‌گیرد. مجلات کلوز اکسس معمولا به مجلات free مشهور هستند و به دلیل این که هزینه خاصی برای نویسندگان به دنبال ندارد، معمولا متقاضیان زیادی داشته و با توجه به تعداد زیاد مقالات ارسالی، باعث می‌شود تا هم مدت زمان داوری مجلات کلوز اکسس طولانی شود و هم شرایط داوری آن ها جهت انتخاب مقاله‌های با کیفیت، دشوار تر شود.

FREE

مجلات اوپن اکسس

مجلات اوپن اکسس (open access) نیز کاملا شرایطی برعکس دارند. یعنی اگر مقاله‌ای در یک مجله اوپن اکسس به چاپ برسد، تمامی اجزای مقاله به صورت رایگان در اختیار خوانندگان قرار می‌گیرد و آن‌ها بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای می‌توانند مقاله انتخابی خود را دانلود کنند. تامین هزینه‌های ژورنال اوپن اکسس نیز از طرف نویسندگان می‌باشد. به عبارتی نویسندگان جهت دیده شدن مقاله خود در دنیا، به مجله هزینه واریز می‌کنند. یک دیدگاه اشتباهی که در مورد مجلات کلوز و اوپن اکسس وجود دارد این است که اکثرا تصور می‌کنند چون مجلات اوپن اکسس از نویسنده هزینه دریافت می‌کند، پس اعتبارشان از کلوز اکسس کمتر است. درست است که اکثر مجلات مهم و معتبر، کلوز اکسس هستند اما این موضوع به معنای کم اعتبار بودن مجلات اوپن اکسس نمی‌باشد. برای مثال برخی از مجلات JCR که معتبرترین مجلات در دنیا هم هستند، سیستم چاپ مقاله به صورت اوپن اکسس دارند.

PRICE

حال بعد از آشنایی با انواع مجلات از لحاظ پرداخت هزینه، می توانیم به پرسشی که در این قسمت مطرح کرده بودیم، پاسخ دهیم. امکان سابمیت و چاپ مقاله به صورت رایگان در مجلاتی که به صورت کلوز اکسس فعالیت دارند، وجود دارد. اما نکته قابل توجهی که بایستی به آن دقت نمایید، این است که قبل از سابمیت مقاله در یک مجله کلوز اکسس، حتما قسمت راهنمای نویسندگان در سایت مجله را به دقت مطالعه کنید؛ زیرا ممکن است حتی در برخی از مجلات کلوز اکسس نیز بابت قرار دادن مقاله در پروسه داوری و یا پس از انجام اصلاحات توسط نویسنده، برای داوری مجدد نیز هزینه دریافت شود.

DOAJ

معرفی یک پایگاه معتبر جهت دسترسی به مقالات چاپ شده رایگان

یکی از پایگاه‌های معتبر و معروفی که مجلات و مقالات با دسترسی آزاد و رایگان را در رشته‌ها و زبان‌های مختلف ارائه می‌دهد، پایگاه DOAJ می‌باشد. DOAJ مخفف Directory of Open Access Journals به معنای فهرست مجلات دسترسی آزاد است. تمامی مجلات و مقالات چاپ شده در این پایگاه، به صورت رایگان و تمام متن و بدون محدودیت در دسترس هستند. شما می‌توانید جهت دسترسی به این لیست، به وبسایت اصلی آن به آدرس www.doaj.org مراجعه کرده و به صدها مقاله و مجله در حوزه‌های مختلف دست پیدا کنید. در صفحه اول این پایگاه می‌توانید نوع دسترسی خود به JOURNAL و یا ARTICLE را انتخاب و سپس بر اساس زبان و تخصص مورد نظر، جستجوی خود را آغاز کنید. این پایگاه حتی مجلات فارسی زبان را نیز در کاتالوگ خود دارد.

سابمیت مقاله چه مفهومی دارد؟

سابمیت (submit) در لغت به معنای ارسال کردن می‌باشد. در خصوص سابمیت مقاله نیز هنگامی که شما فایل مقاله و تمامی اطلاعات مربوط به آن را به مجله مورد نظر ارسال می‌کنید، درواقع آن را سابمیت کرده‌اید. سابمیت مقاله ممکن است برای کسی که در این حوزه مبتدی است و اولین تجربه سابمیت را دارد، مخصوصا برای مجلات خارجی، به دلیل وجود اصطلاحات خاص و پیچیده، شاید کمی وقت گیر و گیج کننده باشد. اما اگر احساس می‌کنید که توانایی انجام آن را ندارید، می‌توانید از یک شخص باتجربه کمک بگیرید.

پیش از سابمیت مقاله در مجلات خارجی، چه مراحلی باید طی شود؟

قبل از این که سابمیت مقاله خود را نهایی کنید، انجام یکسری از تغییرات در مقاله و همچنین آماده کردن برخی از فایل های ضروری و مهم به صورت جداگانه، کار شما را راحت‌تر کرده و همچنین سرعت انجام کارتان را نیز افزایش می‌دهد. در این بخش می‌خواهیم مرحله به مرحله به برخی از این اقدامات مهم اشاره کنیم:

انتخاب مجله مناسب

اولین و مهم‌ترین مرحله‌ای که ارزش این را دارد که چند روز و چند هفته برای آن وقت بگذارید، انتخاب یک ژورنال مناسب جهت سابمیت و چاپ مقاله می‌باشد. اگر در همین ابتدای کار، مجله مرتبط و درستی انتخاب کنید، نصف این راه پر پیچ و خم را با موفقیت طی کرده‌اید. دلیل این که انقدر به این مرحله اهمیت داده می‌شود، این است که اکثر مقالات ارسالی به مجله متاسفانه با پیغام "مقاله به دلیل عدم همخوانی با اسکوپ مجله ریجکت شده است" مواجه می‌شوند. برای این که یک انتخاب صحیح داشته باشید، باید معیارهای زیر را مدنظر بگیرید:
همخوانی مقاله با اسکوپ مجله موردنظر
اطمینان از معتبر بودن مجله
اطمینان از بلک لیست نبودن مجله
اطلاع از هزینه‌های داوری و یا چاپ مجله
اطلاع از قوانین و دستورالعمل‌های مجله در قسمت راهنمای نویسندگان
اطلاع از نمایه و یا ایندکس مجله

سوال


رفع سرقت ادبی

به دلیل این که مقالات علمی یک سیر تکاملی را طی می‌کنند و معمولا تکمیل کننده پژوهش‌های پیشین هستند، امکان وجود درصدی از تشابه در آن ها نیز امری طبیعی است. شاید در برخی از مقاله‌ها که به کمک استخراج مقاله از پایان نامه، تهیه و تنظیم شده است، به دلیل ناب بودن موضوعات پایان نامه، این موضوع کمرنگ باشد، اما در هر صورت باید برای اطلاع از این که آیا مقاله ارزشمندتان از سرقت ادبی محفوظ است یا خیر بایستی یک گزارش به وسیله نرم افزارهای مشابهت یاب مانند ithenticate، plagiarism checker و یا برای بازنویسی مقالات فارسی سامانه سمیم نور آماده گردد. پس از دانستن درصد تشابهات موجود باید آن را با درصد مجاز موجود در قوانین مجله تطبیق دهید. اگر عدد به دست آمده از حد مجاز بیشتر بود، باید به کاهش این درصد بپردازید. بهترین راه حل برای این کار نیز استفاده از تکنیک پارافریزنویسی تخصصی متن می‌باشد. در این روش که مهم‌ترین مورد آن بازنویسی می‌باشد، با تغییر لحن و سبک و سیاق متن، سعی در کاهش تشابهات موجود می‌شود.

PLAGIARISM


ویراستاری تخصصی

ویرایش تخصصی مقاله، یکی از مراحلی است که اگر متن مقاله شما به آن نیاز داشته باشد، بایستی حتما توسط یک ویراستار متخصص انجام گیرد تا عاری از هر گونه اشتباه و غلط‌های متنی باشد. ویراستاری مقاله از چند بخش مختلف تشکیل می‌شود که بنا بر نیاز مقاله، بایستی یک یا چند مورد از آن را انتخاب نمود و اعمال کرد. به طور کلی ویرایش تخصصی مقاله به چند دسته زیر تقسیم می شود:
ویرایش فنی: برای اصلاح رسم الخط، اشتباهات تایپی و بررسی نمودار و جداول، کنترل اعراب گذاری، یک‌دست کردن اصطلاحات و... به کار می‌رود.
ویرایش محتوایی: معمولا این نوع ویرایش را نویسنده اصلی انجام می دهد زیرا تنها کسی که به صورت کامل مسلط به متن مقاله است، خود نویسنده است. به این نوع ویرایش، ویرایش علمی یا تخصصی هم نگفته می‌شود.
ویرایش ساختاری: ویرایش ساختاری مقاله نیز به اصلاح ایرادات دستور زبان و گرامری می‌پردازد.

EDIT


ترجمه تخصصی

اگر قصد سابمیت و چاپ مقاله در مجلات خارجی دارید، ترجمه تخصصی مقاله را باید اساس کار خود قرار دهید زیرا معمولا ترجمه باکیفیت و تخصصی نیز یکی از معیارهای پذیرش یا عدم پذیرش مقاله می‌باشد. اگر خودتان به زبان انگلیسی تسلط دارید و می‌خواهید دست به کار شده و کار ترجمه را انجام دهید، توصیه می‌شود در ابتدا فهرستی از لغات و اصطلاحات تخصصی مربوط به رشته خود را همانند یک دیکشنری گردآوری کنید و سپس ترجمه را شروع کنید. اما اگر می خواهید این کار را به دست یک مترجم بسپارید، حتما دقت داشته باشید که مترجم مربوطه، در حوزه تخصصی و رشته مربوطه مقاله‌تان مهارت و تسلط بالایی داشته باشد تا توانایی انجام یک ترجمه تخصصی که در آن اصطلاحات مربوط به آن حوزه به درستی ترجمه شده باشند را داشته باشد.

ترجمه


فرمت بندی طبق فرمت مجله

معمولا آخرین مرحله از مراحلی که مربوط به خود مقاله می‌باشد، فرمت بندی آن است. در این مرحله فرمت بندی مقاله طبق فرمت مجله، صورت می‌گیرد. معمولا تمامی مجلات جهت یکپارچه سازی سیستم داوری و چاپ مقالات، فرمت بندی منحصر به فرد خود را دارند و به همین سبب نیز نویسندگان را مستلزم به رعایت این فرمت بندی می‌کنند. در این بخش اقداماتی نظیر اندازه فونت، میزان فاصله متن با حاشیه، تعداد صفحات و کلمات مقاله، شیوه رفرنس دهی در مقالات علمی و... انجام خواهد شد. اگر می‌خواهید به تمامی این قواعد و دستورالعمل‌های گفته شده در مجله دسترسی پیدا کنید، بایستی در سایت مجله به قسمت راهنمای نویسندگان مراجعه کنید و آن را به دقت مطالعه کنید.

فرمت


تهیه فایل جداگانه تصاویر و جداول

در برخی از مجلات نیاز هست تا تصاویر، جداول و نمودارهایی که در متن مقاله مورد استفاده قرار می‌گیرد، به صورت فایل جداگانه نیز تهیه و همراه با فایل اصلی مقاله، سابمیت شود. در این مرحله سعی کنید که فایل‌های خود را با بهترین کیفیت و طبق فرمت و مقدار حجم قابل قبولی که در مجله گفته شده است، تهیه نمایید. اگر نمودار‌ها و یا جداول شما دارای متن و یا تیتر خاصی باشد، دقت کنید که متن موجود در آن‌ها را نیز به صورت ترجمه شده ارسال نمایید. همچنین اگر تعداد آن ها زیاد بود سعی کنید فایل ها را به ترتیب قرار گیری در متن اصلی مقاله مانند: figure1، figure2، figure3 و... نام‌گذاری کرده و سابمیت کنید.

نمودار


نوشتن کاورلتر

کاورلتر نامه‌ای است که در آن هدف و انگیزه اصلی از نوشتن مقاله، ارائه توضیح مختصر و جامع در ارتباط با مقاله و مطالعه انجام شده بیان می‌شود. در پاراگراف اول کاورلتر باید به ذکر کامل عنوان مقاله و مجله بپردازید. همچنین می‌توانید در این پاراگراف به نوع نوشته علمی خود نیز اشاره کنید و سپس باید توضیح دهید که مقاله ارسالی شما به مجله موردنظر، هم‌زمان به مجلات دیگر نیز سابمیت نشده است و یا قبلاً چاپ نشده است. در آخر نیز به بیان اینکه چرا تحقیقات و پژوهش‌های انجام شده شما مهم هستند و چه کمکی برای جامعه علمی می‌کنند، می پردازید. همچنین ذکر تضاد منافع و اطلاعات شخصی فراموش نشود. دقت کنید یکی از عواملی که می‌تواند نظر سردبیر را به خود جلب کند، نگارش با کیفیت کاورلتر می‌باشد.

COVER LETTER


تکمیل فرم های مخصوص

در فرآیند سابمیت، هر مجله فرم‌های مخصوص به خود را دارد که در سایت مجله قابل دانلود هستند و نویسنده بایستی آن‌ها را تکمیل کرده و همراه با فایل مقاله ارسال کند. از جمله فرم‌های مهم عبارت اند از:
فرم copyright: در این فرم یک‌سری اطلاعات در مورد محتوای مقاله (عنوان، تعداد کلمات مقاله، کپی بودن یا نبودن اشکال و نمودارها ، مشخصات نویسندگان، عدم وجود سرقت ادبی و...) از شما خواسته می‌شود و همچنین درخواست می‌شود که این فرم توسط نویسنده مسئول و یا تمامی نویسندگان امضا شود.

فرم conflict of interests یا تضاد منافع: شما در این فرم متعهد می‌شوید که در مقاله‌تان تضاد منافع وجود ندارد. به عبارتی بین منافع نویسندگان و یا منافع نویسنده با سازمان حامی طرح پژوهشی تضادی وجود ندارد و تمامی نویسندگان از این پروسه رضایت و اطلاع کاملی دارند.

SIGNATURE


صفحه عنوان

تمامی موارد بالا که ذکر گردید در یک صفحه تحت title page یا صفحه عنوان جمع آوری می‌شود. طرز نوشتن این صفحه در اکثر مجلات به شرح زیر است:
اطلاعات مربوط به نویسندگان مقاله (Authors Information): اسامی نویسندگان، وابستگی نویسندگان (Affiliation) آدرس نویسندگان، آدرس نویسنده مکاتبه کننده (Corresponding Author) مشخص شود.
منابع مالی برای نوشتن مقاله(Sources of Support): اگر جهت نگارش مقاله و انجام پژوهش مربوطه، از طرف نهاد یا سازمان خاصی حمایت مالی شده‌اید ذکر می‌کنید.
تعداد کلمات مورد استفاده در مقاله (Word Count): برای اطمینان از تطبیق مقاله نوشته شده با قالب و فرمت ژورنال، نیاز است تعداد کلمات به کار رفته در مقاله ذکر شود.
تعداد اشکال و جداول (Number of Figures and Tables): برخی از ژورنال ها نیاز به ذکر کردن تعداد اشکال و جداول مورد استفاده در مقاله دارند.
فرم های مربوطه٬ای که تکمیل شده‌اند جایگذاری می‌شوند.

TITLE PAGE

فرآیند سابمیت مقاله در مجلات خارجی چگونه صورت می‌گیرد؟

پس از انجام تمامی مراحل ذکر شده در مرحله قبل و تهیه فایل‌های مربوطه، نوبت آن رسیده است که مقاله ارزشمندتان را به مجله سابمیت کنید. راه‌های سابمیت مقاله در هر مجله خارجی یکسان نیست و هر مجله ممکن است روش خاصی را برای خود انتخاب کند. اگر بخواهیم روش‌های سابمیت مقاله را بیان کنیم باید به دو روش زیر اشاره کنیم:

GMAIL

سابمیت مقاله از طریق ایمیل

شاید با شنیدن روش سابمیت مقاله از طریق ایمیل، فکر کنید که این روش دیگر سنتی و پیش پا افتاده شده است. اگرچه ممکن است مکاتبه از طریق ایمیل قدیمی شده باشد، اما هنوز هم یکی از روش‌های مهم و قوی در ارتباطات اللخصوص مکالمه های تجاری و تخصصی محسوب می‌شود. نویسندگان در این سیستم بسته به سیستم مجله به دو روش می‌توانند مقالات خود را ارسال نمایند: ارسال ایمیل مستقیما به سردبیر مجله و یا خود مجله می‌باشد. بدیهی است در حالت اول زمان پاسخگویی به پیام شما و مشخص شدن نتیجه زودتر انجام خواهد شد.

SUBMIT

سابمیت مقاله از طریق سایت مجله

امروزه اکثر مجلات از این سیستم برای دریافت مقالات خود بهره می‌برند. در سابمیت آنلاین مقاله از طریق سایت مجله، در ابتدا بایستی در سایت مجله موردنظر، ثبت نام کرده و سپس در قسمت سابمیت، مراحلی را که در سایت از نویسندگان خواسته می‌شود را به ترتیب تکمیل کنید و فایل های مربوطه را در جای مخصوص به خود آپلود نمایید. در انتها یک پنل مخصوص برای نویسنده ایجاد می‌شود که در آن نام کاربری و رمز عبور مخصوصی وجود خواهد داشت. مزیت این روش نسبت به حالت قبلی در این است که به وسیله این پنل و تنها با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور منحصر به فرد نویسنده، هر موقع که بخواهید از وضعیت مقاله خود در مجله باخبر شوید. اما در روش ایمیل، بایستی مجددا به سردبیر یا مجله ایمیل ارسال کنید و منتظر پاسخگویی از جانب آن‌ها باشید.

آشنایی با برخی از اصطلاحات رایج سابمیت مقاله در مجلات خارجی

در هنگام سابمیت مقاله خود در مجلات خارجی، ممکن است با یک‌سری اصطلاحات و کلمات برخورد کنید که معانی آن ها را ندانید و این مورد برایتان گیج کننده و مبهم باشد. لذا بهتر است قبل از اقدام به سابمیت با یکسری از این اصطلاحات مهم آشنا شوید:

Aim and scope: موضوعات و رشته هایی که تحت پوشش یک مجله باشند را می‌گویند.

Indexing: نمایه مجله می باشد که نشان می‌دهد پس از چاپ مقاله از طرف چه پایگاه‌هایی(isi، scopus، و...) نمایه خواهد شد.

Draft: به مقاله علمی پیش از سابمیت شدن، گفته می‌شود.

Manuscript: به مقاله سابمیت شده که هنوز به مرحله پذیرش و چاپ نرسیده است، گفته می‌شود.

Manuscript NO: کد مخصوص پیگیری مقاله پس از سابمیت آن می‌باشد.

Guide for author: راهنمای نویسندگان موجود در سایت مجله می‌باشد.

Affiliation: وابستگی سازمانی هر یک از نویسندگان می‌باشد.

Corresponding author: به نویسنده مسئول مقاله گفته می شود که مکاتبات با او انجام می‌گیرد.

Registration fee: هزینه داوری و سابمیت مقاله می باشد که در برخی از مجلات وجود دارد.

Page charge: هزینه‌های چاپ مقاله به ازای هر صفحه و یا هر عکس رنگی

With editor: مرحله یافتن داور جهت ارزیابی مقاله که توسط سردبیر صورت می‌گیرد.

Under review: به معنای این است که مقاله زیر نظر داوری می‌باشد.

Refereeing: مترادف Under review و به معنای مرحله داوری می‌باشد.

Peer review: ارزیابی همه‌جانبه مقالات‌ علمی توسط متخصصان همان رشته به‌منظور چاپ در مجلات علمی

Single blind review: پنهان بودن مشخصات داوران برای نویسنده / آشکار بودن مشخصات نویسنده برای داوران

Double blind review: پنهان بودن مشخصات داوران و نویسندگان برای یکدیگر

Open review: آشکار بودن مشخصات داوران و نویسندگان برای یکدیگر

Oppose reviewers: اسامی داورانی که نویسنده نمی خواهد مقاله اش توسط آن ها داوری شود.

Revise: اصلاحاتی که بعد از ارزیابی توسط داوران از نویسنده خواسته می شود تا انجام دهد.

Research Highlights: بیان نوآوری و اهمیت پژوهش در چند جمله که در برخی از مجلات رایج است.

پس از سابمیت مقاله در مجلات خارجی، چه اتفاقی می‌افتد؟

پس از این که مقاله خود را به مجله مورد نظر از طریق روش‌های گفته شده سابمیت کردید، مقاله در ابتدا به دست سردبیر یا همان ادیتور مجله می‌رسد. سردبیر موارد مهمی را مورد سنجش قرار می‌دهد و اگر مقاله دارای صلاحیت کافی جهت طی کردن ادامه مراحل را داشته باشد، به داوران اصلی مقاله ارجاع می‌دهد. اما اگر از نظر سردبیر مقاله شما دارای موضوع و عنوان ناب و جدیدی باشد که توجه او را به خود جلب کند، اما نیاز به انجام یک‌سری از اصلاحات جزئی باشد، مقاله را به نویسنده جهت انجام اصلاحات برگشت می‌دهد. در حالت سوم نیز اگر مقاله دارای صلاحیت کافی نبوده و نظر او را جلب نکند، ریجکت خواهد شد و اصلا به مرحله داوری اصلی نخواهد رسید. از جمله موارد مهمی که می‌توان گفت سردبیر در بررسی آن‌ها به صورت موشکافانه عمل می‌کند، عبارت اند از: نحوه نگارش کاورلتر، نحوه نگارش چکیده مقاله، همخوانی مقاله با اسکوپ مجله، رعایت دستورالعمل‌ها و فرمت بندی مجله، جدید و ناب بودن موضوع پژوهش مقاله است. پس سعی کنید برای این موارد وقت زیادی بگذارید و در تهیه آن‌ها نهایت دقت را به خرج دهید تا مقاله شما از مرحله اول با موفقیت عبور کند.

JOURNAL EDITORفرآیند پذیرش و چاپ مقاله رایگان در مجلات خارجی چگونه صورت می‌گیرد؟

اگر مقاله شما شانس پذیرش در مرحله اول را داشته باشد، یعنی بتواند نظر سردبیر را نسبت به خود مثبت کند، سردبیر آن را به داوران اصلی ارجاع داده تا به صورت تخصصی مقاله را مورد سنجش قرار دهند. این مرحله که with editor نام دارد، ممکن است کمی به درازا بکشد به همین خاطر نکته مهمی که وجود دارد، این است که اگر در مجله مورد نظر از شما بخواهند داوران پیشنهادی خود را ارائه دهید، حتما این کار را بکنید؛ زیرا باعث سرعت بخشیدن به این بخش از کار خواهد شد. زمانی که داوران مشخص شدند و مقاله شما را مورد ارزیابی قرار دادند، چند حالت زیر ممکن است به وجود آید:

اکسپت مستقیم بدون درخواست اصلاحات: معمولا این حالت یکی از اتفاقات بسیار نادر و خوشحال کننده است که خیلی کم پیش می‌آید نویسندگان با آن مواجه شوند. در این حالت بدون اینکه مقاله جهت انجام اصلاحات به نویسنده برگشت داده شود، اکسپت شده و پس از ارسال galley proof به نویسنده و تایید نهایی او برای چاپ مقاله، در مجله مورد نظر پس از طی مراحل مربوطه انتشار داده می‌شود.

اکسپت مقاله با درخواست اصلاحات: این مرحله که اصطلاحا revise نام دارد، رایج‌ترین حالتی است که پیش می‌آید. در این حالت مقاله موردنظر با درخواست اصلاحات به نویسنده برگشت داده می‌شود و پس از انجام اصلاحات، مجددا به مجله سابمیت می‌شود تا در پروسه داوری قرار گیرد.

ریجکت مقاله: این حالت ناخوشایند‌ترین حالت‌ها برای نویسنده می‌باشد که مقاله‌اش در مجله موردنظر، پذیرش نمی‌شود. در این حالت نباید نا‌ امید شوید؛ بلکه باید با استفاده از ایراداتی که از مقاله گرفته شده است، به اصلاح آن بپردازید و برای یک مجله دیگر اقدام کنید.

REVISE

سابمیت و چاپ مقاله رایگان در مجلات خارجی در موسسه انتشاراتی اشراق چگونه انجام می‌شود؟

اگر خودتان فرصت و یا آشنایی کافی برای سابمیت و سپس چاپ آن در مجلات معتبر خارجی را ندارید، نگران نباشید! موسسه انتشاراتی اشراق به همراه تیم مجرب و متخصص خود آماده ارائه خدمات به شما پژوهشگران عزیز در این حوزه می‌باشد. سابمیت مقاله در موسسه انتشاراتی اشراق به دو حالت سابمیت با فرمت بندی و سابمیت بدون فرمت بندی صورت می‌گیرد. چنانچه می‌خواهید مقاله ارزشمندتان علاوه بر سابمیت، تبدیل به فرمت مخصوص مجله نیز شود، گزینه سابمیت با فرمت بندی را می‌توانید انتخاب کنید که دیگر دغدغه فرمت بندی را نیز نداشته باشید. همچنین موسسه انتشاراتی اشراق، سه حالت عادی، فشرده و فشرده پلاس را برای شما پژوهشگران عزیز در نظر گرفته است که در صورت نداشتن فرصت کافی می‌توانید یکی از حالت‌های فشرده یا فشرده پلاس را انتخاب نمایید تا در سریع‌ترین زمان خدمات موردنظر با بهترین کیفیت انجام شود. شما عزیزان می‌توانید سفارش خود را طبق راهنمای زیر به ثبت برسانید تا کارشناسان ما در اسرع وقت جهت مشاوره با شما تماس بگیرند.

ثبت سفارش

ابتدا یک پروژه سابمیت مقاله ایجاد کرده و فایل مقاله و سایر اطلاعات موردنیاز را ارسال کنید.

پشتیبانی

درخواست شما توسط پشتیبانی بررسی و مرتبط ترین مجله با مقاله شما معرفی می شود.

ارسال

ارسال مقاله به مجله و پرداخت هزینه های انتشار مقاله و قرار دادن در پروسه داوری

تحویل

پیگیری وضعیت مقاله و دریافت پاسخ نهایی از سوی مجله و اعلام به شما

خدمات سابمیت و چاپ مقاله در موسسه انتشاراتی اشراق

با توجه به نیاز مشتریان عزیز اعم از دانشجویان و اساتید و دانشگاهیان برای چاپ و نشر مقاله، موسسه انتشاراتی اشراق با گزینش دقیق و چند مرحله‌ای تیم فنی خود، در صدد ارائه خدمات با حفظ نهایت تعهد در امانت‌داری و کیفیت است تا دغدغه‌ی مراجعین برای سابمیت و چاپ مقاله را برطرف سازد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سابمیت و چاپ مقاله در موسسه انتشاراتی اشراق، می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

لوگو

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:

سوالات متداول

شما می توانید با کارشناسان موسسه انتشاراتی اشراق تماس بگیرید تا آن ها شما را راهنمایی کنند تا در نهایت بهترین مجله برای چاپ مقاله شما انتخاب شود.

مدت زمان لازم برای چاپ مقاله با توجه به مجلات مختلف می تواند متفاوت باشد و بستگی به خود مجلات دارد ولی کارشناسان موسسه انتشاراتی اشراق با استفاده از تجربه کاری تمام تلاش خود را می کنند تا مقاله شما در کمترین زمان ممکن چاپ شود.

اگر سابمیت و مکاتباتی که با ادیتور مجله صورت می گیرد از طرف موسسه انتشاراتی اشراق باشد تمامی پیگیری های بعد از آن نیز بر عهده موسسه خواهد بود.

بله پس از سابمیت امکان کنسل کردن آن وجود دارد به شرطی که دلایلی قانع کننده و رسمی به سردبیر مجله ارایه شود.

شما می توانید با ارسال فایل مقاله خودتان از طریق ثبت سفارش چاپ مقاله در مجلات معتبر از طرف کارشناسان موسسه انتشاراتی اشراق هزینه نهایی را دریافت کنید.

بله در موسسه انتشاراتی اشراق خدمات سابمیت با فرمت بندی مقاله و بدون فرمت بندی مقاله هر دو مورد قابل انجام است.

سوالات بیشتر
در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق