خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

خدمات کتاب

ثبت سفارش

درباره ما

پذیرش و چاپ تضمینی مقاله در مجلات پاب مد (pubmed)

انتشار 1 مرداد 1401
مطالعه 13 دقیقه

موضوعی که همواره فکر و ذهن پژوهشگرانی که برای رسیدن به اهداف مختلف خود، اقدام به نگارش و ارسال آن به مجلات مختلف می‌کنند را درگیر می‌کند، این است که می‌گویند آیا مقاله ارسالی من چاپ خواهد شد؟ و یا چه اقداماتی در جهت چاپ تضمینی مقاله‌ام به من کمک می‌کند؟ در این بخش از اشراق می‌خواهیم به این سوالات پاسخ دهیم. پس تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید.

پذیرش و چاپ تضمینی مقاله در مجلات پاب مد (pubmed)

مجلات پاب مد (pubmed) چه نوع مجلاتی هستند؟

کلمه "pubmed" از ترکیب دو واژه "pub" که مخفف کلمه "public" به معنای عمومی و همچنین واژه "med" که مخفف کلمه "medline" است تشکیل شده است. مدلاین یکی از معتبرترین و بزرگ‌ترین بانک اطلاعاتی است که در حوزه پزشکی و علوم زیست شناسی فعالیت می‌کند که اطلاعات خود را به صورت رایگان در اختیار عموم و جامعه پزشکی قرار داده است. در این بانک اطلاعاتی مقالات بیش از 4950 مجله معتبر پزشکی که در 70 کشور جهان منتشر می‌شود وارد می‌گردد. مجموع رکوردهای این بانک اطلاعاتی بالغ بر 14 میلیون مقاله از سال 1950 تاکنون می‌باشد. پاب مد از سال 1996 فعالیت خود را آغاز کرده و در مدت کوتاهی توانسته است تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین پایگاه علمی آنلاین در حوزه پزشکی شود. موسسه NCBI وظیفه ایندکس کردن مجلات پاب مد را دارد و یکی از کارهای مهم این موسسه تدوین استانداردهای علمی رتبه دهی و علم سنجی به مجلات حوزه‌های پزشکی و زیست می‌باشد. پاب مد دارای یک سری زیرمجموعه‌هایی است که در ذیل به آن‌ها اشاره می‌گردد:

مدلاین (medline): بزرگ‌ترین زیر مجموعه پاب مد به حساب می آید که حاوی اطلاعات استنادی مربوط به رشته‌های علوم پزشکی و زیست‌شناسی است که بر اساس مش (MeSH) نمایه شده‌اند. مش مجموع واژگانی است که توسط کتابخانه ملی پزشکی ایالات متحده ایجاد شده است تا در نمایه‌سازی آثار علمی علوم پزشکی و زیستی استفاده شود.

پاب مد سنترال (pubmed central): دومین زیر مجموعه پاب مد می باشد که حاوی مقالاتی است که در حوزه پزشکی دارای صلاحیت بوده و در این قسمت به چاپ رسیده‌اند.

بوک شلف (bookshelf): بوک‌شلف سومین زیرمجموعه پاب مد بوده و آرشیوی از متن کامل برخی کتاب‌ها، گزارش‌ها، داده‌ها و سایر اسناد مربوط به زیست‌ پزشکی، بهداشت و علوم زندگی است.

پابمد

کدام رشته ها می توانند به مجلات پاب مد، مقاله ارسال کنند؟

همان‌طور که اشاره شد، پاب مد یک منبع رایگان برای جستجوی متون علمی در حوزه علوم زیستی و پزشکی می‌باشد. پاب مد دارای بیش از 32 میلیون رکورد و چکیده مقالاتی که در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، زیست شناسی، زیست پزشکی، بهداشت، علوم زندگی، علوم رفتاری، علوم شیمی، پیراپزشکی، مهندسی پزشکی و رشته هایی که مرتبط با این حوزه باشد ارائه می‌دهد؛ بنابراین دانشجویانی که رشته و مقاله نگارش شده آن‌ها در ارتباط با این رشته ها باشد می‌توانند بدون داشتن دغدغه برای همخوانی اسکوپ مجله، مقاله خود را ارسال کنند.

رشته

چاپ مقاله در مجلات مدلاین چه مزایایی دارد؟

به دلیل اینکه پایگاه علمی پاب مد یکی از قدرتمندترین پایگاه‌هاست بدیهی است که اگر شما موفق به پذیرش و چاپ مقاله در این پایگاه کنید، مزایا و امتیازات زیادی را برای شما به ارمغان خواهد آورد که در ذیل به برخی از آن‌ها اشاره می‌گردد:

امکان اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه‌های معتبر بین‌المللی در سراسر دنیا

پذیرش آسان‌ به عنوان عضو هیات علمی در دانشگاه‌ها و مراکز علمی تحقیقاتی

امکان عضویت در بنیاد ملی نخبگان

نظریه‌پردازی و بیان دیدگاه‌های نویسندگان در زمینه‌های تخصصی پزشکی

ثبت پژوهش‌ها و تحقیقات به نام نویسندگان و حفظ آن‌ها در پایگاه‌ پابمد

ایجاد و افزایش حس افتخار و اعتماد به نفس در نویسندگان مقالات

پذیرش راحت تر در مقطع دکتری و پسا دکتری در دانشگاه های علوم پزشکی

امکان گرفتن پروژه های تحقیقاتی با درآمدهای بالا در زمینه درمان و علوم پزشکی

صفر تا صد ارسال تا پذیرش و چاپ مقاله در مجلات مدلاین

برای اینکه بتوانید در انجام پروسه ارسال مقاله خود به مجلات مدلاین عملکرد خوبی داشته باشید و موفق به چاپ آن شوید. بایستی یکسری اصول و قوانین مهم را رعایت کنید. دقت داشته باشید مرحله به مرحله اقداماتی که در ذیل برایتان گفته شده است را باید به بهترین نحو انجام دهید و یا اگر خودتان توانایی انجام آن را نداشته باشید می‌توانید به دست متخصصان و کارشناسان باتجربه و کار بلد بسپارید.

انتخاب نوع مجله پاب مد

این یک واقعیت است که هر چقدر هم کیفیت مقاله و اصول آن رعایت شده باشد تا زمانی که آن را به مجله مرتبط ارسال نکرده‌اید مقاله شما چاپ نخواهد شد. در انتخاب نوع مجله‌ای که ایندکس آن پاب مد می‌باشد باید یکسری از اصول و قوانین را در نظر بگیرید. برای مثال باید بررسی کنید که آیا مجله موردنظر جز بلک لیست دانشگاه شما هست یا خیر. یا آنکه مدت و زمان پروسه داوری آن چقدر است و یا هزینه ای که در قبال چاپ مقاله شما اخذ خواهد کرد با بودجه موردنظر شما هماهنگ است یا خیر. تمامی این موارد را باید تک به تک به دقت بررسی کنید و سپس مرتبط ترین مجله را انتخاب کنید.

پابمدمطالعه دقیق راهنمای نویسندگان مجله

در سایت هر مجله قسمتی تحت عنوان راهنمای نویسندگان موجود می‌باشد که با عناوینی مثل "author guidelines" نوشته می‌شود که قبل از ارسال مقاله خود باید به دقت این قسمت را مطالعه کنید تا از قوانینی که مجله اعمال کرده است مطلع شوید. مواردی مثل نحوه فرمت بندی مقاله، نوع رفرنس دهی، اندازه فونت، تعداد کلمات و صفحات مقاله، نحوه قرارگیری اجزای مقاله و... در این قسمت ذکر می‌گردد که باید رعایت شوند.

راهنمای نویسندگانویرایش تخصصی مقاله

اگر می‌خواهید مقاله شما در چنین پایگاه معتبری همچون پاب مد چاپ شود، بایستی از هر جهت کیفیت مقاله خود را ارتقا دهید. ویراستاری تخصصی مقاله نیز یکی از این کارهاست که باعث می‌شود متن مقاله شما از لحاظ ساختاری و فنی اصلاح شود و باعث روان شدن متن خواهد شد. ویرایش تخصصی مقاله درواقع فرآیندی است که بعد از آماده‌سازی متن و تصحیح نگارش و ویراستاری اولیه شروع می‌شود و به اصلاح ایرادات و خطاهای موجود در عبارات و جملات تخصصی می‌پردازد. بعد از انجام ویرایش، کلیه ایرادات گرامری، املایی، نشانه‌گذاری‌ها و... بهبود خواهند یافت.

ویرایشفرمت بندی مقاله

هر مجله قالب بندی و فرمت خاصی در مورد مقالات دارد، مجلات پاب مد نیز از این قاعده مستثنا نیستند و فقط مقاله‌ای را اکسپت می‌کنند که در قالب موردنظر ارائه شده باشد. فرمت بندی مقاله به دو نوع فرمت بندی محتوایی و ساختاری تقسیم بندی می‌شود که فرمت بندی محتوایی مربوط به چگونگی انجام نتایج، جداول و حاصل یافته هاست و بر عهده خود پژوهشگر است؛ اما فرمت بندی ساختاری مربوط است به نحوه قرار گیری اجزای مقاله مانند چکیده مقاله، مقدمه، اصلاح نحوه رفرنس دهی و... که اگر خودتان در این مورد تخصص نداشته باشید می‌توانید با یک کارشناس مشورت کرده و به بررسی این قسمت بپردازید.

فرمتپارافریز مقاله و رفع سرقت ادبی

زمانی که شما بخواهید از آثار سایر نویسندگان در مقاله خود بهره ببرید اما به درستی رفرنس آن را رعایت نکرده باشید و یا درصد تشابه متن شما با سایر مقالات بسیار زیاد باشد، شما دچار سرقت ادبی یا پلاجیاریسم می‌شوید و مقاله شما ریجکت و یا حتی ممکن است وارد لیست سیاه شود. یکی از تکنیک‌هایی که باعث می‌شود از این کار جلوگیری شود، بازنویسی مقاله یا به اصطلاح پارافریز و بازنویسی تخصصی مقاله می‌باشد؛ که در این روش شما نوشته ای که تشابه آن با مقاله تان زیاد است را به دقت می‌خوانید و سپس همان نوشته را با لحن و زبان خود بازنویسی می‌کنید و درصد تشابه را پایین می‌آورید.

پارافریزترجمه تخصصی مقاله

این مورد زمانی اهمیت پیدا می‌کند که شما بخواهید مقاله خود را به مجلات خارجی نظیر پاب مد ارسال کنید. اهمیت ترجمه به قدری مهم است که بسیاری از مقالات به دلیل عدم ترجمه تخصصی خوب باعث افت کیفیت مقاله خود شده و در نهایت منجر به عدم پذیرش شده است. ترجمه مقاله را باید کسی انجام دهد که رشته تحصیلی خود با متنی که می‌خواهد ترجمه کند، یکسان باشد زیرا مقاله تخصصی دارای یکسری عبارات و اصطلاحات تخصصی در حوزه خود می‌باشد که با ترجمه عادی قطعاً متفاوت است.

ترجمهسابمیت مقاله در مجلات پاب مد

پس از انجام مراحلی که گفته شد، نوبت به سابمیت مقاله خواهد رسید. سابمیت مقاله به دو صورت آنلاین و سابمیت از طریق ایمیل انجام می‌گیرد و انتخاب نوع روش ارسال نیز بستگی به امکانات مجله خواهد داشت. در هنگام سابمیت بایستی مراحلی که از شما خواسته می‌شود را به دقت و با رعایت اصول آن تکمیل کنید. برای مثال طرز نوشتن کاورلتر، اسامی نویسندگان، مشخص کردن نویسنده مسئول، افیلیشن ها و... باید با دقت زیادی انجام گیرد.

سابمیتپس از سابمیت مقاله در مجلات پاب مد، چه مراحلی برای مقاله به وجود می‌آید؟

پس از اینکه مقاله خود را در یکی از مجلات پاب مد سابمیت کردید، مقاله شما در ابتدا به دست سردبیر مجله موردنظر خواهد رسید. سردبیر مجله موارد مهمی را مورد بررسی قرار می‌دهد که اگر صلاحیت لازم را داشتند، برای ارسال به داوران اصلی مجله اقدام خواهد کرد. این موارد عبارت‌اند از:

  • بررسی همخوانی مقاله نوشته شده شما با اسکوپ مجله

  • بررسی کاورلتر

  • بررسی محتوای مقاله و سبک نوشتاری آن

  • بررسی اینکه آیا شما تمامی قوانین مجله را در نگارش مقاله خود رعایت کرده‌اید یا خیر

  • اگر موارد بالا از نظر سردبیر مورد تایید باشد، مقاله شما را به داوران ارسال خواهد کرد.

بعد از اینکه مقاله شما تحت نظر داوری قرار گرفت، داوران نیز مقاله شما را از تمامی ابعاد اللخصوص بار علمی مقاله، عدم وجود سرقت ادبی، کیفیت ترجمه، جدید بودن پژوهش انجام شده و... مورد بررسی قرار می‌دهند و بعد از اتمام داوری حالت‌های زیر برای مقاله به وجود می‌آید:

  • پذیرش مستقیم مقاله و موافقت با چاپ آن در مجله یا به اصطلاح اکسپت مقاله

  • پذیرش مشروط و موافقت با چاپ در مجله به‌شرط رفع کردن ایراداتی که داوران اعلام کرده‌اند

  • برگشت مقاله برای انجام ایراداتی که اساسی بوده‌اند و درخواست انجام اصلاحات و ارسال مجدد مقاله یا به اصطلاح ری سابمیت مقاله

  • عدم پذیرش و غیرقابل چاپ بودن مقاله یا به اصطلاح ریجکت مقاله

معمولاً حالت اول مقاله، کمتر اتفاق می افتد و در اکثر موارد قریب به اتفاق، مقاله نیاز به بازبینی و اصلاح ایرادات پیدا می کند. در این صورت روال این‌گونه است که یک بازه زمانی مشخص برای شما در نظر می‌گیرند تا در این بازه اصلاحات مقاله خود را انجام دهید و مجدداً مقاله‌تان را ارسال کنید. حتی المقدور سعی کنید کار اصلاح را پیش از تمام شدن فرصتی که در اختیارتان گذاشته شده به پایان برسانید. چنانچه در یک مورد خاص، اصلاح آن‌گونه که مورد نظر مجله است ممکن نمی‌باشد، می‌توانید با سردبیر مکاتبه کنید و دلایل خود را در این باره ذکر نمایید. پس از اتمام کار، مجدداً مقاله‌تان را از با فرض اینکه از نو آن را نوشته‌اید، مورد بررسی قرار دهید و پس از کسب اطمینان از اصلاح کلیه موارد اشاره شده از سوی داوران، آن را ارسال نمایید. دقت داشته باشید که اگر زمان زیادی از ارسال اولیه مقاله شما می‌گذرد، منابع و مراجع خود را حتماً به روز رسانی کنید و سپس ارسال را انجام دهید. زمان داوری و ارائه نتایج نیز در مجلات مختلف با هم فرق می‌کند. متأسفانه این زمان در مورد مجلات داخلی بعضاً تا یک سال طول می‌کشد. به طور کلی، چنانچه پس از گذشت 6 ماه از دریافت نامه وصول به سردبیر جوابی دریافت نکردید، با مجله تماس بگیرید. می‌توانید از تلفن، فاکس، ایمیل یا ارسال نامه پستی استفاده کنید. اگر با گذشت دو ماه باز هم جوابی دریافت نکردید، مجدداً با مجله تماس بگیرید.

پذیرش و چاپ تضمینی مقاله در مجلات پاب مد چگونه امکان پذیر است؟

حال که با اقداماتی که لازم است تا قبل و بعد از ارسال مقاله انجام شوند آشنا شدید. سوال پر تکراری که ذهن پژوهشگران، دانشجویان و یا حتی اساتید را به خود مشغول می‌کند این است که آیا مقاله من به‌صورت تضمینی چاپ می‌شود؟ برای اینکه به این سوال پاسخ دهیم اجازه دهید تا در ابتدا یکسری از اقداماتی که مربوط به خود پژوهشگر می‌باشد را یادآوری کنیم و سپس به سراغ نقش موسساتی که وظیفه ارسال مقاله شما را بر عهده می‌گیرند برویم. عواملی که باعث می شود تا احتمال چاپ مقاله شما تا حد زیادی افزایش یابد عبارت اند از:

بار علمی مقاله و نوآوری در پژوهش انجام شده در آن

رعایت فرمت مجله موردنظر

داشتن ترجمه تخصصی با کیفیت

عدم وجود سرقت ادبی در مقاله

تهیه کاورلتر با کیفیت و قوی

رعایت زمان تعیین شده از سوی مجله برای اصلاح مقاله

پاسخ محترمانه به نظر داوران

رعایت موازین ادب و اخلاقی در هنگام مکاتبه با ادیتور مجله

انجام تمامی اصلاحاتی که داوران اعلام کرده اند

پیگیری های مرتب و اصولی از مقاله ارسال شده

رعایت انسجام و یکپارچگی متن مقاله

استفاده از منابع و مراجع به روز

نقش موسسات در پذیرش و چاپ تضمینی مقالات چیست؟

اگر در هریک از بخش‌هایی که مربوط به ارسال و یا فرآیندهای قبل از ارسال مقاله احساس کردید نیاز دارید تا متخصصانی باتجربه به شما در این راه کمک کنند می‌توانید برای اینکه زحماتی که سال‌ها برای گردآوری مقاله خود کشیده‌اید ضایع نشود با تحقیق و بررسی‌های لازم موسساتی را جهت انجام این خدمات برگزینید تا روند پذیرش مقاله‌تان را تسهیل ببخشند. موسسه انتشاراتی اشراق به همراه گروه متخصصین باتجربه و همچنین رایزنی‌های مفیدی که با مجلات معتبر علمی دارد، می‌تواند به شرط رعایت مواردی که در بالا بدان اشاره گردید، با معرفی بهترین و مرتبط ترین مجلات، پذیرش و چاپ مقاله شما در مجلات پاب مد را به صورت تضمینی انجام دهد.

موسسه

مراحل ثبت سفارش پذیرش و چاپ تضمینی مقاله در مجلات پاب مد در موسسه انتشاراتی اشراق

اگر شما بهترین پژوهش را هم انجام بدهید تا زمانی که نتوانید در مجلات معتبر خارجی و داخلی چاپ و نشر دهید پژوهش های شما ارزشی نخواهند داشت اما به دلیل اینکه هر یک از مجلات روند و روش دریافت پذیرش و هزینه‌های متفاوتی برای نشر مقاله دارند ما در موسسه انتشاراتی اشراق به همراه متخصصان با تجربه در این زمینه آماده ایم تا مقاله شما را در مجلات معتبر بین المللی چاپ و نشر دهیم. پذیرش تضمینی مقاله نیز کاملاً وابسته به کیفیت مقاله می‌باشد. برخی از ژورنال‌ها مقاله را به صورت تضمینی پذیرش می‌کنند اما برخی دیگر پذیرش تضمینی ندارند و همه چیز وابسته به نظر داوران می‌باشد. برخی از ژورنال‌هایی که دارای ایمپکت فکتور بالایی هستند به هیچ عنوان مقالات را به صورت تضمینی پذیرش نمی‌کنند؛ اما برخی دیگر از ژورنال‌ها پذیرش کاملاً به صورت تضمینی می‌باشد. برای اینکه روند داوری هر چه سریع‌تر اتفاق بیفتد و نتیجه پذیرش مشخص شود لازم است تغییراتی در ساختار مقالات به وجود آورید تا بیشتر مورد توجه داوران قرار بگیرد و سریع‌تر پذیرفته شود و به این خاطر هم متخصصان با تجربه در تیم موسسه انتشاراتی اشراق آماده انجام سفارشات چاپ مقاله شما در مجلات معتبر هستند.

ثبت

ابتدا یک پروژه چاپ مقاله ایجاد کرده و فایل مقاله و سایر اطلاعات موردنیاز را ارسال کنید

پشتیبانی

درخواست شما توسط پشتیبانی بررسی و مرتبط ترین مجله با مقاله شما معرفی می شود

ارسال

ارسال مقاله به مجله و پرداخت هزینه های انتشار مقاله و قرار دادن در پروسه داوری

تحویل

پیگیری وضعیت مقاله و دریافت پاسخ نهایی از سوی مجله و اعلام به شما

خدمات پذیرش و چاپ مقاله در موسسه انتشاراتی اشراق

با توجه به نیاز مشتریان عزیز اعم از دانشجویان و اساتید و دانشگاهیان برای چاپ و نشر مقاله، موسسه انتشاراتی اشراق با گزینش دقیق و چند مرحله‌ای تیم فنی خود، در صدد ارائه خدمات با حفظ نهایت تعهد در امانت‌داری و کیفیت است تا دغدغه‌ی مراجعین برای چاپ و نشر مقاله را برطرف سازد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد پذیرش و چاپ مقاله در موسسه انتشاراتی اشراق، می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

لوگو

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

سوالات متداول

شما می توانید با ارسال فایل مقاله خودتان از طریق ثبت سفارش چاپ مقاله در مجلات معتبر از طرف کارشناسان موسسه انتشاراتی اشراق هزینه نهایی را دریافت کنید.

پذیرش مقاله کاملا وابسته به کیفیت مجله می‌باشد. برخی از ژورنالها مقاله را به صورت تضمینی پذیرش می‌کنند اما برخی دیگر پذیرش تضمینی ندارند و همه چیز وابسته به نظر داوران می‌باشد.

زمان پذیرش و چاپ یک مقاله در ژورنال معتبر کاملا بستگی به زمان داوری دارد. پروسه داوری هرچقدر طولانی تر باشد واضح است که مقاله مدت زمان بیشتری در انتظار خواهد بود. اما اگر نتیجه داوری سریعتر مشخص شود مقاله در سریعترین زمان ممکن پذیرفته خواهد شد پس نتیجه کاملا وابسته به زمان داوری می‌باشد.

شما می توانید با کارشناسان موسسه انتشاراتی اشراق تماس بگیرید تا آن ها شما را راهنمایی کنند تا در نهایت بهترین مجله برای چاپ مقاله شما انتخاب شود.

ما مقاله شما را می توانیم در اکثر مجلات معتبر داخلی و خارجی چاپ کنیم.

سوالات بیشتر
در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق